Astra J hádá se při studeném startu, střílí do výfuku

Odpovědět
MaM
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2018, 23:18

Astra J hádá se při studeném startu, střílí do výfuku

Příspěvek od MaM » 25 črc 2018, 21:53

Ahoj přátelé,
mám Astru J rv2010, 1,4 benzín, provoz LPG. Najeto 145 000km. Jezdila jak z praku. Asi při 130 000km mi při studeném startu (vždy na benzín) auto neudrží volnoběh, cuká, hádá se, střílí do výfuku a někdy chcípne. Po 20-30 vteřinách volnoběh naskočí do normálního chodu a celý den startuje a jezdí bez problémů. Diagnostika nic neukázala. Měnil jsem svíčky, mechanik kalibroval vstřiky vše bez efektu. Na doporučení jsem do benzínu začal přidávat aditiva na vyčištění motoru a ventilů. Beze změny. Po konzultaci s autoelektrikářem prý to není svíčková lišta, protože potom by to dělalo stále a ne jen při studeném startu. Škrtící klapku jsem měnil ve 125 00 km a lambda sonda je po testu normální. Teď jsem koupil sprej na čištění klapek a EGR ventilů, ale jinak už mi nic nenapadá. Prosím nemáte někdo radu? Díky Milev

Reklama
 

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 182
Registrován: 17 říj 2014, 23:27

Re: Astra J hádá se při studeném startu, střílí do výfuku

Příspěvek od tomax » 25 črc 2018, 22:29

Vyzkousej Pardubice (denny) nebo Brno (romank), vice zkusene mechaniky na Opel v CZ nenajdes. Oba jsou registrovani tady na foru.

http://www.ase-dedic.com/
http://carteam.cz/
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

MaM
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2018, 23:18

Re: Astra J hádá se při studeném startu, střílí do výfuku

Příspěvek od MaM » 27 črc 2018, 23:01

Díky za kontakt, napsal jsem jim M

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Astra J hádá se při studeném startu, střílí do výfuku

Příspěvek od blesk » 29 črc 2018, 21:04

Pokud diagnostika nezobrazuje zadnou chybu, tak to muzou byt usazeniny na ventylech a but ten popis prehanis nebo to uz mas v takovem stavu, ze ani aditiva nepomuzou a potrebujes udelat dekarbonizaci motoru. Ale zajed k nekomu do servisu, at se na to podiva, zmeri tlaky (napr podpalene ventyly), podiva se na svicky, skrici klapku,... a pripoji live data - zapalovani, o2 senzor, tlak paliva, vzduchu,...
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět