Flexi-ride

CrashDown
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 19:58

Flexi-ride

Příspěvek od CrashDown » 14 říj 2010, 08:35

Chci se zeptat, jak často přepínáte módy podvozku? tzn. SPORT a TOUR....

Chci si udělat takovou malou statistiku.... protože původně jsem ten podvozek HROZNĚ chtěl a nechal jsem kvůli němu plavat Astru v COSMO výbavě za stejný prachy a teď to vlastně vůbec nepřepínám.... teda skoro. Mno, nicméně podvozek je samostatně adaptivní, tak si to upravuje sám, alespoň k něčemu to mi to je :-/
Opel ASTRA J enjoy + flexiride 1.7 CDTi
Graphite

Reklama
 

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Flexi-ride

Příspěvek od franta » 14 říj 2010, 10:18

Hele, řeknu to jednoduše pokud to máš v autě namontované máš vlastně minimálně dvě rozdílná auta, spíše tři.

Když dám sport auto je o hodně živější, sedí jak přibyté, slušně akceruje. Volant, brzdy, plyn- pracují jinak.
Když dám tour, auto je jak loď, kejve se-je měkké, pohodovka.
Když nezapnu ani jedno, auto se chová přibližně podobně jako na tour, ale pozor je trochu tvrdší, tolik se nehoupe.
Mám vyzkoušeno na manželce, na tour moc jezdit nemůžu, protože jí z toho houpání je špatně.

Prostě máš minimálně dvě auta v jednom.

Uživatelský avatar
mufix
Příspěvky: 83
Registrován: 03 říj 2010, 08:09

Re: Flexi-ride

Příspěvek od mufix » 14 říj 2010, 16:55

Já nemít u 2.0CDTI 118kW Flexi-ride tak bych asi moc nevyužíl ten výkon motoru, skoušel jsem stím jed do zatáčky z kámošem co má Opel Zafira OPC 2.0 bezín ten nechapal jak to sedí kolik jsem jel radši psát nebudu.Jak často ho přepínám těžko říc ,záleží na spusobu jízdy.

CrashDown
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 19:58

Re: Flexi-ride

Příspěvek od CrashDown » 07 lis 2010, 08:48

Njn, Tak je to vždycky, vsadím se, že kdybych si koupil COSMO bez Flexride, tak bych zase byl napůl šílenej z toho, že ho nemám....
Opel ASTRA J enjoy + flexiride 1.7 CDTi
Graphite

Uživatelský avatar
Šrkáč
Příspěvky: 15
Registrován: 07 říj 2010, 02:05

Re: Flexi-ride

Příspěvek od Šrkáč » 21 lis 2010, 22:13

no ono to je fakt, ja som si chcel ten flexiride tiež dať, ale kôli stojanu na biky mi to nechceli spraviť, že sa to nedá, tak neviem, no a teraz ma to tak trochu žere :(

vikio
Příspěvky: 5
Registrován: 09 úno 2011, 15:46

Re: Flexi-ride

Příspěvek od vikio » 09 úno 2011, 15:53

Když tam člověk nemá přikoupenej ten flexi-ride, jak jsou ty tlumiče defaultně nastavený? Sport nebo spíš Tour ? Pravděpodobně něco mezi?

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Flexi-ride

Příspěvek od gixo » 10 úno 2011, 16:20

vikio píše:Když tam člověk nemá přikoupenej ten flexi-ride, jak jsou ty tlumiče defaultně nastavený? Sport nebo spíš Tour ? Pravděpodobně něco mezi?
pravdepodobne sis sam i odpovedel :D
no me to prijde mozna spis k tomu sportu, takove tvrdsi...ale je pravda ze ja jezdim bud v rezimu tour,nebo sport.... kdyz uz to tam mam, tak to mam porad zaple....
a ten sport je proste znat...

coma3
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2011, 20:42

Re: Flexi-ride

Příspěvek od coma3 » 18 črc 2011, 20:57

No ja používam skôr šport,do kopca to má ťah,skôr mi prekážajú auta predomno. Tur až tak cítiť neni,malo ho zapínam.
Samozrejme je to aj o spotrebe,kto chce šetriť tak nech si to nedáva.

presario
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2013, 19:13

Re: Flexi-ride

Příspěvek od presario » 02 srp 2013, 19:19

No já měl ještě letos na jaře své Háčko s adaptivním podvozkem IDS+ ... a protože byl režim SPORT naprosto jedinečnej, tak jsem si nechal do své nové Astry dát Flexiride.
Důvod nebyl pouze v tvrdším podvozku, citlivějším plynu a řízení, ale také v tom, že tlumiče jsou jiné než standartní a to mnohem robustnější - při nějakých 180t. km mi v servisu naměřili účinnost tlumičů mezi 60-80% a divili se, že jsou ještě původní. Takže do nového Jéčka to byla jasná volba ;)

Palic
Příspěvky: 136
Registrován: 05 úno 2012, 21:54

Re: Flexi-ride

Příspěvek od Palic » 03 srp 2013, 17:29

ja flexi vyuzivam podle nalady...... kdyz chci riznout zatacku tak dam sport, kdyz jedu po silnici s nerovnostmi tak davam tour.......dost to pomaha.... system tour pouzivam denne, kdyz jedu do prace v urcitem useku, jinak klasika......, posledni dobou pouzivam sport jen s nastavenym sportovnim rizenim a cervenym podsvicenim, zbytek vypnuty.......

Odpovědět