Navštívte skoro servis info

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cebukajp
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2019, 00:17

Navštívte skoro servis info

Příspěvek od Cebukajp » 23 lis 2019, 10:08

Ahojte. V prvom rade ďakujem za potvrdene členstvo. Majiteľom J cka som len dva týždne no prišli som po radu. Mám 1.7cdti 96kw rok 2014. Po cca 5-10minutovej jazde mi vyskočí táto hláška. Teda Navštívte skoro servis. Samozrejme som čítal ostatné vlákna. No bol som s tým u mechanika čo kí robil dlhé roky H astru a diagnostika mu neukázala žiadnu chybu. Predchádzajúci majiteľ vymenil zadné osvetlenie ŠPZ za diodove a občasne hneď po naštartovaní upozorni, že je nejaký problém s ŠPZ čize usudzujem, že minimálne táto hláška by mala byť uložená takže mám z toho pocit, že jeho diagnostika nie je aktuálna resp premýšľam, že vyhľadám ešte niekoho iného? Nakoľko som čítal, že fakt by malo čosi ukázať keď mi to vyhodí po každom jednom naštartovaní. Ďakujem za postrehy.
ASTRA J ST OPC Line 2014, 1.7CDti 96kw, black edition

Reklama
 

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Navštívte skoro servis info

Příspěvek od azrael » 25 lis 2019, 09:16

ahoj,
LED-ky na SPZ kludne mozes vylucit..mam ich tiez a po kazdom nastartovani mi na chvilku vypise chybu osvetlenia SPZ, ale nasledne to aj zmizne, asi tie odpory reaguju pomalsie ako kontrola ;)
ja ked som mal hlasku "fahrzeug demnächst warten", tak mi odchadzala autobateria..po vymene je vsetko OK, bez hlasky..
ale toto upozornenie moze mat vela pricin..ked nie je nic zapisane, tak musis asi vydrzat a skor ci neskor sa nieco prejavi :roll:
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2015, 08:28
Bydliště: Praha 5

Re: Navštívte skoro servis info

Příspěvek od kroup » 26 lis 2019, 10:49

Diagnostika typu "čtečka OBD kódů" je v tomhle případě na nic. Tyhle chyby nemají svoje kódy v ŘJ, proto má Opel tuhle extra kryptickou hlášku, chyby se odhalí originální velkou diagnostikou v servisu. Jinak obecně to mívá hlavně dvě příčiny: termostat a žhavicí svíčky. Tímhle směrem bych se zaměřil.
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003

Uživatelský avatar
Cebukajp
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2019, 00:17

Re: Navštívte skoro servis info

Příspěvek od Cebukajp » 26 lis 2019, 16:40

Takže dnes som bol už v lepšom servise a presne, tam ukázalo pekne všetky závady. Aj spomenuté ledky tam písalo. A samostatná chyba sa týka nejakej sondy na výfuku, neviem či lambdy či inej. Každopádne nič doležité, a neovplyvnuje to reg. DPF a dohodli sme sa na výmenu a bližšiu kontrolu časom. Takže dik za postrehy. ;)
ASTRA J ST OPC Line 2014, 1.7CDti 96kw, black edition

Odpovědět