Plastový kryt pod motorem

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od Astra - R@SAG » 20 úno 2014, 12:53

U benzinových motorů všech motorizacích je kryt mod motorem za příplatek dle ceníku za 5000Kč ;)
meiki píše:S krytem se to má tak, že pokud nebyl objednán (v ceníku za uvedených 5000 Kč), tak tam není. Jsou tam pouze kousky plastu držící podběhy. Já jsem si na autokelly.cz koupil neorigo díl 32.89.344, takže se podělím o zkušenosti. Kryt byl trochu zkroucený a u děr bylo jasně vidět, že jsou ručně dodělávané, asi aby to sedělo na astru. To že byla každá jiná bych i snesl, ale díry určené k přichycení k podběhům byly úplně jinde, takže jsem si musel udělat nové. Jako plus bych podotkl montážní otvor na výměnu oleje.

Kryt je přidělán na 8 místech ze spodku a v každém podběhu na dvou místech. Ve většině případech se použije spojovací materiál, který je již na autě a drží jiné jeho části. Ve 4 případech je v nosníku pouze čtvercová díra, do které sedne roztahovací matka (autokelly.cz díl RO 15253), takže další investice plus vhodné šrouby. Pokud člověk bude mít pod autem trochu místa, tak celá operace zabere max půl hodiny.

Jenomže to má dva zásadní problémy. Otevírání montážního otvoru na olej se děje přes přední hranu, takže pro člověka, který většinou leze na výměnu zepředu je to naprosto nepoužitelné. Takže jsem ho vyřízl úplně a přední stranu doplnil o shodný spojovací materiál jako tomu je na zbylých stranách. To vše aby mi ten kus plastu při odmontování celý vypadl. Zásadnější problém je to, že přesně v místě montážního otvoru se plast dotýká výfuku. Takže tento kousek plastu jsem z vnitřní strany ještě nanýtoval kus plechu.

Zatím jsem s touto úpravou ujel asi 2000 km a vše v pohodě. Uvidíme co udělá zima a zda to nebyly vyhozené peníze. A zda se potom nevyplatí koupit origo.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Reklama
 

mike105
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2014, 15:23

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od mike105 » 02 dub 2014, 15:44

Zdravím, prave som kúpil anternatívu krytu za cca 35 euro, namontované bez problémov.Je to dost tvrdý plast a som zvedavý ako sa bude chovať v zime keď bude mrznúť,pravdepodobne skrehne a môže sa zlomiť.Dám vedieť akú má životnosť.

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od Desirehd » 05 dub 2014, 21:15

Ahoj ,mike 105 možem sa opýtať kde si ho kúpil a ako si ho upevnil?Je zložený z troch dielov alebo je v celku,Už som mal v aute kunu.Našťastie nič hrozné nespravila , len odtrhla izoláciu.Mala špinavé labky a tak bolo pekne vidno kade tam vošla.Zo spodu na ventilátor a z ventilátoru na motor. Ja rozmýšlam že objednam z tochto obchodu: http://www.karosarskediely.sk/index.php ... &Itemid=59
Opel astra ST 103kw LPG

mike105
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2014, 15:23

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od mike105 » 09 dub 2014, 11:13

Zdravím desirehd, kupoval som ho http://www.autodiely-alternativ.sk/astr ... stra-j-09/ je zloženy v celku ale da sa rozobrat na tri časti.Originál som mal bočné strany krytu,ľavú a pravú časť, stredná časť tam nebola.Inak keď sa zahreje motor tak zohreje aj ten plast tak dufam že niečo vydrži.Upevnil som ho myslím 4 alebo 5 skrutkami (2. som musel vyvrtať).

jackdaws
Příspěvky: 207
Registrován: 20 dub 2013, 13:20

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od jackdaws » 09 dub 2014, 19:10

ano ja ho mam asi to je fakt od motorizacie...
Opel Astra J ST 2.0 CDTi 121kW

honzina
Příspěvky: 310
Registrován: 08 pro 2013, 18:41
Bydliště: mikulov

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od honzina » 10 dub 2014, 18:02

myslím ze žádný benzínový motor nemá spodní kryt motoru jinak jedna náhrada za rozumný peníz
http://www.aci.cz/3749701-kryt-pod-motor_d125785.html
astra j sportstourer cosmo 1.6sidi turbo
corsa d a12xer
ex opel
zafira b a17dtr
astra h z17dth
corsa b x10xe

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od Desirehd » 09 čer 2014, 16:04

Tak som nakoniec kúpil tento http://www.doplnkydoauta.sk/kryt-pod-mo ... 0l-od-2010
je z troch dielov a kedže boky som už mal tak som sa snažil použiť len tú strednu časť.Trochu som sa zlakol keď nepasovala,bola o dosť menšia ,ale potom som ho skúsil komplet aj z bočnými častiami a pasoval super.Uchytil som ho pôvodnými šroubami.Musel som spraviť dve dodatočne dierky na kryte a trochu zvečšiť otvory na boku aby tam pasovali pôvodne plastove uchytky.Takže odporúčam radšej kupovať v celku a nie len stred aj tak v tom není finančne moc rozdiel.Vjednom obchode som sa pýtal tak mi povedali že čisto stred stojí okolo 28eur.Plast je HDPE ohybný skoro ako originál.Tak som zvedavý čo to vydrží
Opel astra ST 103kw LPG

Uživatelský avatar
Floyd
Příspěvky: 22
Registrován: 16 dub 2014, 15:14
Bydliště: Highlands

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od Floyd » 11 čer 2014, 20:41

Já ho mám, plech. z výroby za příplatek. Bohužel nevím už za kolik. :(
Astra G 2.0 DTH
Astra H 1.7 DTR
Astra H 1.6 XER

Astra J 1.4 NET

Rasto
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2014, 17:07

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od Rasto » 28 čer 2014, 17:17

čavte pridám svoj postreh s krytom motora:
po prečítaní tohto vlákna som sa rozhodol, že objednám kryt podobne ako mike105, kryt je z pomerne tvrdého a hrubého plastu, pekne pasoval, dorobené 2 diery, tak som to šiel vyskúšať a výsledok je nasledovný :
po 6 km v dialničnom tempe som to znovu pozrel a na moje prekvapenie kryt bol značne zmäkčený, skoro roztavený, horúci v mieste priebehu výfukového potrubia, pričom ked som to pri montážni pozeral tak tam bol pomerne značný priestor cca 6 cm tak som to hned zhodil nebudem riskovať, že to bude pri dlhšej jazde v tomto teplom období horieť a nahodil som pôvodné plasty, teraz už jedine asi ten plech, ale 200 € :roll: :roll: :roll:
motrizácia 1.6 SIDI
astra J 1,6 SIDI Cosmo
astra G 1,4 twinport

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Plastový kryt pod motorem

Příspěvek od Xavier » 01 črc 2014, 11:06

Neviem presne aky tvar ma ten plech. Ale co tak, dat si narezat podla plastoveho vzoru. ci su tam aj nejake vacsia vyskove rozdiely? Viem, ze kamarat si takto nahradzal plastovy na inej znacke auta plechovym, kedze ho cestou na rybacku rozmlatil.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět