Klepkanie prednej nápravy

Odpovědět
Bobila
Příspěvky: 170
Registrován: 04 led 2012, 14:36

Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od Bobila » 19 dub 2012, 10:25

Od začiatku prevádzky auta pri prejazde nerovností mám divný zvuk na náprave, akobz tyčka stabilizátora,príp. zvislý čap? Auto má 3000km-necelé 2 mesiace,čo by to mohlo byť? A to nehovorím o tomto klepaní: http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=10&t=60
Máte niekto podobný problém s nápravou?

Reklama
 

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 160
Registrován: 31 pro 2011, 17:18

Re: Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od papak13 » 19 dub 2012, 15:53

Mne to tiez robilo iba po prejdeni nerovnosti najlepsie niekde kde boli pred krizovatkou bubny od brzdenia tam to buchalo dost hlasno.

Jednoducha oprava. Buchal mi spodny kryt motora. Sice bo utiahnuty dost ale po nerovnosti sa vzdy rozhupal a buchal o spodok auta. V opli samozrejme vsetko OK takze som si zohnal samolepiace gumenne podlozky roznych hrubok(lidl za 1euro) a nalepil som ich tam kde som si myslel ze to bucha a odvtedy je tichucko!

Skus pod autom pozriet ten kryt a poklepkavat prstom po jednotlivych castiach, ak sa to ozve tak ako sa ozvalo mne je to ono.

Inak stabilizacne tycky lahko vylucis tak ze rozhupes auto na jednej a potom na druhej strane ak to bude buchat alebo klepat su to tycky:
Capy riadenia zistis tak, ze das auto na zdvihak a zahybes kolesom ako keby si ho siel vyberat ak sa nebyhe je to Ok ak sa hybe su capy vybite.
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92 kW SPORT

Bobila
Příspěvky: 170
Registrován: 04 led 2012, 14:36

Re: Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od Bobila » 20 dub 2012, 09:56

To papak13: Velmi sa mi to nezda,ale vyskusam-skor je to mechanicky zvuk okolo kolesa.A pri zatacani mi tiez klepka nieco.Mam podozrenie na predne poloosi-teda prava strana.Vdaka

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od Astra - R@SAG » 11 kvě 2012, 10:00

Já sice mám Astru Classic II (G), mám taky kryt pod motorem a měl jsem taky takový problém a vyřešil jsem to stejně :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

prim
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2011, 10:08

Re: Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od prim » 23 zář 2012, 17:37

Bobila píše: Velmi sa mi to nezda,ale vyskusam-skor je to mechanicky zvuk okolo kolesa.A pri zatacani mi tiez klepka nieco.Mam podozrenie na predne poloosi-teda prava strana.Vdaka
Mám také ten problém, po 18000km. Čím to bylo?

Pravý přední tlumič. Výměna v záruce.

mrbicykel
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2011, 09:59

Re: Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od mrbicykel » 10 pro 2012, 20:24

Dobry den,
Tu som nasiel presne o co ide (Vauxhall/Opel). Moze to byt ono ?
Teda opel by mal o tom vediet a mal by to odstranit.

Interesting to read that other Mk6 owners have the same problem I had. A rapid knock! knock! from the back end over rough road surfaces. The first Vx dealer I took the car to diagnosed a faulty NSR shock absorber and changed it under warranty. No improvement. Took it back, they did something to the rear calipers - no improvement. Gave up with them and took it to another dealer. They diagnosed a problem with the rear brake calipers - they had the same problem with another new Astra. They tried re-packing the caliper sliding mechanism with grease - improved it for a few days, then back to knock! knock!
Then they found out from Vauxhall that this is a known problem with some new Astras and they have come up with a fix involving I believe adhesive foil between the pads and the calipers, and a special grease for the sliding mechanism. Bingo! no more knock! knock! so far anyway, keeping fingers crossed it is a permanent fix.
So if you have the same problem don't let your dealer fob you off with the usual "they all do that" or "we can't fix it". Tell them to contact Vauxhall Technical Service or whatever they call themselves - a fix is available from Vauxhall.

mrbicykel
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2011, 09:59

Re: Klepkanie prednej nápravy

Příspěvek od mrbicykel » 12 pro 2012, 08:55

mrbicykel píše:Dobry den,
Tu som nasiel presne o co ide (Vauxhall/Opel). Moze to byt ono ?
Teda opel by mal o tom vediet a mal by to odstranit.
Tu je este aj technicky buletin : http://vauxhall.workshop-manuals.com/as ... hp?id=1039

Interesting to read that other Mk6 owners have the same problem I had. A rapid knock! knock! from the back end over rough road surfaces. The first Vx dealer I took the car to diagnosed a faulty NSR shock absorber and changed it under warranty. No improvement. Took it back, they did something to the rear calipers - no improvement. Gave up with them and took it to another dealer. They diagnosed a problem with the rear brake calipers - they had the same problem with another new Astra. They tried re-packing the caliper sliding mechanism with grease - improved it for a few days, then back to knock! knock!
Then they found out from Vauxhall that this is a known problem with some new Astras and they have come up with a fix involving I believe adhesive foil between the pads and the calipers, and a special grease for the sliding mechanism. Bingo! no more knock! knock! so far anyway, keeping fingers crossed it is a permanent fix.
So if you have the same problem don't let your dealer fob you off with the usual "they all do that" or "we can't fix it". Tell them to contact Vauxhall Technical Service or whatever they call themselves - a fix is available from Vauxhall.

Odpovědět