servisna

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
snalim
Příspěvky: 50
Registrován: 24 led 2012, 20:51

Re: servisna

Příspěvek od snalim » 29 čer 2012, 18:31

Veru moja je vyrobena v 05/2011 :-)

Pozeral som na nemeckom fore o vrzgani spojkoveho pedalu a jedni pisali, ze je to nieco s pruzinou, druhi, ze to treba len riadne premazat, treti ze treba tam nieco zohnut a pruzina prestane vrzgat a stvrti pisali ze su tam nejake dva otvory a ked sa z nich urobi jeden, tak ze to prestane. Rieseni je asi milion :-)

Pockam co vymyslia v servise, teraz pozeraju na model pedala a dumaju co s tym. :-))
Nechel by som, aby mi rozoberali celu palubovku.
Opel Astra J 1.4T 88 kW

Reklama
 

Bobila
Příspěvky: 170
Registrován: 04 led 2012, 14:36

Re: servisna

Příspěvek od Bobila » 17 črc 2012, 14:40

To Arwy: Tebe to klepanie pri prejazde neronosti robilo tiez? A co bola pricina?

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: servisna

Příspěvek od Arwy » 17 črc 2012, 18:58

Mne našťastie počas jazdy nič neklepe od pojazdu. Ale o týchto chybách čo som písal Opel vie. Na tlmičoch klepú plastové púzdra tlmičov, skús púzdro potriasť rukou a uvidíš. Na nejakých ruských stránkach je to aj na videu.
Ja mám zas taký pocit, že mi pri určitých otáčkach rezonuje niečo na vrchu vodičových dverí, alebo v strope nad dverami.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Bobila
Příspěvky: 170
Registrován: 04 led 2012, 14:36

Re: servisna

Příspěvek od Bobila » 19 črc 2012, 14:47

Brzdove dosky to nie su lebo pri pribrzdeni a prechadzani nerovnosti to tiez klepe a tlmic a kabel. zvazok som neskusal.

mrbicykel
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2011, 09:59

Re: servisna

Příspěvek od mrbicykel » 30 črc 2012, 08:32

Dobry den,
je indikovana servisna prehliadka na displeji (okrem tej informacie o stave oleja)? Ako zistim ci mam ist na prehliadku po 15000 alebo 30000km? V servisnej knizke som to nenasiel a v manuale su dve informacie - jedna 15000 a aj 30000.
Vdaka

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: servisna

Příspěvek od Arwy » 30 črc 2012, 10:35

Podľa toho čo nastane skôr, čiže buď jeden rok, alebo ubehnutý počet kilometrov.
každý rok/30 000 km je malá prehliadka
každý druhý rok/60 000 km je veľká prehliadka
Platí pre modely: Agila-A, Agila-B, Antara, Astra-G, Astra-H, Astra-j, Combo, Corsa-C, Corsa-D, Insignia, Meriva, Meriva-B, Opel GT, Signum, Tigra-B, Vectra-C, Zafira-B.

Obrázek


Tieto podmienky na základe dostupnosti motorového oleja s kvalitou Dexos2™, GM-LL-A-025 a GM-LL-B-025 a podmienky europskej normy o palivách EN 590 pre zážihové motory a EN 228 pre vznetové motory a motory CNG splňujú nasledujúce krajiny:
Andorra, Belgicko, Bosna-Hercegovina, Bulharsko, Dánsko, Nemecko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Grónsko, Velká Británia, Írsko, Island, Taliansko, Chorvátsko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Macedónsko, Monako, Čierna Hora, Holandsko, Nórsko, Rakúsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Švédsko, Švajčiarsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Maďarsko a Cyprus.

Pokiaľ se nepoužíva motorová nafta podľa európskej normy EN 590, platia pre Chorvátsko, Srbsko, Čiernu Horu a Macedónsko obmedzené servisné intervaly.

V Albánsku, Bosne-Hercegovine a v Turecku platia odchylné intervaly v závislosti od kvality a složenia paliva (vyšší podiel vody a síry v motorovej nafte
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Pafka_024
Příspěvky: 41
Registrován: 12 čer 2011, 17:51

Re: servisna

Příspěvek od Pafka_024 » 29 srp 2012, 16:09

Vážení, jak se tu nedávno řešilo vrzání spojkového pedálu. Podařilo se s to někomu vyřešit? Mně servis pedál promazal, ale samozřejmě to vrže dále.
Když jsem se ptal co tedy s tím, tak mi napsali, že na vrzání je záruka 6 měsíců a tím to končí. Fakt super přístup....
Astra J 1.4T | 103kW | Enjoy | Edice 20 let

snalim
Příspěvky: 50
Registrován: 24 led 2012, 20:51

Re: servisna

Příspěvek od snalim » 29 srp 2012, 18:33

No mne to odvtedy nevyriesili, ale ja riesim uplne inu vec a to je to, ze som nemal narazene VIN cislo na karoserii. Fakt sranda proces, najprv vyrobca musel napisat, ze to zabudli, potom sa urobi TK a KO, potom to ide na ministerstvo, potom sa na ministerstve rozhodnu a prideli a nahradne VIN (v mojom pripade presne to iste ako je zapisane aj v technicaku), no a potom sa to da narazit a potom uz neviem, lebo teraz cakam, kym sa mi predajca ozve, ze co dalej zvnovu na misnisterstve treba vydokladovat. Riesim to od aprila. Takze teraz predajca a ani ja nemame cas riesit vrzgajuci pedal :-)
Ale ked sa toto doriesi, tak pride na rad pedal a este nejake drobnosti, co sme v juni pri prvej servisnej identifikovali.

Drzim palse a pevne nervy :-)
Opel Astra J 1.4T 88 kW

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 160
Registrován: 31 pro 2011, 17:18

Re: servisna

Příspěvek od papak13 » 01 zář 2012, 17:48

Otazka na odbornikov:)

blizi sa mi 15000km od poslednej vymeny oleja co dosiahnem asi cca za mesiac. Avsak v januari uplynie rok co som ho menil a v marci bude mat astricka 3 roky cize bude dalsia prehliadka.

Otazka znie ist na vymenu v oktobri a dat si urobit uz aj prehliadku alebo si dat urobit len vymenu oleja a potom ist zase na prehliadku.

V podstate by mi to bolo jedno len nechcem prist o predlzenu zaruku.
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92 kW SPORT

Uživatelský avatar
wind01
Příspěvky: 108
Registrován: 20 dub 2011, 20:39

Re: servisna

Příspěvek od wind01 » 02 zář 2012, 20:55

papak13: olej menis po 15tkm? nejdes podla ukazovatela zostavajucej zivotnosti oleja?
astra st, 1,7 cdti,92 kW

Odpovědět