Samovoľné otvorenie okien

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jack » 18 úno 2018, 17:58

Stretol sa už niekto s týmto problémom?
Dnes ráno po príchode do garáži ma čakalo malé prekvapenie - všetky 4 okná na aute som mal cca do 2/3 otvorené - stalo sa mi to prvykrát.
Včera poobede som si umýval auto na samoobslužnej umyvárke - ostriekal som auto wapkou, potom šampón a nakoniec oplach vysokotlakou vodou. Nasledovala cca 10km cesta domov a odparkovanie auta v garáži.
Auto nebolo celkom suché, sem-tam z neho ešte odkvapkávala voda - keďže bývam v rodinnom dome, tak auto nezamykám - zamkol som garáž, odišiel do domu a ráno po otvorení garáže všetky okná otvorené.
Možno to bude mať súvis s tým umývaním, asi sa niekde dostala vlhkosť (vo dverách voda nie je - gumenné záslepky pravidelne čistím). Okná som zatvoril kľúčom diaľkovo a auto (dvere) nechal neuzamknuté - uvidím, čo bude do rána - potom dám info.
Na ruskom fóre je o tomto probléme jedna téma, no na príčinu neprišli - jedine čo skúsili je odpojiť na chvíľu akumulátor a urobiť (podľa pokynov PP) koncové dorazy okien nanovo. Potom sa už problém (zatiaľ) neopakoval.
Viem, že moja Astra si "žije" svojím životom - po určitom čase mi pravidelne niečo zacvrliká niekde pri posilovači bŕzd (asi vytváranie podtlaku), ale aby sa človek bál nechať uzamknuté auto na parkovisku a po čase pri príchode zistiť, že sú otvorené okná, tak to nepoteší a nevzbudzuje dôveru k autu.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Reklama
 

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od Eisy » 18 úno 2018, 18:04

Mozno si nevedomky stlacil dialkove a okna sa otvorili ...
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jack » 18 úno 2018, 18:38

Na 99% som si istý, že nie. Kľúč nosím vždy v pravom vrecku nohavíc/riflí samostatne - nikdy nie v zadnom;
je tam veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa nechtiac zatlačilo na tlačítko, ale "nikdy nehovor nikdy" - je tu vždy to jedno %.
Nepredpokladám to aj preto, že aj keď zatváram dvere na garáži ručne, tak zatvoriť sa dajú bez toho, aby som sa pri zaisťovaní dolnej časti dverí zohýnal - zaisťujem nohou.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Dark69
Příspěvky: 447
Registrován: 05 pro 2016, 14:48

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od Dark69 » 18 úno 2018, 19:08

Aj ja som raz nasiel auto v lete pred bytom s pootvorenymi oknami a vysetrovanie som ukoncil ako zlyhanie ludskeho faktoru :D :D :D nikdy nevies co kde stlacis alebo pritlacis.....pochybujem ze sa aktivovali same...
Opel Astra J ST 1.7CDTI 81Kw Enjoy r.v. 11\2013

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 69
Registrován: 29 říj 2017, 21:36
Bydliště: Bratislava / SR

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jour » 18 úno 2018, 20:17

Ja som mal minule pootvorene len okna na pravej strane a kazde bolo inac otvorene - jedno nizsie a druhe vyssie a tiez som si bol 90% isty ze som ich urcite neotvaral ja.. Bola to zahada, ale pravdepodobne som ich pred opustenim auta omylom otvoril a nevsimol som si to..
Astra ST 1,4T 103kw Cosmo 6/2013

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jack » 18 úno 2018, 20:25

Na tom ruskom fóre spomínajú, že najčastejšie je čiastočne pootvorené pravé zadné okno a pravé okno spolujazdca.
Naposledy upravil(a) jack dne 19 úno 2018, 07:18, celkem upraveno 1 x.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jack » 19 úno 2018, 07:17

Takže, dnes ráno po príchode do garáže boli okná na aute zatvorené - čiže to včerajšie pootvorenie okien bolo "zapríčinené" pravdepodobne mojou neopatrnosťou (to spomínané 1%).
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

jackdaws
Příspěvky: 207
Registrován: 20 dub 2013, 13:20

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jackdaws » 21 úno 2018, 13:01

no ja mam zasodsledovane ze spolujazdcove okno mam vacsinou pootvorene ked veziem jednu konkretnu osobu ktora ako otvara dvere tak frkne po ovladaci otvarania... velmi casto
Opel Astra J ST 2.0 CDTi 121kW

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jack » 21 úno 2018, 15:41

Aj ja keď veziem "jednu osobu" - manželku :lol: , tak mi sem-tam počas jazdy nechtiac otvorí spolujazdcové okno, no pri jazde je to vždy počuť a vždy ho zatvorím, ale ja som mal v garáži na aute do 2/3 pootvorené všetky okná - zatiaľ sa to už nezopakovalo (klop-klop-klop).
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

jackdaws
Příspěvky: 207
Registrován: 20 dub 2013, 13:20

Re: Samovoľné otvorenie okien

Příspěvek od jackdaws » 21 úno 2018, 16:23

ja som kedysi viezol staru pani ktora tazko vystupovala a potom az doma som si vsimol ze bolo pootvorene okno ked prsalo a bolo mokre uchytenie dveri... madlo

ono ak ides iba po meste s radiom tak hluk zvonku nie je az taky pocutelny...
Opel Astra J ST 2.0 CDTi 121kW

Odpovědět