Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Palinko
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2018, 18:45

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od Palinko » 18 srp 2018, 10:59

Sorry za možno nezmyselné otázky ale ja tomu rozumiem tak, že ak mi to píska pri zohriatom motore aj bez zapnutej klimatizácie, tak to musí byť len ložisko. Pretože ak nie je zapnutá klimatizácia tak kompresor predsa nemôže byť aktívny (nič sa v ňom nemôže pohybovať). Opravte ma prosím ak sa mýlim ale mne to určite poukazuje na ložisko, len neviem ktoré no, pravdepodobne na remenici.

Reklama
 

Palinko
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2018, 18:45

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od Palinko » 22 srp 2018, 15:46

Takže nie je to v remeni, kladke, vodnej pumpe, žiadne gufero. Ložisko na kompresore klimatizácie bolo vymenené no zvuk stále pretrváva. V servise pozreli aj rozvody a všetko v poriadku. Nejaké nápady alebo rady čo by to mohlo byť ?

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od blesk » 22 srp 2018, 16:34

Zhod klinovy remen a tym mozes vylucit alternator, kladky, vodnu pumpu a klimu. Zamozrejme, nastaruj iba nakratko, lebo vodna pumpa nebezi, aby si neprehrial motor (ale asi sa zapne ventilator na max).
Zalezi ako to piska. Existuju rozne stetoskopy, ktore prikladas na suciastky a zosiluju piskanie, tym zistis odkial to ide. Klima napriklad - jej vstupny hriadel sa toci stale. Spojka klimy potom zapina/vypina klimu podla tlacitka, takze "klima sa toci" aj ked je vypnuta a teda moze piskat. Ked sa v aute nieco toci, tak tam je vzdy lozisko a to moze "piskat". Ale ako pisem zalezi, ako to piska. Inak piska lozisko, inak remen, ked je volny a inak turbo.
Keby si to napriklad natocil, tak ze by to bolo dobre pocut?
Stetoskop ani nie je drahy, jeden si idem objednat: https://www.bovram.cz/univerzalni-steto ... utoservis/
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Palinko
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2018, 18:45

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od Palinko » 22 srp 2018, 17:52

Tu nájdeš zopár vidií ktoré som spravil, je to pri zapnutej klíme. Pri vypnutej to takmer nepočuť, iba keď sa rozbieham teda keď zaťažím motor.
https://www.youtube.com/channel/UCJsiEU ... subscriber

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od blesk » 22 srp 2018, 18:04

To je take skor vrzganie nez piskanie. Ako ked je ohnuty kriadel a nieco sa vykla pri toceni alebo nie je namazane. Bud to presne lokalizujes tym stetoskopom (alebo dlhym srobovakom) alebo zhodis klinovy remen a vylucis polovicu veci.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Palinko
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2018, 18:45

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od Palinko » 22 srp 2018, 20:41

V servise vrak zhodili remeň a išli remenicu za remenicou ale ani keď zaťažili tak nič nevŕzgalo. Hriadeľ ohnutý no neviem, vŕzga to len pri zohriatom motore takže ak by to bol hriadeľ tak by to vŕzgalo stále nie ? Ako si to myslel s tým šroubovakom ?

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od blesk » 23 srp 2018, 11:24

Ten srobovak to uz je pre take domace improvizovanie. Musi byt co najdlhsi, aspon meter. Prilozis ho na kovovu suciastku a das si ho na ucho a zosilni ten zvuk...
https://youtu.be/6mpNRJ7m-c8?t=78
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od jack » 23 srp 2018, 12:36

Palinko píše:V servise vrak zhodili remeň a išli remenicu za remenicou ale ani keď zaťažili tak nič nevŕzgalo. Hriadeľ ohnutý no neviem, vŕzga to len pri zohriatom motore takže ak by to bol hriadeľ tak by to vŕzgalo stále nie ?
Dovolím si povedať, že ložisko to nebude, to vydáva celkom odlišný zvuk - keby si tu nahrávku dal skôr, tak sme nemuseli polemizovať a typovať, že čo to je.
Podľa zvukového prejavu (vŕzga to - nie píska či šuchoce ako ložisko) a že sa to prejavuje len pri zohriatom motore, príp. pod záťažou, ja by som hľadal príčinu toho pazvuku v oblasti komponentov odvodu spalín - spoj zvody a katalyzátor, spoj katalyzátor/vlnovec alebo uchytenie niečoho na motore (alternátor, jednotlivé remenice, ...atď.) a popozeral by som sa ešte na silentbloky uchytenia motora či komponenty predného stabilizátoru - stačí že sú suché, prípadne trochu na spoji skorodované či zašpinené.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Palinko
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2018, 18:45

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od Palinko » 24 srp 2018, 08:36

Áno moja chyba, mal som tu pridať video skôr. Dobre skúsim zmeniť ešte raz servis a vysvetlím im čo sa už robilo (menilo) a nech pozrú kde by to mohlo byť.

vladola
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2018, 10:24

Re: Pískanie pri zohriatom motore z oblasti klinového remeňa

Příspěvek od vladola » 29 lis 2018, 10:30

Caute,
zbezne som prebehol toto vlakno a mal som podobny problem.. po zahriati motora cyklicky "pistavy" zvuk, beziaca klimatizacia to zhorsovala.
V servise mi to odstranili vymenou nejakeho tesnenia na hriadeli. Velmi som sa nezaujimal co to presne bolo ale problem bol odstraneny.
Astra motor 14NET.
Přílohy
ucet zo servisu
ucet zo servisu

Odpovědět