Problém zelené vstreky LPG

Odpovědět
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Astra - R@SAG » 02 říj 2015, 06:52

No v tom servisním plánu rozvody nejsou, ale podle dotazu v Oplu je doporušení ve 150 000Km
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Reklama
 

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Desirehd » 02 říj 2015, 07:22

Adapter je uz pri aute aj sada na opravu defektu s kompresorom pod sedadlom spolujazdca.Aj napriek problemom za ktore mohli tie povestne vstreky som s autom absolutne spokojny.Dorobene Lpg tiež nemusi ist na všetkych značkach aut v poriadku a tu je to predsa len všetko urobene aj riadene vo velkej firme ktora vie pripadne problemy lepšie riešit než nejaka garažova lpg firma.
Opel astra ST 103kw LPG

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Desirehd » 02 říj 2015, 08:05

Otazka je či ma vobec zmysel chodit do orig.servisu po dvoch rokoch zaruky.Tie dodatočne 4 roky zaruky su aj tak o ničom(chcu ta len donutit aby si chodil k nim,tak isto ako aj program VIP) su tam všeliake fintičky že aj ked sa mi pokazi motor alebo prevodovka tak ma oprava stoji menej nez u nich vramci 4 ročnej zaruky.Filter na lpg si možes vymenit aj inde za ine peniaze.Ved čo mam povedat na to že liter oleja u nich stoji 25eur a ja kupim ten isty original za 5 eur.A namiesto toho aby sa zamysleli nad tym preco ludia si nosia vlastny olej tak radšej napišu na svoje stranky že sa sa na trhu v obchodoch nachadza falošny olej.Podla mna su na to iny kto ma zistovat či je olej v obchodoch ok a nie opel.To by sme v obchodoch už aby nič nekupovali.Viem že take premrštene ceny maju aj ine orig.značky servisov(preto sa tak dobre dari neorig.servisom a je ich všade ako hubov po daždi),ale ja naozaj nekradnem.Takže po dvoch rokoch končim a pojdem tam len ked to bude take važne že mi uz inde nepomožu.
Opel astra ST 103kw LPG

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od OldStanda » 02 říj 2015, 09:45

Nad tím tvým názorem jsem souhlasně pokyvoval hlavou. Co jsem tady pročetl, tak jsem kolikrát žasnul (polomotor s úžasnou spoluúčastí atd.), takže ty tzv. prodloužené záruky jsou na pováženou.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od blesk » 02 říj 2015, 10:07

K tem rozvodum: v servisnim planu se nic nepise, protoze je tam retez - tudiz celozivotni. Nevim jak je to s tim doporucenim, ale proc tam davaji drahy retez, kdyz se musi menit jak remen po 150tisic a ne po 450tisic km. Navic je tam casovani vacek, ktere asi doporucuji vymnit take? Vodni pumpa je nastesti mimo rozvodu.
K 4 letem servisu, prave po 4rech letech zacnou v originalnim servisu slevy, nejdriv 5%, dalsi roky potom asi 15%, samozrejmne je to i tak vic nez neorigo. Jine znacky davaji 25% uz po 4 letech a navic maji daleko nizsi ceny za nahradni dily.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Desirehd » 02 říj 2015, 10:55

Ano po 4rokoch začu davat zlavy,lebo už ta nemaju v hrsti tak si ta musia inak ziskat.Ved aky je rozdiel v oprave astry j 4rocnej a 2rocnej-žiadny okrem ceny za opravu :oops:No je to proste čiste oblbovanie zakaznikov.Pritom každy by isto radšej chodil do orig.servisu, až na tie ceny.
Opel astra ST 103kw LPG

S206
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2015, 12:50

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od S206 » 02 říj 2015, 11:18

Díky za info ohledně toho adaptéru i rozvodů!

S vašimi názory ohledně orig. servisu plně souhlasím. Jčko bude můj třetí Oplík...
1. byla Calibra (r.v.91, c20xe, 150hp) - ta byla kupovaná ojetá, ale jednou sem do orig.servisu, bohužel, taky zavítal. Měnili mi tenkrát poloosu... Poloosu vyměnili, auto krásně umyli a naleštili, nechali si zaplatit, a pak sem zjistil, že při výměně poloosy poškodili čidlo ABS, které tudíž přestalo fungovat a spínalo se při každém dobržďování... :( Profíci... Při mé reklamaci mi sdělili, že se to občas stane, že staré čidlo výměnu nevydrží a více se se mnou nebavili (bývalý OPEL Autotepas Kladno)... A tak mne nové čidlo s výměnou stálo cca 3000,- Kč. Od té doby jsem tam nebyl...

2. OPEL je současné Gčko, kupované nové v HK Partner Kladno. V orig.servisu byl 1. dva roky kvůli záruce, a od té doby si vždy seženu náhradní díly sám (např. v Auto Kelly, kde máme slušnou slevu, nebo v Automedikovi...) dle servisního plánu a nechám vyměnit v servisu Nissanu v Přerově, který máme "ochočený", věřím jim tam a dávají mi i slušný ceny... Potvrdí mi i servisku - to jen pro klid duše - ne kvůli záruce... ;)

No a s novým Jčkem to plánuji podobně, proto to tahání rozumů z vás... Š.

S206
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2015, 12:50

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od S206 » 02 říj 2015, 11:22

Jo a ještě k těm rozvodům řetězem... Už zdaleka neplatí, že řetěz je na celý život! Od známého ze servisu Škoda mám "důvěrnou" informaci, že mají problémy zrovna s řetězovými rozvody - některé se vytahávají už v záruce, a pak hrozí přeskočení a podobné následky jako když praskne rozvod.řemen... :roll:
Proto to raději zjišťuji dopředu... Š.

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od blesk » 02 říj 2015, 11:31

To je ale problem s kvalitou materialu (1.4TSI) a s dimanzaci (1.2TSI). Normalni retez ma vydrzet astronomicke porce km jinak nema vyznam ho tam davat. To je uz ale jina tematika.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

S206
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2015, 12:50

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od S206 » 02 říj 2015, 11:34

Jojo, je to tak...

Tak snad OPEL si kvalitu a naddimenzování pohlídal!!! Š.

Odpovědět