Problém zelené vstreky LPG

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Eisy » 29 zář 2015, 21:05

Mne menili nieco na zvolavacke pred mesiacom. Zadarmo. Auto bolo rok po zaruke. Tamto ked vravia ze to nebola oficialne vyhlasena zvolavacka, tak po zaruke asi uz ee ...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

Reklama
 

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Desirehd » 30 zář 2015, 07:03

RRR1970 moc nerozumiem tomu čosi napisal či ti to budu menit v ramci kulancie alebo to mas cvakat zo svojich.Lebo ak to mas cvakat tak to je od oplu pekne svinstvo.Ja som mal naštastie viac štastia ako ty dokonca som na tom aj viac menej ziskal(25000km na sarych vstrekoch a teraz nove zadarmo).Otazne je či to večne chodenie do servisu a dojem akoby som ich stale otravoval stoji za to.
Opel astra ST 103kw LPG

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od RRR1970 » 30 zář 2015, 08:57

Ved o to mi ide, len nervozne chodíš po servisoch, a všade necháš nejaké peniaze a auto je stále problematické .no teraz aspon po servise v RK, mám na papieri jasný výsledok - vadné vstreky . no bohužial predlžená záruka na motor a prevodovku záruka sa na túto poruchu nevztahuje. a vyčíslili mi hneď cenu opravy výmena lišty ,výmena vstrekov,výmena káblovania + práca.......610 eur . čo je šialená položka nakolko som sa informoval na vstreky u firmy Energas čo má výhradné zastúpenie Landi renzo na Slovensku na cenu vstrekov .a odpísali mi že jeden vstrek stojí 61 eur a lištu a káblovanie nie je potrebné vôbec v žiadnom prípade meniť. Akurát v Opli musia urobiť nové nastavenie motora . ja ale nesúhlasím z niečim že musím cvakať, ked v minulosti počas záruky v servise Opli moje zasekávajúce sa vstreky nedokázali vyriešiť k spokojnosti zákazníka ,a porucha sa teraz po záruke prejavila naplno totálnym kolapsom vstrekov. prečo ja mám biť tým poškodeným ? prečo to vtedy u mna neriešili výmenou vstrekov tak ako to riešia teraz ? veď tú poruchu evidujú už od roku 2013 keď sa začala prejavovať po Europe.mám z toho nervy v kýbli no včera sa mi chvalabohu ozvali z centráli Opela v Prahe,kde som písal. tak že to budú riešiť . a ako ? to ešte uvidím,no dúfam že k mojej spokojnosti.tak zatial držte palce .
Naposledy upravil(a) RRR1970 dne 30 zář 2015, 12:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
preston1793
Příspěvky: 33
Registrován: 29 zář 2015, 18:52
Bydliště: SK, Kosice

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od preston1793 » 30 zář 2015, 09:21

Aj mne ich menili teraz po 25 000 km a takisto ziadna vymena listy ani kablovania a neviem co este si nauctuju, proste sa menia len vstreky + programovanie. Drzim palce nech ti to vyjde s tou infolinkou v Prahe, ja som tam uz staly zakaznik :D
Astra 2014, 1.4 NET LPG Cosmo

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od johnyford » 30 zář 2015, 15:21

tak veru,treba volat ci pisat na tu infolinku,nech sa v tej ziline popreberaju...inac bol som dnčes osobne v mestecku,co je autoklinika holcik-frajeri co sa tyka lpg a uznali,ze je teraz vadny lpg od tomegasu-podotykam v ziline benzinolky. a ze vraj tym co maju doklad s pump,co tankovalitomegas preplaca servisom opravy. zacarovany kruh...
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od RRR1970 » 30 zář 2015, 16:42

johnyford píše:tak veru,treba volat ci pisat na tu infolinku,nech sa v tej ziline popreberaju...inac bol som dnčes osobne v mestecku,co je autoklinika holcik-frajeri co sa tyka lpg a uznali,ze je teraz vadny lpg od tomegasu-podotykam v ziline benzinolky. a ze vraj tym co maju doklad s pump,co tankovalitomegas preplaca servisom opravy. zacarovany kruh...
áno z LPG od tomegasu je problém ale ten problém nezasekáva vstreky ...... LPG Hatiar zo ZV ,tiež takto poradil OPLU v BB, čo majú stým urobiť. :P

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od johnyford » 30 zář 2015, 19:26

ja som len zvedavy co v ten utorok mi stym spravia a naco sa vyhovoria...ale ked nic,hned volam na prahu ;)
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

S206
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2015, 12:50

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od S206 » 01 říj 2015, 23:54

Čau pánové!

Již nějakou dobu sleduji toto fórum, ale teprve dnes sem se zaregistroval... Koukám, že ani s originál LPG montáží to nemusí být vždy OK. Momentálně (stále ještě) vlastním Astru G Caravan Classic II Z16XE, LPG HL Propan(Magic2), 152000km, přestavěno v 8500km. Kromě cca 2 výměn vstřiků (vždy bezplatně v záruce) s ní nikdy nebyly problémy. Teď mám objednanou (k Ježíšku... ;-) novou Astru J ST 1,4T LPG, ale jsem docela nervózní z vašich zkušeností, a tak doufám, že to byly "jen" porodní bolesti a OPEL již vychytal jak volbu vstřikovačů, tak nastavení teploty přepínání na LPG... Byl jsem zvyklý, že jsme s kamarádem v práci udělali diagnostiku a nastavili téměř vše (včetně manuálních oprav, výměn filtru a nádrže) - což, jak jsem zde pochopil, zřejmě skončilo... :-( Škoda!
Ale to byla jen taková úvaha - sorry, že vás zdržuji!

Jeden dotaz ale přeci jen mám - dostali ste k Astře J rovnou adaptér na plnění LPG? Případně byl-li zdarma k vozu anebo ste si ho museli při převzetí doplatit?! Toto jsem se nikde nedočetl, a tak se snažím vytěžit vás, zkušené majitele Jéček...
Díky za odpověď! Š.

Uživatelský avatar
preston1793
Příspěvky: 33
Registrován: 29 zář 2015, 18:52
Bydliště: SK, Kosice

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od preston1793 » 01 říj 2015, 23:59

ja som adapter s obalom a nalepku LPG dostal zdarma k vozu
Astra 2014, 1.4 NET LPG Cosmo

S206
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2015, 12:50

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od S206 » 02 říj 2015, 00:05

Jo, dík za info! Tak to nemusím shánět předem... :-)

A ještě jeden dotaz: v jakých intervalech se mění rozvody?!
Objevil sem tu nějaký servisní plán, nicméně o rozvodech sem v něm nic nenašel...

Odpovědět