Svolavaci akce

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Svolavaci akce

Příspěvek od beavis » 28 črc 2015, 23:15

Dneska jsem byl v Opelu nechat na Astre "doladit" nejake drobnosti nez mi skonci za 14 dni zaruka a technik mi rikal ze byla vyhlasena svolavaci akce na preprogramovani jednotky asistenta rozjezdu do kopce. Mrknul jsem i na web myOpel a opravdu hned na me vyskocila hlaska o teto akci. Zitra si jdu pro auto, tak jsem zvedav v cem bude asistent lepsi :-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od Astra - R@SAG » 29 črc 2015, 06:57

Tak jsem se ted přihlásil do MyOpel a pro mou Astru žádná svolávací akce není, ale budu to teď sledovat. Máte Někdo už ti aplikaci MyOpel v telefonu a jaká je.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od Xavier » 29 črc 2015, 07:39

Mam ju. Normalka, funguje v pohode, no velmi sa o nu nezaujimam. Zapnem ju raz za prechodny rok :) Inak bezi v pohode a je i celkom user friendly. Prehladna a pohodova.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

Svolavaci akce

Příspěvek od Eisy » 30 črc 2015, 09:53

Jop, mne ta zvolavacka tiez naskocila v myOpel ... Budem riesit v priebehu 2 tyzdnov 2 garancku tak to spravia naraz ...


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od blesk » 04 srp 2015, 09:58

Vcera mi taky prisla svolavacka na ten rozjezd do kopce. "Asistent rozjezdu do kopce pridrzuje vozidlo po dobu delsi nez je casovy interval podle specifikace." Obeznik cislo: 15-R-058
Spis bych ale rekl, ze to pribrzduje kratsi dobu, nez bych si predstavoval, ale nejak extra jsem to nepouzival, musim to nekdy pradne otestovat.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

ato897
Příspěvky: 23
Registrován: 24 led 2011, 13:46

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od ato897 » 01 zář 2015, 11:02

Dobrý deň. Prosím Vás, aj ja som dostal "zvolávačku" na preprogramovanie softveru rozjazdu do kopca EBCM - 15-R-058 (Astra J ST 2,0 CDTI 2012). Myslel som, že je to niečo, čo treba dať urobiť, ale... :( Potom, čo mi to 31.08.2015 spravili v servise som zistil, že mi teraz vôbec nefunguje rozjazd do kopca, absolútne nedrží ani zlomok sekundy! Keď som sa s tým vrátil o 15 minút naspäť do servisu (samozrejme som si to bol odskúšať), tak mi mechanik povedal, že on s tým už nevie nič spraviť (nevie to dať do pôvodného stavu), lebo som povedal, že chcem naspäť ako bolo, chcem aby mi rozjazd do kopca fungoval!!! Tak sa mám vraj obrátiť na autorizovaného dealera Opel (mi odporučil mechanik a prijímací technik). Takže asi tak dopadla u mňa zvolávacia akcia na rozjazd do kopca, a teraz neviem čo s tým, lebo ho používam (používal som), a už nefunguje! Skúsite aj Vy, ktorí ste boli s týmto v servise, či Vám drží auto do kopca a dáte vedieť, či to takto dopadlo iba u mňa? Ďakujem zatiaľ, s pozdravom, AM

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od blesk » 01 zář 2015, 11:17

A kde si s tym bol, ked ti odporucili sa "obrátiť na autorizovaného dealera Opel"?
Mne ten rozjazd fungoval praveze prilis kratko, tak asi 1-2 sekundy, teraz po zvolavacka, ktora bola z dovodu, ze drzi prilis dlho :!: to je tak, ze drzi asi 3-4 sekundy. Prave dnes som to skusal a bol som prekvapeny, ako dobre to funguje a vyhovuje mi to. za 1-2 sekundy sa nestihnem rozhliadnut na krizovatke ci mozem ist. Takto to pocka aj ked je nejake auto v krizovatke.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
mclean
Příspěvky: 67
Registrován: 02 led 2015, 03:27
Bydliště: Trnava

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od mclean » 01 zář 2015, 13:47

Ja mám appku na iPhone ale nie som s ňou spokojný. Ma bugy, sem tam sa tvári ze nie sme prihlásený v sieti a sem tam sa nejaký údaj neda uložiť/zistiť...

Ale zvolávačka na asistenta mi nesvieti, a teda ci funguje 2 alebo 4 sekundy je jedno lebo na pustenie brzdy a rozbeh mi stačí aj ta sekunda, skor vnímam iný problem:

Asistent sa niekedy spusti a niekedy nie a nie som si istý ako to súvisí s konkrétnym stúpaním svahu ale niekde by som očakával ze sa spusti a on nic, preto je to pre mna take rozpačité ho používať a uz vôbec nehovorím ze sa nespúšťa ked cuvam do kopca. Ale pôjdem to ešte vyskúšať niekde nech mám istotu a poriešiť to v rámci záruky...
MEGANE I 1,6i 05-07
ALTEA 1,6 MPI 07-13
IGNIS 1,3 VVT LPG 1/13-10/14
ASTRA J TS A14NET LPG 10/14

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od blesk » 01 zář 2015, 13:57

Ano vlastne to robi aj mne, teda predtym to robilo urcite, teraz som to skusal 2x a bolo to ok. Logicky by som tipoval, ze ta zvolavacka mala riesit prave tento pripad, ze niekedy sa ten rozjaz (brzda) akoby nezapne a neda sa na nu spolahnut. Musim to viac otestovat.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

ato897
Příspěvky: 23
Registrován: 24 led 2011, 13:46

Re: Svolavaci akce

Příspěvek od ato897 » 01 zář 2015, 16:17

Dobrý... bol som s tým samozrejme v autorizovanom servise Opel (AUTOTIP). Z papierov ohľadom zvolávačky bolo, že prišli nato, že automatická brzda EBCM (rozjazd do kopca) môže negatívne ovplyvniť fungovanie auta (nejak tak to tam bolo písané), tak som išiel teda zmeniť na nový softvér. Keď som sa ale sťažoval, že mi potom po jeho zmene už vôbec nejde rozjazd do kopca, tak mi povedali v servise, že preto sa inštaluje nový softvér, lebo údajne pôvodný dlho držal brzdu, tak iba skrátili čas. Ale mne už nedrží vôbec, a keď som to chcel vrátiť do pôvodného stavu, lebo som bol spokojný ako to bolo predtým, tak povedali, že do pôvodného stavu to už nevedia dať, nech sa obrátim so sťažnosťou na oficiálneho dealera Opel (nie servis), lebo oni urobili iba to, čo po nich Opel chcel. Takže tak. Keby som vedel, že to iba dodrbú, tak tam ani nejdem :( Len nechápem... ak inštalujú nový softvér, v ktorom je iba skrátený čas (ako povedal technik), ako je možné, že niekomu ten čas ešte predlžilo, a mne skrátilo tak, že vôbec nedrží :(

Odpovědět