Čakanie na objednanú Zafiru

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra J, pravděpodobně to bude zde
janci4
Příspěvky: 60
Registrován: 02 dub 2015, 09:31

Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od janci4 » 07 črc 2015, 22:34

Po 10 rokoch používania Astry-G som sa rozhodol, že investujeme do nového auta.
Géčkovú Astru caravan classic som kupoval v 2005. Pred cca 3 rokmi som dorobil LPG. Celkovo som najazdil cca 112000km, na LPG nieco cez 37000km. V podstate nebol žiadny problém. Astra ma odviezla všade kam som chcel :-)

Už vlani som začal pomaly robiť prieskum. Zameral som sa na autá s vyžším posedom, MPV. Zapáčila sa mi Mazda 5 a tak som čakal, že príde update so SkyActive. Lenže začiatkom roka som zistil že výrobu ukončili. Takže som začal vyberť odznova.

Kedysi dávno som si povedal, že keď budem kupovať auto tak musí mať automat. Ďalšou požiadavkou bolo LPG. Nafták nechcem, DPF, močovina (adBlue) ... navyše jazdím 80% v okrese (z dediny do mesta) a cca raz za mesiac pracovne do Čiech. S LPG som veľmi spokojný, ako sa vraví má to svoje muchy, ale keď si človek nato zvykne tak je to paráda.

Ukázalo sa, že LPG požiadavka veľmi zúžila okruh vozidiel. Jeden veľký problém je, že keď si kúpite nové auto a dáte ho prerpbiť na LPG prídete o záruku. Takže nové auto musí mať LPG z výroby. Pôvodne som chcel zmeniť značku ale LPG tak okresalo zoznam, že mi zostala v ňom iba Zafira :-) V zozname som mal: Touran, Carens, Verso, C-max, S-Max, golf SportVan...

btw, mám pocit, že len Opel má pre každý model aj verziu LPG. Ostatné značky ako napríklad Fiat, Dacia, Hyundai majú LPG iba pre niektoré modely.

Sklamanie #1:
Vybral som si Enjoy LPG verziu + automat lenže u predajcu sa ukázalo, že automat sa nedá skombinovať s LPG.
Okay, takže LPG má väčsiu prioritu tak sa výber zmenil na Cosmo verziu.

Pred samotným objednaním som spravil ešte pár dodatkov:
- zrušil som 7 miest. využiteľnosť by bola malá, ušertil som 700euro ktoré som investoval do iný položiek :-)
- CD600 s IntelliLink, dúfam že som to správne vyskúmal, rádio by sa malo vedieť spárovať s telefonom a može telefonovať cez handsfree, čo je dosť doležite lebo dotýkové telefóny sa ťazko ovládajú aby ste sa naň nepozerali
- thermoreflexne čelné sklo
- AGR sedadlá
- biela farba
- 17 kolesá PXS

Čas dodania. Predajca povedal, že na zmluvu - objednávku sa musí napísať 4 mesiace ale že to chodí skôr.
Predajca dal ešte zľavu a tak sme si ťapli a vznikla objednávka.

Ako čas plynul, tak som si povedal, že tie AFL svetla by boli fajn. Tak som rychlo zašiel za predajcom či sa dá doplniť objednávka. Na druhý deň pozitývna odpoveď, že sa to dalo doplniť.
Sklamanie #2: po cca dvoch dňoch smutná správa, že AFL sa nedá kombinovať s LPG.

Sklamanie #3:
čas plynie a už je to cca 3 mesiace a 1 týždeň.

Sklamanie #4:
zmenili ceník, zafira zlacnela o 900euro, čo už, mohla aj zdražieť.
tuto som to riešil http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=14&t=719

Skladamie #5:
Predajca a ja sme spisali dohodu o kupnej zmluve kde sa predajca zavezuje do 31.8.2015 dodat dohodonute auto a ja sa zavazujem ho kupit.
Auto 10.8. stale nebolu u predajcu. Navstivil som predajcu a vymenili sme si par argumentov.
12.8. mi bolo slubene ze auto bude na predajni 14.8. ale v ten den som boly busy takze som bol u predajcu az 17.8. Auto bolo tam, chvilu som sa uz vytesoval :-)
Dostal som fakturu, vybavil splnomocnenie aby predajcu mohol registrovat auto na policii na moje meno.
Dohodili sme sa, ze na auto namontuju tazne a ze by to mali vsetko stihnut do 21.8.

Skladamanie #6
21.8. sa ozvala pani z opla a hovori ze uz maju vsetky peniaze {fakturu som musel uhradzat na viac krat} a ze uz to nestihnut registrovat na policii a ze to spravia az v 24.8.
24.8. cca 10:30 sa ozvala pani z opla a hovori ze nemaju peniaze na registraciu a ze by bolo dobre aby som doniesol. Pytam sa ze preco mi to nepovedala v piatok 21.8., tak sa ospravedlnila. Tak som rychlo zobral 400euro a utekal do opla aby to este dnes mohli vybavit. Lenze medzi tym sa rozhodli ze to dnes uz nestihnu lebo policia ... Takze musim cakat ze to budu registrovat 26.8.
Kua, minuly tyzden som im nechal 20000euro a oni nemaju 400euro na registraciu, ved ked by som prisiel pre auto, tak by som to bol zaplatil.

Záver:
Dnes, 26.8. som sa konečne dočkal. Keď som prišiel domov s novým autom tak najvačšiu radosť mali z neho deti, bolo to zaujímavé ich sledovať. Radosť, ktorá ako som čakal trochu upadala sa preniesla aj na mňa. Zo starej astry sme prehodili sedačky a išli sa voziť.
Prekvapenie, povinnú výbavu som dostal gratis.
Pri odchode som dostal ešte vino Mikulov s ospravedlnením za zdržanie a poprianím veľa štastných km.

Písal som to tu všetko ako sa to dialo, aj som chcel napísať, o ktorého predajcu ide ale povedal som si, že zatial nie.
Písal som to kvôli potenciálnym kupcom, aby si pri kúpe dávali pozor, respektíve na čo všetko treba myslieť ...
Naposledy upravil(a) janci4 dne 27 srp 2015, 21:14, celkem upraveno 5 x.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od Astra - R@SAG » 08 črc 2015, 07:01

Ahpj a vítej zde Zafira bude dobrá a hlavně si budeš pochvalovat ty přední sedadla, ja je mám 3 měs. v Astře J a jsou super. To s tou kalkulací nejsi sám, doma jsme si poskládal Astru dle svých představ a jak jsem přišel do Oplu, tak mi řekli, to nejde s tím a to naopak ano apod. Nakonec jsem obj. auto za víc penez, než jsem chtěl, ale teď nelituji a je to opravdu super.

Jak jsem obj. taky jse měl ve smlouvě 4 měs., nakonec to trecalo 3 měs. a 2 týdny. Jinak původně jsme chtěli Opel Mokku, ale tam v té tobě trvala výroba 6 - 9 měs. a to se mi opravdu nechtělo čekat.

Tak hlavn+ vydržet a pak nám ji ukážeš ;) ;) .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od Xavier » 08 črc 2015, 08:59

Tiez si myslim, ze so zirafkou budes spokojny. Skoda tych moznosti kombinacie, no isto si zvyknes. Lpg automat afl by bola pecka kombo. No skoda. Ale co ma zaujalo. Ty si to auto neskusal? teda pises, ze si prerataval, no bol si okrem toho i na skusobnej jazde?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

janci4
Příspěvky: 60
Registrován: 02 dub 2015, 09:31

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od janci4 » 08 črc 2015, 10:59

jasné, trpezlivo čakám :-)

Chvíľu som rozmýšľal nad možnosťou bez LPG, tým padom automat a AFL a po 5 rokoch prerobiť na LPG. Ale potom musím nabehať nejaké to KM aby sa to vratilo, takže na lacnom LPG by som sa začal voziť az po cca 7 rokoch.

Takže som uprednostnil LPG a budem sa lacnejšie voziť hneď :-)

Chcel som sa previesť, lenže predajca mal iba CNG verziu, tak som si len vyskúšal vsetky posedy ...
Mal som taký týždeň keď som obchádzal predajcov. V Carense sa mi sedelo "stiesnene", v Touranovi to bolo lepšie. Vzadu to bolo v oboch rovnako, sedačky sú rovnako široké a keď som si na ne sadol tak som si pripadal ako na detskej sedačke. Áno, ja sa tam voziť nebudem, ale z času na čas poveziem aj dospelých ... Čo ma veľmi prekvapilo bol Golf Sportvan. Veľmi príjemne sedenie a dostatok miesta na vzhľadovo malé auto.

Je mi jasné, že to nebude žiadne pretekárske auto, ale horšie ako aktuálna astra by to nemalo byť.

aktuálna astra 1.4 66kw twinport, pohotovostna vaha 1265kg
- vaha / vykon = 19.2
- vaha / krutiaci moment = 10.1

zafira 1.4turbo 103kw LPG, pohotovostna vaha 1750
- vaha / vykon = 17
- vaha / krutiaci moemnt = 8.8

astra J 1.4turbo 103kw LPG, pohotovostna vaha 1560
- vaha / vykon = 15
- vaha / krutiaci moemnt = 7.8

janci4
Příspěvky: 60
Registrován: 02 dub 2015, 09:31

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od janci4 » 08 črc 2015, 11:04

U predajcov som ešte riešil že či sú ochotný auto odovzdať so ŠPZ-tkami.
Máte s tým niekto skúsenosti. Viem, že v nemecku je to samozrejmosť.

Predajca kde som objednával nepovedal NIE ale ani ÁNO.

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od Xavier » 08 črc 2015, 11:07

no nezabudaj na sprevodovanie. ale lenivec to nebude ;)
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od Astra - R@SAG » 08 črc 2015, 11:54

Já osobně mám zkušenost, že prodéjce mi Astru G a i J předával na SPZ, nic jsem nezařizoval. Postačilo dát prodéjci plnou moc a zaplatit poplatek za SPZky :D :D .

No sobně jse měl také 1.4 16v Twinport v Astře G (Classic II), rok v. 2006 a jeď mám 1.4 Turbo 88kW/120k a je to neuvěřitelný rozdíl ve výkonu, díky kroutícímu momentu. Mám najeto cca 5000km a jsem spokojen.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Emil
Příspěvky: 3
Registrován: 12 črc 2015, 16:23

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od Emil » 12 črc 2015, 16:32

Ahoj,mám Tourer 1.4 Lpg Cosmo,koupeno srpen 2014,najeto cca 16000 km.Předchozí auto Zafira 2005 1.8 92 kw též LPG.Zatím naprostá spokojenost,měl jsem z toho motoru trochu strach,ale táhne lépe než 1.8,velká výhoda je 6ti kvalt,spotřeba cca 9 litrů,když se motám po městě,větší dálku jezdím za 7.5 litru LPG,na benzín nevím,používám ho jen na starty :D

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od Astra - R@SAG » 13 črc 2015, 07:29

Tak to je velmi pěkná spotřeba, čekal bych o mnohem větší. Tak to je opravdu pecka, ja dlouhe trasy za 5.9lit a město cca 6,8 - 7lit benzínu na Astře J.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

janci4
Příspěvky: 60
Registrován: 02 dub 2015, 09:31

Re: Čakanie na objednanú Zafiru

Příspěvek od janci4 » 13 črc 2015, 08:47

@emil dik za pozitivny koment :-)

Moja skusenost z Astra-G caravan 1.4 66kw LPG je ze spotreba LPG je o cca 0.9 litra vacsia ako benzin.

Odpovědět