LPG verzia :: tecie voda

agavel
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2016, 15:32

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od agavel » 30 bře 2017, 21:11

Díval jsem se na to video, kapalo to docela slušně. U mě je potíž, že ztráty chladící kapaliny jsou výrazné, když je víc zima. Musí mrznou, pak se to ztrácelo fakt dost. Zkusím se podívat až to nastartuju a po dojezdu do práce, jestli něco teď kape, aspoň už vím, kam koukat.
Přišel jsem na to původně tak, že "nejelo" topení, tuto zimu i u nás mrzlo. V servisu mi řekli, že když poklesne chladící kapalina, tak první se odpojí topící okruh. Nikdy to nehlásilo nedostatek kapaliny a ani teplota nešla nahoru.

Takže sis našel servis na LPG, kde dělají Landi Renzo a tam jsi to s nima odladil na popsané řešení?

Reklama
 

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od mater » 30 bře 2017, 21:21

ja som žiadny problém nepozoroval, kurilo normálne, teplota na budíkoch nikdy nešla viac ako 90C, a pravdupovediac hladinu vody v nádoble som nekontroloval, vlastne som nemal ani dôvod.

auto je ešte v záruke (staré cca 1.5 roku)
takže som to riešil v servise kde som kupoval ako záručnú opravu, nič som neplatil.

Ak ti slabo kúri tak to môže byť aj problém s termostatom, to by si zbadal aj tak, že sa nezohreje na 90C.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

agavel
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2016, 15:32

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od agavel » 30 bře 2017, 21:33

Ztrácelo se tam tolik, že jsem přes zimu nalil víc než 4 litry. A to ne za celou zimu, ale někdy od konce ledna+únor. Jak není tolik zima, tak to je o moc lepší. Jakmile se dolilo, topil jsem, takže jsem to pak sledoval podle topení a čas od času dolil. Nechci to nechávat dlouhodobě, ale auto je už po záruce a pokud se nemusí měnit celý reduktor, bylo by to o jiných penězích. Zkusím to omrknout a pokud to bude stejné, tak se zeptám v servisu, zda by uměli vyměnit jen ty kolínka.

Zatím
Alan

Uživatelský avatar
LPGpower
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2017, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od LPGpower » 30 bře 2017, 21:40

Mam podobny problem, aj mne tuto zimu mizla chladiacka. Dolieval som kazdy tyzden cca 1dc. Teraz ked sa oteplilo tak je to OK. Aktualne ale riesim unik oleja tak toto necham na neskor, tazko povedat odkial to slzi.
Opel Astra J 103kw 1.4 NET 8/2011 Benzin+LPG 180tis km

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od Desirehd » 31 bře 2017, 08:36

Tak som nakoniec objednal len tie kolienka s tesnenim,ale budu až o tyžden potom to vymenim sam.V lpg servise mali len komplet sadu za 40€ kde su všetky tesnenia aj nejake membrany a že keby to všetko vymenili tak musia nastavit tlaky a to oni nevedia lebo tie hodnoty vidia len cez diagnostiku a na oplacku sa nevedia napojit.Takze najlepšie je vymenit len to tesnenie s kolienkom , vtedy netreba nastavovat nič.
Opel astra ST 103kw LPG

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od mater » 31 bře 2017, 09:04

Desirehd píše:Tak som nakoniec objednal len tie kolienka s tesnenim,ale budu až o tyžden potom to vymenim sam.V lpg servise mali len komplet sadu za 40€ kde su všetky tesnenia aj nejake membrany a že keby to všetko vymenili tak musia nastavit tlaky a to oni nevedia lebo tie hodnoty vidia len cez diagnostiku a na oplacku sa nevedia napojit.Takze najlepšie je vymenit len to tesnenie s kolienkom , vtedy netreba nastavovat nič.
treba vypustit vodu, potom ked to poskladas a nalejes vodu spat tak nezabudni odvzdusnit, ked stojis pred autom tak na lavej strane chladica je odvzdusnovak, taky plastovy srob, je otoceny smerom k motoru.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od Desirehd » 31 bře 2017, 09:18

Diky za info,ale najprv skusim tie hadice len tak niecim sriahnut aby z nich nešla voda tak mi radili v servise že oni to tak robia ak to nepomoze tak budem musiet použit tvoj postup
Opel astra ST 103kw LPG

Uživatelský avatar
LPGpower
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2017, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od LPGpower » 03 dub 2017, 19:15

Moj problem s ubytkom chladiacky uz bol vyrieseny, tiekla vodna pumpa. Po jej vymene (90 eur) bol problem odstraneny.

Otazka: menite vodnu pumpu pri x kilometroch alebo az ked nastane problem? Pri inych autach je vymena vodnej pumpy spojena s vymenou rozvodov kazdych 90tis km, ale kedze Astra ma retaz a rozvody sa nemenia tak sa nemenila ani vodna pumpa az teraz pri 140tis km.
Opel Astra J 103kw 1.4 NET 8/2011 Benzin+LPG 180tis km

agavel
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2016, 15:32

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od agavel » 03 dub 2017, 21:41

U mě pumpa netekla. Když to vezmu u aut s řetězem, tak minulý Nissan Primera nepotřeboval měnit pumpu u svých skoro 300 tisíc, ale časy se mění.
Budu měnit věci až to bude nutné nebo když se to vyplatí vzhledem k ceně práce, až bude něco dole.

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: LPG verzia :: tecie voda

Příspěvek od blesk » 05 dub 2017, 17:00

LPGpower píše:Moj problem s ubytkom chladiacky uz bol vyrieseny, tiekla vodna pumpa. Po jej vymene (90 eur) bol problem odstraneny.

Otazka: menite vodnu pumpu pri x kilometroch alebo az ked nastane problem? Pri inych autach je vymena vodnej pumpy spojena s vymenou rozvodov kazdych 90tis km, ale kedze Astra ma retaz a rozvody sa nemenia tak sa nemenila ani vodna pumpa az teraz pri 140tis km.
Mne rosila uz pri 60tisic km a v niektorych pripadoch ju stihli vymenit uz skor este v zaruke. Opel priebezne skusal roznych vyrobcov, ale este i po facelifte niektore pumpy tecu.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět