Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Odpovědět
Uživatelský avatar
igorrohal
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2015, 23:49

Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od igorrohal » 01 bře 2015, 00:15

Caute. Som tu novy a potreboval by som poradit.
Na H-ckovom fore (http://www.opel-astra-h.cz/viewtopic.ph ... 9ff826d365) sa riesili problemy s nestabilnymi otackami pri volnobehu a vsetkym pomohla vymena alebo vycistenie/oprava regulatoru tlaku vstreku paliva.

Mozete mi niekto pls potvrdit, ze DENSO 294009-0260 je ten spravny regulator, ktory mam kupit? (na tom opel-shope je A17DTJ spomenuty, ale tam zas nepise, ze je to DENSO 294009-0260):
1.
http://www.opel-shop.sk/www-opel-shop-s ... a-1-7-CDTi
2.
http://www.ebay.de/itm/like/16150938811 ... sortbid=21

Na tom ebayi to je o polku lacnejsie, tak ked sa jedna o spravny regulator, urcite to kupim radsej tam.

Mate niekto skusenost s vymenou na tom mojom motore (vid podpis, A17DTJ) na J-ckovej Astre? Viete, kde ho presne najdem, resp. jak snadno je to dostupne? Z tohoto obrazku zatial neviem no, http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... l_and_lpv/
Plus v tom popise pise, ze je treba dvihat auto, comu som uplne nepochopil, ze preco? A toto mi tiez nejak extra zatial nepomohlo: http://www.partsbase.org/opel/astra-j-2 ... l-engines/
Nemam s tym este ziadne skusenosti no...

Viem, ze je to hodne otazok, snad sa niekto najde, kto bude mat chvilku casu, bude vediet a pomoze. Diik
Astra J ST (r.2010), 1.7 CDTi (A17DTJ), 81kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od jack » 01 bře 2015, 09:23

Veď sa spýtaj v tom eshope v Trstenej, čo si dal odkaz - prevádzkuje ho p. Schwarzbacher (s nickom swabel - člen opelclubu.sk), ten sa v tom "tak trochen" vyzná, ten Ti bude vedieť poradiť.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
Clowiecik
Příspěvky: 28
Registrován: 25 bře 2014, 20:57
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od Clowiecik » 04 bře 2015, 20:40

nazdar, ja som to uz riesil.. bola mi doporucena vymena, nakolko repasovanie vraj nevydrzi dlho.. ale stalo by to za vyskusanie.. treba vycistit piestik a natiahnut strunku piestika..
Ked sa vymeni za novy, treba to hodit na TECH 2 a nastavit novu hodnotu pre vstrekovace... Mne to spravil SIGNUM z Opelclubu.sk...
regulator najldes v hornej lavej casti motora, ked sa prehnes ponad motor...
ak budes potrebovat, dodam aj foto ;)
a ano, je to ten regulator, ktory spominas....
Astra J ST 1,7 CDTI A17DTJ

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od Xavier » 10 dub 2015, 07:50

Ako sa u vas prejavoval vadny regulator? Kolisali otacky aj na volnobehu?
V poslednej dobe pozorujem kolisanie otacok. Teda otacky som spozoroval uz pri kupe auta. Auto je rok stare, ma najazdene nieco cez 33tis a uz som to raz reklamoval. Vymenil ventil palivoveho cerpadla, alebo nieco take. U mna sa to prejavuje nasledovne.
Ked vytlacim spojku, a zacnem ju pustat, otacky stupnu z cca 800 na 1000-1100. No ked zacne spojka zaberat, otacky nahle padnu na 800 a rozbeh s plynom je o nicom. Najhladsi rozbeh je bez plynu. Ale aj tu pri studenom motore sa stava to. Ze ked uz auto rozbehnem bez plynu a bez plynu gulam von z dvora (kym sa el. brana otvori), tak autom pohube, zamyka parkrat a vidim, ze zakolisu otacky hore dole. Citim to niekedy aj po preradi z 2 na 3 a z 3 na 4. Mam v plane ist zase to kolisanie reklamovat. No nerad by som tam chodil a menil veci, ze cim to asi moze byt. Preto by ma zaujimalo, ci nemate niekto s tym skusenost a hlavne ci neviete cim to bude. Najhorsie je to v kolone, ked sa musim posuvat na jednotke. S plynom je to katastrofa. Bud vela plynu, lebo inak otacky zacnu pri jemnom rozbehu chodit hore a nasledne padat prudko dole. A bez plynu zase rozbeh do stupaka nepojde.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
igorrohal
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2015, 23:49

