Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
iAN_SVK
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2015, 19:47
Bydliště: Bratislava

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od iAN_SVK » 03 črc 2015, 17:51

A ja by som pridal
  • - nasadil spodný kryt motora aj pre benzínové verzie
    - lepšie vyriešil odtok ďažďovej vody z čelného skla do motorového priestoru
    - použil lepšie materiály stredového panela, aby nerezonoval a nevŕzgal :)
    - možno odobral preklínané/vysmievané štuplíky na indikáciu otvorených/zavretých dverí
    - zvačšil kufor - je veľmi bucľatý zvonku, no nie až tak priestranný
    - vymenil displej palubáku za farebný
    - pridal tlačítlo na diaľkové ovládanie pre otváranie kufra
    - pridal možnosť nastaviť si automatické vyťahovnie okien po zamknutí vozidla
    - lepšie tvarovanú priehradku spolujazdca - nedostatočne využitý priestor
    - vymenil materiál tlačítok na otváranie okien - lúpu sa,
    - lepšie odstupňoval hlasitosť rádia - 1 už celkom reve :lol:
    - pridal možnosť prepínať sa medzi adresármi v prípade prehrávania z USB Storage - nedá sa prepnúť na ďalší priečinok hneď, ale prehľadávať opäť cez menu
    - zvýšil zosilnenie pri použití zvukového vstupu LINE IN - teraz je to úplne slabunké
    - pridal možnosť skrolovať RDS text z rádio staníc
    - požil komponentný typ reproduktorov, miesto tých ako to robia teraz, že do každých dverí jeden a potom 2-3 do palubovej dosky pod sklo
    - použil kvalitnejší lak - viď prípady lúpania sa na strechách, alebo aj ja sám mám pocit, že je nejaký menej odolný ako na našom staršom, nuž vodové farby, vivat EU :?
    - vymenil by som typ budíkov - teda také, aby neboli každé s vlastným plastovým krytom, ale všetky za jedným väčším krytom
    - keby sa dalo znížiť hmotnosť :)
    - možno použil kratšie dráhy prevodovky a určite iné prevodové pomery
    - dozadu dal mäkšie a pohodlnejšie tvarované sedadlá a najmä mäkšie hlavové opierky
    - asi nemožné, ale rozhodne zlepšil výhľad cez predné stĺpiky a potom šíkmo vzad
    - vrátil späť do hry jeden poctivý viac objemový atmosférický motor :roll:
Čo dostaneme za ten feedback? :mrgreen:
ASTRA J 1,4 T 103kW Cosmo / 2012

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 06 črc 2015, 08:11

Hlasitost radia 1 uz reve.
Mozes byt rad. tiez ma to stvalo pri predoslej astre a drobcovi, ked sme zastali a vypol motor. Po facelifte o jedno repro menej a aj tie zbytkove neviem ci maju tu kvalitu. Ledva pocut i na 3ke pri vypnutom motore.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
iAN_SVK
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2015, 19:47
Bydliště: Bratislava

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od iAN_SVK » 06 črc 2015, 12:58

Tak aspoň zdá sa, že výrobca nejakú tú kritiku prijal a zapracoval zmeny :)
Ukazuje sa, že nová Astra rieši viacero z týchto problémov a pôjde ešte ďalej. Držím palce ;)
ASTRA J 1,4 T 103kW Cosmo / 2012

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 06 črc 2015, 13:11

Pochopil si to zle. vyrobca setril a dal o reprak menej a podla mna i menej kvalitne. vseobecne u mna predfaceliftrova astra mala lepsiu uroven v tej istej vybave.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
iAN_SVK
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2015, 19:47
Bydliště: Bratislava

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od iAN_SVK » 06 črc 2015, 15:05

No, nenapísal som to zrovna ideálne :oops: Myslel som len, že niečo menili aj k lepšiemu, lebo zmenu tej hlasitosti považujem za plus. Reprák, ktorý dali preč, považujem samozrejme za odrb. Kvalitu repro pred faceliftom a po porovnať neviem. Ale zasa pridali USB port k rádiu CD400 bez príplatku, pri tej istej výbave, či? Trošku zmenili na krajšiu optiku hmloviek a dizajn nárazníkov. Všeobecne platí, že Facelift býva lepší ako prvá generácia. Máte všeobecne pocit, že viac ošidili Astru po facelifte ako bolo to predtým?
Pre zaujímavosť, by som chcel vedieť, čo viete, čo sa zmenilo k lepšiemu a čo k horšiemu? :)

Inak ďalej som na mysli už novú Astru verziu K, nie J Facelift. Mea culpa :D
ASTRA J 1,4 T 103kW Cosmo / 2012

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 383
Registrován: 01 srp 2012, 14:05

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Phrz » 06 črc 2015, 19:37

Po faceliftu davali i treba lepsi adaptivni tlumice, nedelaji pry takove rany a jsou odolnejsi, co mi rikal mechanik a rad by je vymenil na svem pred faceliftem
Corsa D Sport 1.4T 88Kw http://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
Astra J Cosmo 1.6T SIDI 125Kw http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 07 črc 2015, 08:21

Tie repro by som povedal asi takto. Presadol som z G-cka do J-cka. Z 8 repro na 7. Kvalita zvuku k horsiemu. Nechapal som, ze co to za repro davaju. Ok. zvykol som si, ale kazdy, kto prvykrat sedel v astre sa cudoval, ze ten zvuk nic moc. presadol som z J do J facelift. Hudba ako zo sterea na mono. Dodnes som si nezvykol. Naraznik a hmlovky. Hmm..mne sa viac pacila pred faceliftom. menej plastu, menej chromu, skratka elegatnejsie auto. Ta cierna cast v narazniku, ten plast to je co? To mi prislo akona hlavu. na jednej strane pochromujem i klucky ako na lade 1500 (nastastie to prestali davat) a na druhej strane na narazniku necham taku plastovu nelakovanu cast. taktiez mriezka. ak si vsimnete pred faceliftom. krasne sa vyhrali s tymi "mriezkami" po facelifte eee. Ked som kupoval astru v 7/2012 aj preto som sa poponahlal, aby som mal este bez faceliftu. To iste k-cko. taky krasny predok malo na prvych fotkach a henta maska z H-cka? dufam, ze po facelifte daju tie z navrhov. Ale predavat sa budu i tak.
A co sa usb tyka. Hej, to bolo vtedy iba v balikoch. taktiez sa nedali dat led denne bez xenonov a dake drobnosti. No vseobecne to auto bolo lepsie. U mna hodnotenie 3 oplov, co som mal za sebou je nasledovne
1.Gcko (nemecka vyroba nie clasic) to auto bolo priestranne, pohodlne, dobre jazdilo a aj kufor bol praktickejsi, sirsi ako htb J. skratka super auto na tu dobu
J-cko pred faceliftom a posledne j-cko po facelifte.
H-cko ma kolega, tak iba z vozenia viem posudit, ze asi to sa im podarilo najmenej. J-cko bol krok k lepsiemu rozhodne, no uroven g-cko, ak porovnam na tu dobu a j-cko teraz to nedosiahlo.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

bullb
Příspěvky: 18
Registrován: 23 kvě 2014, 13:40

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od bullb » 07 črc 2015, 15:05

Moja poznámka. Neporovnával by som G ani H ani J. Každá astra bola na svoju dobu vyrobená tak, aby zaujala, potešila, bola bezpečná a snáď aj bola jedinečná. Osobne hudbu v aute mám ako kulisu (a som fajnšmeker). Ešte radšej počúvam hudbu motora. Či je reprákov 8 alebo 4, pre mňa nie je až tak rozhodujúce. Inak, G astra podľa mňa bola dizajnovo naj.

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od jack » 07 črc 2015, 18:42

bullb píše:Každá astra bola na svoju dobu vyrobená tak, aby zaujala, potešila, bola bezpečná a snáď aj bola jedinečná. Osobne hudbu v aute mám ako kulisu (a som fajnšmeker). Ešte radšej počúvam hudbu motora. Či je reprákov 8 alebo 4, pre mňa nie je až tak rozhodujúce.
Presne tak, moja reč - neviem koľko ľudí sa pri kúpe auta rozhoduje aj podľa kvality autorádia a reprákov. Nechápem, načo je komu do auta "dolby surround sound system" a ešte plus subwoofer, veď to musí vyložene pri riadení rozptyľovať (to nie je môj výmysel, je to dokázané) - tak ako telefonovanie, ktoré za chvíľku nebude možné ani s handfree súpravou (návrh zmeny zákona). U nás jazdia s hudbou "na plné gule" a s otvoreným oknom len "opálenejší". Kto si chce vypočuť a vychutnať hudbu akéhokoľvek žánru vo vysokej kvalite, tak to nebude asi robiť v aute, či?
To isté sa týka aj iných "tu vymenovaných nedostatkov" - žiadne auto nie je dokonalé, jednému vyhovuje, inému nie - sto ľudí, sto chutí. Keď mi auto alebo niektoré jeho doplnky či funkcie nevyhovujú, tak som si ho nemal kupovať a mal som sa popozerať po aute, ktoré vyhovuje najviac mojej predstave a potrebe alebo auto predať a kúpiť iné. Plakať nad rozliatým mliekom je už pozde i keď pripomienka v pravý čas a na správnom mieste nie je nikdy na škodu.

P.S. (Tak a teraz do mňa - čakám na negatívne reakcie.)
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

MilanS
Příspěvky: 320
Registrován: 15 pro 2012, 20:32
Bydliště: Slovensko - BN/TN

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od MilanS » 07 črc 2015, 21:43

Už som niekde písal, že Opel by si mal pri konštrukcií nových áut zobrať za vzor G-cko. V tomto súhlasím so Xavierom.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex

Odpovědět