Brzdy

Odpovědět
Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Brzdy

Příspěvek od jack » 26 lis 2017, 15:26

e-katalog, napr.: https://nemiga.com/cat_spares/epc/opel/p10/ a je ich viac, stačí trochu pohľadať.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Reklama
 

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 383
Registrován: 01 srp 2012, 14:05

Re: Brzdy

Příspěvek od Phrz » 26 lis 2017, 17:27

Fogino píše:
index.jpg

Čaves.
Kam ide ten s tou gumou ? Hore, alebo dole ?
Vpredu hore a v zadu dole? Je to správne?

:?: :?: :?:

Diki...
Je to jedno jak to das, idealni je dat vsude s gumou, pak to nebude mlatit na kostkach :)
Corsa D Sport 1.4T 88Kw http://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
Astra J Cosmo 1.6T SIDI 125Kw http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

milosba70
Příspěvky: 1
Registrován: 02 pro 2017, 21:47
Bydliště: Strážske

Re: Brzdy

Příspěvek od milosba70 » 02 pro 2017, 22:16

Nazdar chalani, som tu novy a taktiez mam opel astru J , teda aspon na servisovanie :) ( ocovo auto..: opel astra J model 2010/8, 2.0 CDti 118kw )
Dostavam sa pomaly do problematiky...

Vcera ma zaskocili brzdy...Pri brzdeni mi strasne hadzalo volantom , tak som vsetko rozobral a siel to analizovat..

1-predne kotuce boli menene na konci jare daval som mu znackove ( ferodo sa mi vidi )
2- zadne kotuce boli menene dva roky dozadu ( boli mu v servise oplackom v rakusku davane aj dosticky na prednu aj zadnu napravu + bola menena komplet parkovacia brzda elektricka )

po demontazi som zistil ze brzdy su zavarene , tie koliky co sa maju v strmenoch hybat boli skoro sade zapecene ( moj nazor je ze bud s servisoch nemazali vobec alebo dali obycajnu vazelinu a ta vyhorela.. ) , kapalina brzdova je uz na oko znecistena , takze asi to ma za sebou, kotuce som dal na sustruh pretoze boli prehriate ( hrubka bola fajn takze bolo z coho ubrat ) , dosticky boli nad polovicou tak som ich len na bruske presiel aby boli v rovine .

A rano som to cele doskladal konecne. Repasoval som kompletne cele strmene a tie capiky vo vnutri prelestil , strmene som opieskoval a nasadil stare tiez vynovene platnicky. Valce chodia normalne neni nic vidiet aby bolo zle tak som ich nechal tak. Do strmenov sla org vazelina bez kovovich casti odolna do 1000 stupnov. Kapalinu som este nemenil, ked tak zajtra..

Teraz ked som to doskladal a vyskusal naslapat brzdu, po uvolneni mi predne kolesa pekne uvolnilo ale zadne su ako keby zablokovane ( obe ) to treba dajako cez diagnostiku spravi zakladne nastavenie rucnej brzdy ? je tam ta nestastna elektricka rucna brzda
Opel astra J 2010/08
sedan 118kw, 2.0 CDti

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od azrael » 03 led 2018, 18:40

medzi sviatkami sme isli navstivit nemenovany madarsky wellness, cesta cca 150km a som sa musel hanbit ako pes..hned za hranicami mi piskali brzdy natolko, ze sa vsetci po mne otacali :shock: - velmi neprijemna reklama
zabehol som ku kolegovi a dal auto na zdvihak, zial zadne vnutorne platnicky su dost znicene, maju cca 3mm a soferove koleso ma aj urcity odpor (zaseknuta platnicka), takze sa tomu uz nevyhnem a vymenim komplet predne aj zadne brzdy
sice este som sa nerozhodol ohladne znacky, ale asi to budu tie ATE
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Brzdy

Příspěvek od jack » 04 led 2018, 07:13

A to pískanie Ti nespôsoboval ten pliešok čo je na vnútorných platničkách? Ten upozorňuje pískaním na opotrebované brzdové obloženie -povedal by som - trochu "nešťastná" signalizácia opotrebovanie doštičiek, ale lacná a funkčná. Niekedy stačí ten pliešok aby pískanie prestalo len trochu vyhnúť, no nezabudnúť ísť v čo najkratšom čase vymeniť doštičky.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Brzdy

Příspěvek od blesk » 04 led 2018, 09:59

Musel to byt ten signalizacny piesok, lebo pridrete(zatlacene) brzdy samozrejme nepiskaju. To by piskali pri kazdom brzdeni. Stacilo ho trochu odhnut, ako pise Jack.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od azrael » 04 led 2018, 12:50

nie..ten pliesok je nevinny :)
som to tam vyfukal preventivne vzduchom a momentalne to nepiska, ale je pravda, ze sme tu behali len kratke trasy
navyse to zadne koleso na mojej strane ma isty odpor, sa tazsie kruti
a ked som zabrzdil, tak ten piskot vzdy prestal..ono to piskalo pocas jazdy, pri zabrzdeni bolo vzdy chvilku ticho
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Uživatelský avatar
matusbelusak
Příspěvky: 469
Registrován: 28 bře 2016, 10:23

Re: Brzdy

Příspěvek od matusbelusak » 04 led 2018, 12:59

mne tak niekedy tiez v zime hlavne zvykne piskat zadne koleso ale z dovodu ze usadeniny z brzdenia nasadaju na vodiace pliesky dosticiek a sa neodtiahnu tak po precisteni je pokoj
Opel Astra ST 1,7 CDTI 81kw 2011 ( 208 000 km )

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Brzdy

Příspěvek od jack » 04 led 2018, 15:30

Mne zatiaľ brzdy nepískajú (klop-klop-klop), no možno aj preto, lebo žiadne usadeniny a ani ten čierny bordel na brzdách nemám - vždy pri každom umývaní alebo len oplachovaní auta nastriekam na celý brzdný systém ( strmeň, doštičky, kotúče a aj disky) prípravok na čistenie bŕzd, nechám 2 min. pôsobiť a poriadne to vystriekam wapkou. Brzdy včetne ALU diskov sú celkom čisté a lesknú sa ako nové - podotýkam, že vždy keď umývam auto. Auto si umývam dosť často (narýchlo na bezdotykovej umyvárke - za 10min.), lebo "neznášam" keď mám špinavé auto - či už exteriér alebo interiér.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od azrael » 08 led 2018, 11:32

jack...tak by to malo byt, zial ja som toto nateraz zanedbal :roll:
po vymene uz budem opat prikladnym majitelom aj ja..
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Odpovědět