Jak opravit odloupnutý lak (až na plech a rez)

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2015, 08:28
Bydliště: Praha 5

Jak opravit odloupnutý lak (až na plech a rez)

Příspěvek od kroup » 25 zář 2017, 14:32

Zdravím vás a prosím o pomoc. Mám ďubku v laku na hraně střechy nad čelním sklem. Zřejmě trefený kamínkem, lak je úplně odloupnutý a pod ním plech už rezne. Rozměr cca 4mm x 6mm. Máte nějaké zkušenosti s opravou? Co jsem zatím četl, tak mám zhruba následující postup: vybrousit včetně rezu a okolního laku, odrezovat chemicky (to je snad acetonem??), stříknout tmelem (mám ve spreji), přebrousit do hladka, na vrch lak z korekční lahvičky od Opla. Budu vděčný za každou korekci a radu, na autě už jsem toho dělal dost, ale s lakem jsem ještě nezacházel.
Přílohy
dubka.jpg
dubka2.jpg
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003

Reklama
 

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Jak opravit odloupnutý lak (až na plech a rez)

Příspěvek od blesk » 26 zář 2017, 19:09

Ahoj ten chemicky odrezovac je specialni kapalina, ktera zere rez a zmeni jeji barvu na sedou, nebo jinou podle slozeni. Das zakladni barvu, ktera dore drzi na plechu, jemne vybrousis a potom vrchni vrstvu, pokud vetsi plocha, tak nastrikat, mensi staci stetec, az uschne tak bezbarvy lak. Sklo a okoli zakryt malirskou zlutou papirovou paskou. Pripadne se podivej na youtube nebo nektery dil pro mechaniky amatery Wheeler Dealers 8-)
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět