Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
PepaS
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2015, 15:30
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od PepaS » 12 dub 2017, 09:15

Phrz píše:Jakej vykon je potreba pro mirrorlink. Nektere tyhle systemy v autech bezi na wince a Navi 900 bezi na linuxu a 950 asi taky co? Jestli by neslo ten hw nahradit novym a obsah prenest a pak si pripadne si dopsat co clovek potrebuje.
Teoreticky to možné je, ale prakticky ne. Protokoly pro plné zrcadlení telefonu (např. Apple AirPlay) jsou neveřejné, resp. prodávané za $$$ pouze vybraným partnerům, takže pro svobodné komunity vývojářů nedostupné. Např. nějaké starší verze AirPlay snad s Raspberry Pi fungovaly, ale jaká je aktuální situace nevím... pro Astru-H někteří uživatelé řešili zrcadlení iPhone přes vykuchaný Apple TV a můj modul video konvertoru (viz. vxronline.co.uk) :).

Zásadní problém je, že vývoj mobilů a jejich SW je tak strašně překotný a mohutný, že sním žádné jiné odvětví nemůže držet krok; podívejte se na nejnovější modely OPELů a jejich infotainment systémy - z pohledu zrcadlení telefonů je to stále velká bída. V automotive segmentu je jakákoliv změna v SW řídících jednotek extrémně nákladná záležitost, takže ji výrobci dělají pouze v případě velkých problémů / rizik. Z toho potom často pramení velké zklamání zákazníků, kteří se v dobré víře a s nadějí, leč zcela zbytečně, obracejí na zákaznické linky výrobce s žádostmi (mnohdy skutečně oprávněnými) o opravu / úpravu SW funkcí vozu - v drtivé většině je to bez šance, protože by tu úpravu nikdo nezaplatil. Na zákaznické lince slečna bohužel nemůže říci pravdu - "je nám to líto, ale tohle řešit nemůžeme a nebudeme, protože na to nemáme finanční rozpočet. Pokud chcete problém vyřešit, počkejte na / kupte si nový model vozu; tam snad bude problém již odstraněn".
www.PepaS.cz - dokončuji věci, které OPEL udělat nestihnul...

Reklama
 

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od OldStanda » 12 dub 2017, 12:18

Ono je v tom spousta zádrhelů. Určité rozlišení má displej v autě, takže by se to někde muselo konvertovat, nejlépe už v telefonu, protože přenášet např. 2560x1440 v plných barvách, by nebylo jednoduché ani přes WiFi. Takže konverze + komprese obrazu v reálném čase, což by dnešní telefony mohly svým HW bez cukání zvládat, ale určitě né všechny. Řešení by bylo přes kabel nebo WiFi (žádný BT). To je další problém, protože kdyby ten systém v autě uměl WiFi, tak by byl požadavek, aby se do něj strčila SIM karta a všichni v autě měli NET. A to by s tím zrcadlením bylo opět v prd..., protože to by se nedalo najednou obsloužit, děcka by sjížděli youtube atd.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od Astra - R@SAG » 21 lis 2017, 08:15

Nechci zaklídat prozatím nové téma. Astru už budeme mít skoro 3 roky a rozhodl jsme se pořídit cca na jaře nové mapové podklady do NAVI950. Snažil jsme se je sehnat i jiným zpusobem, ale nez úspěchu a tak jiná možnost než koupit originál na USB flash disku asi není. Cena je cca 4300Kč. Pročetl jsem si návod jak vše probíhá a není zo nic těžkého, jen doporučují mít nejaktualnější SW v rádiu a to má provést autorizovaný servis, tak se ještě poohlédnu po necu, co tam je potřeba mít za verzi.

Je tu ještě někdo kdo vlastní NAVI950 a měl zájem o nové mapy. Nevěřím tmu, že uvedená USB flash je pouze pro daný vůz a určitě bude pro modelový rok vozu a ne na VIN vozu.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od Astra - R@SAG » 20 kvě 2018, 12:18

Už od pátku se pokouším zakoupit mapy 2018 na tomto odkazu a nejde to - https://opel.navigation.com/product/Cat ... 00KrunCmBj

Dokonce jsem se zaregistroval, při koupi dám validovat VIN, napíše to že sedí a je to pro můj vůz, a jak vyberu druh karty a pokračovat, napíše to technickou chybu a mam se obrátit na technickou podporu stránek. To jsem učinil, ale prozatím bez reakce. Momentálně mají mapy v akci za 99EUR celou Evropu a to je solidní cena.

Máte někdo zkušenosti s uvedeným webem, díky moc.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od kotek » 20 kvě 2018, 18:51

Chlapi, já vás fakt nechápu, už jsem to tady psal jednou, v dnešní době navigačně vymakaných telefonů, dávat za navigaci do auta takový majlant je z mého pohledu "házení perel sviním". Takový Sygic pro celou Evropu je za cca 500Kč doživotně. Už jen to, že si to rádio s navigací připlatíte, pak řešíte kvalitu poslechu - když jedu v autě, tak je pro mě jakýkoliv poslech doplňková záležitost - a až budu chtít poslouchat v kvalitě Hi-Fi, tak nepolezu do auta, sednu si pěkně do křesla ..........., a když potřebujete aktualizovat mapy, tak zase platíte. To je stejné jako u navigace Garmin - zlodějina a tedy nebrat . Za ty prachy , které jste do toho nasypali, by byl docela slušný výletek.
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od Eisy » 21 kvě 2018, 21:19

Nech je aka chce, ked ju on chce, jeho vec.

Ta cena nieje akciova, to dostali aspon malinko rozumu znizili ceny.
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

tuomas
Příspěvky: 32
Registrován: 12 bře 2016, 17:06

Re: Navi 950 vše o tomto modelu navigace

Příspěvek od tuomas » 02 čer 2018, 19:30

kotek... taky nechápu :? ... dávat pravidelně ( aktualizovat) toliko peněz za takový šmejd, co připomíná 8-bit éru... Osobně jsem byl nepřítel zabudovaných navi skrze tohodle, že:
- to vypadá hrozně (myšleno soft...)
- je to pomalý jako prase
- vše musím plánovat AŽ v autě (nemyslím krátké trasy, ale delší se zastávkami, že kouknu cestou ještě tam či onam...v zimě opravdu paráda!)
- za mapové podklady, které vychází 4x ročně bych měl stále platit (nebo mít staré a občas jezdit po zelený louce nebo nesjet tam, kde už je nová cesta...)
... a spousty dalšího jako třeba poslouchat ty debilní hlasy jako PŘIPRAVTE SE NA NÁÁÁÁÁJEZD NA KRUHOVÝ OBJEZD .... tohle fakt ne :D
tak jsem do auta hodil droida, nějaký ten LAUNCHER dle osobního vkusu, NAVI kde si delší cestu se zastávkami vyberu a naplánuji klidně doma na PC a v autě jen kopnu a jedu... Mapy (se všemi doplňky, které potřebuji) mám okamžitě po vydání (4x ročně) grátis, upozornění na radary X-tero typů, online info o překážkách na cestách (rádio je připojeno k founu-hotspot přes WI-FI...), navíc mi to ihned natáčí cestu po nastartování, parkovací čidla ukazují a hlásí (4x vpředu, 4 vzadu) KAŽDÉ ZVLÁŠŤ!!! (né jako do té doby orig- předek pouze vše jako 1 čidlo obraz+zvuk a zadek jen zvuk...), parkovací kamera s nočním viděním za pár kaček z ALÍKA atd...
SIC je to téma o orig navi, není ale lepší investovat nějaký kačky a mít zdarma např vymazlený IGO GIFT (na droida je spousta navi app, po testech Sygiců a jiných dle mého skutečně nejlepší IGO...) ?, který se stále komunitou vymazluje a vylepšuje a je pouze na mě co si tam dám a jak to bude vypadat.... a vypadá to a funguje vážně skvěle!!!

-foto- náhled na launcher CAR WEB GURU...
-video- noční režim IGO GIFT se skinem PONGO (denní vypadá daleko líp 8-) a mám v tom reálné ikony benzínek, obchodů atd atd... u benzínek pro polovičku výhoda, že již z dálky vím že je tam např SHELL a můžem tak zastavit skrze čisté toalety... 8-) )

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9FB14kxI0Zc
ps. ale proti gustu..... jen jsem dal třeba tip někomu na ZMĚNU
Přílohy
aaa.jpg

Odpovědět