Opel Astra ST 2.0 CDTi 165k - Filter pevnych castic

Dusaník
Příspěvky: 19
Registrován: 30 led 2013, 07:42

Re: Opel Astra ST 2.0 CDTi 165k - Filter pevnych castic

Příspěvek od Dusaník » 06 kvě 2015, 18:49

jack píše:
Dusaník píše:.....opel to ma neskutocne zle vymyslene kazde nedokoncene cistenie pretlaci sajrajt do oleja a ked som tam bol nedavno na diagnostiku mi vravel ze mam moc oleja co je nasledok casto nedokoncenych cisteni.
A na to ako prišli? :lol: Môžeš to trochu bližšie vysvetliť? (som asi ťažko chápavý typ človeka)

Pokiaľ sa nemýlim, tak DPF filter je súčasť výfukového systému a keď už raz výfukové plyny "opustia" spaľovací priestor valca cez výfukový ventil v hlave valcov a pokračujú zberným potrubím na odvod spalín do výfukového systému (a všetko čo k nemu patrí), tak ako sa vrátia (resp. ten "sajrajt") späť do motoru (do oleja resp. olejovej vane)?
(EGR ventil + použite časti výfukových plynov .....atď. to chápem, ale EGR a DPF sú dve rozdielné veci.)
U dízlov sa stáva, že po určitom priebehu kilometrov a po nejakom čase olej v motore obsahuje aj dosť veľké percento motorovej nafty, ale to nie je dôsledok nedokončených regenerácií DPF a nemá s tým nič spoločné.
no to netusim ale tak mi to vysvetlil. njprv ma isiel dodzubat ze mam moc oleja v motore a ked som mu povedal ze jediny kto tam daval olej bol ich technik tak vyrukoval s tymto co som napisal. na kazdu chybu co nevedia opravit mi povedia ze to tak ma byt. :evil:

Reklama
 

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 182
Registrován: 17 říj 2014, 23:27

Re: Opel Astra ST 2.0 CDTi 165k - Filter pevnych castic

Příspěvek od tomax » 06 kvě 2015, 20:27

Spalovani nafty generuje saze, ty se zachycuji v DPF a ucpavaji ho. Jakmile sensory tlaku ukazuji velky rozdil in/out, filtr je "ucpany" sazemi a je treba ho vypalit.

Vypalit se muze:
1) PASIVNE - Pokud se vyfukove plyny dostanou nad urcitou teplotu, samovolne by se to melo spalit. Jedna se o rychle jizdy na dalnici, pripadne kdyz jedete pilu a motor se zatezuje.

2) AKTIVNE - Teplota ve vyfukovych plynu se zveda nasilne, vstrikuje se nafta do vyfuku. Jak psal SoftOPC, muze se to delat extra vstrikovacem umistenym za turbem na vyfukovem potrubi. Nafta se v horkem potrubi vzniti na mrizce prvniho katalyzatoru (soucast DPF) a vznikly plamen zveda teplotu v DPF filtru a vypaluje saze.

Jestli jsem ten cely problem pochopil spravne, Opel i dalsi vyrobci nemaji extra trysku a vstrikuje se primo do valce motoru, behem vyfukoveho cyklu. Kdyz vypnes motor behem regenerace, nafta vstriknuta do valce tam zustane (nevyfoukne se ven) a protece do motoru, resp. do olejove naplne. Tim se redi olej a zveda se jeho hladina. Trochu nafty se do motoru dostane i bez vypnuti motoru, veskera ulozeni pohyblivych dilu nejsou 100% odolna prosaknuti nafty, stejne jako se dostava olej na druhou stranu.

Delsi dobu to ted sleduji a filter se mi vypaluje pasivne, protoze motor kazdy tyden vetram mimo mesto v pasmu 3000-4500 ot., Start/Stop mam off a motor nedusim. Aktivni regeneraci jsem jeste nepostrehnul. Snad tenhle trend udrzim i nadale ;)
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Opel Astra ST 2.0 CDTi 165k - Filter pevnych castic

Příspěvek od markpp » 14 kvě 2015, 09:23

Naftu Euro5 (a Euro 6 už vôbec nekupovať) na jazdy do mesta, to my hovoril predajca už v 2011.
Aj Mazda s novým Skyaktiv 2,2 dieselom má rovnaké problémy s DPF a riedením oleja + naftou degradovaný olej zle maže vačkovú hriadeľ a tá sa obrusuje :roll: :roll: .
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

Uživatelský avatar
Zeddy
Příspěvky: 54
Registrován: 20 říj 2014, 22:48
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Astra ST 2.0 CDTi 165k - Filter pevnych castic

Příspěvek od Zeddy » 14 kvě 2015, 11:26

Je to teda fakt. Po 10 tis. jsem vysával víc ja půl litru oleje. Asi to budu v budoucnu dělat tak, že litr odsaju a půl nového doleju. A stačilo by málo, jen kdyby to signalizovalo "vypalování".
Astra GTC 2.0 CDTI

Odpovědět