Elektricke stahovanie okien

Od klimatizace až po xenony
miragw
Příspěvky: 17
Registrován: 06 bře 2011, 18:49
Bydliště: český těšín

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od miragw » 05 dub 2011, 19:19

tak má atsra se teprva vyrábí..snad..teda.. ale už mne děsíte s tím co píšete.. že servisy sou takový a onaký, no doufám že ve Frýdku Místku vše bude ok...
Opel Astra J, 1.4 Enjoy

Reklama
 

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od markpp » 26 bře 2012, 17:04

Včera som vyšiel po polhoďke z obchodu a auto som nasiel v nejakom "divnom stave" - rozsvietené xenóny + s spiatočka (ako pri odomykaní), všetky 4 okná stiahnuté na medzeru 5 cm, LEDka alarmu trvale svietila. Neviem či bolo odomknuté, lebo som odomkol dialkovým a predtým som to neskontroloval (zamykal som ako vždy na 2x). PP nehlásil pokus o odcudzenie. Tak neviem či to blbne len tak samo pre seba, alebo sa už s níám na diľaku hrá nejaký autíčkár :?
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

Bobila
Příspěvky: 170
Registrován: 04 led 2012, 14:36

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od Bobila » 26 bře 2012, 19:02

Ja mam Sportstourer - 121kW a IBA elektricke predne okna a mi funguje aj otvaranie a aj zatvaranie pomocou dilakoveho ovladaca.Teda zatvorim auto dialkovym a podrzim a okno sa dovrie az do hornej polohy a potom 2x bliknu smerovky ako znak ze okna su zavrete.TEDA TO FUNGUJE AJ PRI PREDNYCH EL.OKNACH.Podobne sa aj otvoria okna dilakovym ovladacom

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od Arwy » 26 bře 2012, 19:54

markpp píše:Včera som vyšiel po polhoďke z obchodu a auto som nasiel v nejakom "divnom stave" - rozsvietené xenóny + s spiatočka (ako pri odomykaní), všetky 4 okná stiahnuté na medzeru 5 cm, LEDka alarmu trvale svietila. Neviem či bolo odomknuté, lebo som odomkol dialkovým a predtým som to neskontroloval (zamykal som ako vždy na 2x). PP nehlásil pokus o odcudzenie. Tak neviem či to blbne len tak samo pre seba, alebo sa už s níám na diľaku hrá nejaký autíčkár :?
Mne sa asi trikrát stalo, že po zamknutí auta som zistil že mám pootvorené na cca 5 cm spolujazdcové okno. Vždy to bolo pri vlhkom počasí a mal som zapnuté odrosenie čelného okna. Ale neviem či to má nejakú súvislosť.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od Arwy » 29 bře 2012, 21:39

Bobila píše:Ja mam Sportstourer - 121kW a IBA elektricke predne okna a mi funguje aj otvaranie a aj zatvaranie pomocou dilakoveho ovladaca.Teda zatvorim auto dialkovym a podrzim a okno sa dovrie az do hornej polohy a potom 2x bliknu smerovky ako znak ze okna su zavrete.TEDA TO FUNGUJE AJ PRI PREDNYCH EL.OKNACH.Podobne sa aj otvoria okna dilakovym ovladacom
Len s prednými el. oknami to funguje na Astre J od modelového roku 2012 a na Zafire C.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

dralan
Příspěvky: 71
Registrován: 06 kvě 2011, 08:15

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od dralan » 30 bře 2012, 10:46

A doprogramovat to zpětně půjde ? Ať již v Oplu nebo jinde ?
Od 23.9.2014 Astra J Enjoy 1,6 CDTI 81 kW
EX Astra J 1,6 XER (prý 85 kW) Enjoy

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od Arwy » 30 bře 2012, 19:00

Nie nejde to - zatiaľ.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

mrbicykel
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2011, 09:59

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od mrbicykel » 05 dub 2012, 08:25

to:Arwy (Len s prednými el. oknami to funguje na Astre J od modelového roku 2012 a na Zafire C.)
Nemyslim.
Mam J ST objednaval som v jul/2011, prevzal som oktober/2011. Zavieranie dlhsim stlacenim funguje. Ale ten sposob je velmi velmi nekomfortny.
Ocakaval by som, ze to proste zavre okna ak su nahodou otvorene spolu s uzamknutim auta.

Teda tuto funkciu nevyuzivam.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od Arwy » 05 dub 2012, 13:42

Október 2011 by už mal byť modelový ročník 2012 (modelový rok nezačína kalendárnym rokom). Pozri si to podľa rozkódovaného VIN čísla v tech. sekcii.
Ak Ti táto funkcia vadí, je možné ju deaktivovať.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

mrbicykel
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2011, 09:59

Re: Elektricke stahovanie okien

Příspěvek od mrbicykel » 05 dub 2012, 14:48

Dakujem Arwy,
skor ako deaktivovat by som uvital aby to skutocne zavrelo okna ked zamknem auto bez potreby nejakeho dodatocneho manipulovania s diakovym ovladacom.
To si pisal , ze asi nejde.
Je to tak?
Marian

Odpovědět