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od igorrohal » 10 dub 2015, 09:26

jack a Clowiecik.... zabudol som Vam napisat, ze dik za hinty, nakoniec som to zatial prestal riesit, lebo som si tu na fore precital par vlakien o tom, ze asi svoj motor dusim, ze jazdim celkovo na nizsich otackach, ako asi robi tomu motoru dobre. Zacal som jazdit na vyssich, radim trochu neskor, dal som si jednu sviznejsiu jazdu do Prahy a naspat, a to kolisania na nejake tyzdne uplne prestalo. Tak som si povedal, ze este pockam. Teraz to zase zacina, tak neviem, ked to budu mesiace a bude sa to stavat vzdycky, tak pojdem do tej vymeny potom :) Inak, ja by som to uz asi aj vymenil, ale zaskocili ste ma s tym TECHom 2, nevedel som, ze je to treba a to si ocividne asi sam nespravim, tak aj preto som to odlozil. Tomu SIGNUMovi by som napr. kludne napisal, ale ja som momentalne v Nemecku, tak to mam trochu daleko a tu sa mi to nechce uplne riesit, asi by to bolo dost drahe.

Xavier, to co Ty popisujes, to na mna vobec nesedi, ja pri jazde (pri rozbehu, pri radeni) nepocitujem nic, je to len pri volnobehu a je jedno, ci je motor studeny alebo uz nazhaveny, to nema vplyv. A najlepsie Ti to popisem tymto videom, je to presne ono: https://www.youtube.com/watch?v=phv59y-6S0k
Astra J ST (r.2010), 1.7 CDTi (A17DTJ), 81kW

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od Xavier » 10 dub 2015, 10:14

tak toto to isto nie je. u mna to nepocut. u mna na volnobehu nic. sem tam sa zvysia otacky o 100 a klesnu spat ale nie takto. no stve ma to, lebo predosle j cko som mal rozjazd s jemnym plynom. tu sa citim ako blbec co prvykrat sedi v aute, ze ak je taka situacia, uz radsej davam viacej plynu. hlavne je na hlavu to, ze ked spojka zabera, vtedy otacky nahle klesnu. niekto spominal, ze soft robi to, ze podrzi otacky par sekund. ale ak je to tym, tak je to debilina na n-tu
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
igorrohal
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2015, 23:49

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od igorrohal » 10 dub 2015, 10:25

a robi Ti to vzydcky? lebo ked ano, tak to musi niekto v servise hned vidiet/citit, ked si to sam skusi... a hlavne, ked je to take nove auto, tak to je jasne, ze Ta to sere 2krat viac... To by sa malo pekne vsetko vramci zaruky vyriesit, ved to nemoze byt normalne :/
Astra J ST (r.2010), 1.7 CDTi (A17DTJ), 81kW

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Vymena regulatoru tlaku vstreku paliva

Příspěvek od Xavier » 10 dub 2015, 10:44

s tym rozbehom otacok ano. ale ak mas tazsie nohu, tak to nepostrehnes, alebo ak sa neposuvas v kolone. to kolisanie, ze po preradi z 2 do 3 a po pusteni spojky a z 3 do 4 robi hlavne, ked je studeny motor. nieco ako ked dusis auto, take zaheganie.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět