Úbytok chladiacej kvapaliny

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od mater » 16 zář 2015, 08:42

Niekde som cital alebo mi toniekto hovoril ze ked sa motor zohreje prilis tak zvyknu hadice trosku zmeknut a roztiahnut sa co sposobi ze klesne hladina vody. Tento efekt som zatial ja osobne nespozoroval, vacinou je to tak ze ked sa zohreje tak hladina stupne kedze posobi tepelna roztaznost.

Dolial si destilku, takze sa zmenila minimalna teplota z -35 na - 30 {mozno 25}. Zalezi kde byvas a ci mas auto v garazi. Ja osobne by som s tym nemal az taky problem, -25 u nas byva ojedinele.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Reklama
 

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od blesk » 16 zář 2015, 09:16

mclean píše:...pri dialnicnych stupaniach nad 140kmh mierne stupla teplota vody nad 90, motor si spomalil na 135kmh, teplota sa vratila na 90 a po kopci zasa zrychlil na povodnu rychlost...
Toto urcite nie je normalne. Teplota samozrejme stupne aj na 110C, pokial ju merias presne v PP alebo diagnostikou, ale ten budik na pristrojovke je robeny tak, ze od 80-110C vzdy ukazuje, ze ma 90C asi aby nepohorsoval vodicov. Ked uz sa pohne, je teplota 120-130-140C a to je problem. Do kopca mozem ist aj 160kmh a budik sa nesmie pohnut. Nie je to Skoda 105.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Xavier » 16 zář 2015, 09:55

ani ja som nevidel este na j cku, ze by budik presiel cez 90ku.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

maxipes
Příspěvky: 48
Registrován: 16 čer 2015, 13:17

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od maxipes » 16 zář 2015, 12:25

Poskocenie tzv. "teplomera" na palubke nad 90 asi nie je normalne. Ako pisu ini, je to len taka fejkova user-friendly indikacia a ak to prekroci 90, tak je to podozrive. Samozrejme, stat sa to moze (obrazne 160km/h na 4. prevodovom stupni, vonku 39°C, za autom jachta a pred autom kopec...), ale normalne to urcite nie je.

Ak mas naozaj podozrenie na netesnost, nielen na lajdackost servisu, tak by som im to veselo reklamoval a vobec sa nebal, ze by odo mna chcel niekto financne vyrovnanie.

Fakty:
Auto bolo v servise X na garancnej prehliadke dna A pri najazde B km. Vid predavaci protokol a potvrdenie o zaplateni. O ziadnej zavade chl. systemu ani nedostatku chl. kvapaliny ma servis pri preberani vozidla neinformoval.

Po C dnoch a ujdeni dalsich Dx km po garancnej prehliadke som pozoroval nedostatok chl. kvapaliny. Auto hlasilo jej ubytok (ak hlasilo; chyba bude zapisana asi aj v RJ) a prehrievalo sa. Podla navodu som dolial do nadrzky vodu. Bolo potrebne doliat 7 dl na doplnenie nadrzky nad rysku. To zvysilo bod tuhnutia chl. zmesi mimo normu (dokaz: lacne meranie glykometrom alebo refraktometrom) a tiez znizilo obsah antikoroznych latok v zmesi (dokaz: na vyziadanie a naklady servisu protokol z atestovanej laboratorie).

Aj po doliati som dna E (alebo opakovane) pri dlhsej jazde na dialnici (pri jazde do kopca, pri jazde dopln si sam...) pozoroval vychylenie sa indikatora teploty chl. kvapaliny na palubnej doske nad 90C.

Mam za to (navod tvrdi? - nemam dopodrobna precitany), ze ubytok 7 dl chladiacej kvapaliny pri ujdeni Dx km je nadmerny a moze poukazovat na zavadu alebo netesnost chladiaceho systemu.

V ramci zaruky vas ziadam o napravu pre zamedzenie pripadnych naslednych skod sposobenych nespravnou funkcnostou chl. systemu.
~~~~
Vobec by som pri reklamacii nespekuloval nad tym, ze servis to mozno len odflakol pri garancnej prehliadke. Sam si si to vcas nevsimol a nie si si tym isty. Ty si za garancnu prehliadku zaplatil, pretoze ju vyzaduje zaruka a servis by mal na druhej strane rucit za to, ze Ti vratil auto v 100 % stave. Ak ziadnu zavadu nenajdu, a len odflakli garancnu prehliadku, nemas co znasat naklady.

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od jack » 16 zář 2015, 19:02

Obrázek
"A potom ho svišť balil do krabičky."
maxipes:
Človeče, ty tu rozvíjaš "konšpiračné" teórie, ako by išlo minimálne o život.
Odstavec "Fakty" - to je návod, ako treba v servise popísať uvedený problém či slovná matematická úloha, ktorej vyriešenie povedie k odstráneniu údajného problému? :roll:
Veď už z toho nerobte vedu, treba zájsť do servisu, jednoducho im nadhodiť problém a "finíto".
Naposledy upravil(a) jack dne 16 zář 2015, 21:47, celkem upraveno 1 x.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od OldStanda » 16 zář 2015, 20:05

Nespokojenost se servisem se dá řešit i takhle ............ navždy ;)
Astra - 07/2015 - 103kW

maxipes
Příspěvky: 48
Registrován: 16 čer 2015, 13:17

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od maxipes » 17 zář 2015, 12:25

jack píše: "A potom ho svišť balil do krabičky."
maxipes:
Človeče, ty tu rozvíjaš "konšpiračné" teórie, ako by išlo minimálne o život.
Odstavec "Fakty" - to je návod, ako treba v servise popísať uvedený problém či slovná matematická úloha, ktorej vyriešenie povedie k odstráneniu údajného problému? :roll:
Veď už z toho nerobte vedu, treba zájsť do servisu, jednoducho im nadhodiť problém a "finíto".
Hej, vsimol som si, ze som sa rozpisal. Ale az po tom, co som to poslal. ;) Ale uznaj. Po garancke chyba 7dl chl.kvapaliny, podla palubneho teplomera sa to prehrieva aj pred aj po doliati, prskance okolo nadrzky (otvoril sa pretlakovy ventil vo viecku a upustil paru?), auto v zaruke, ale Opel sa ma tvarit, ze nie je pobockou armady spasy... Chcel som vyargumentovat nazor, ze servis moze v takomto pripade povesit na majitela pripadne naklady (financne krytie) za marnu reklamaciu a tiez nazor, ze na mcleana budu v servise kukat ako na "kkta".

Navyse bude takato reklamacia cakat asi aj mna. Po 5tis km som dolieval 3 dl. Aj ked prskance okolo pretlakoveho ventilu ani teplomer nad 90 som zatial nepozoroval.

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od blesk » 17 zář 2015, 13:12

Vyzera to, ze ti zovrela voda (teplomer nad 90C) a pretlakovy ventil ju pustil von z nadrzky. Teraz preco zovrela. Stava sa to ked sa ide pomaly do kopca (v kolone za kamionom) a ventilator sa nezapne pre nejaku poruchu v sinaci/el.moteore, takze mozno nakoniec mas problem v tom ventilatore alebo chladici.
Tak ma napada, nemas nahodou velky kryt na baterke? Ten potom stahovali, lebo sa za urcitych okolnosti "zasprajcoval" do ventilatora. V teste AutoBildu na 100000km s tym mali problem. Ale to boli prve rocniky.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
mclean
Příspěvky: 67
Registrován: 02 led 2015, 03:27
Bydliště: Trnava

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od mclean » 20 zář 2015, 21:24

maxipes píše: Vobec by som pri reklamacii nespekuloval nad tym, ze servis to mozno len odflakol pri garancnej prehliadke. Sam si si to vcas nevsimol a nie si si tym isty. Ty si za garancnu prehliadku zaplatil, pretoze ju vyzaduje zaruka a servis by mal na druhej strane rucit za to, ze Ti vratil auto v 100 % stave. Ak ziadnu zavadu nenajdu, a len odflakli garancnu prehliadku, nemas co znasat naklady.
diky maxipes, buduci vikend este potrebujem zajst na jednu cestu do CR a potom pojdem do servisu a pripravim sa ako pises, dik za radu, takyto postup sa mi velmi paci,

budem informovat ako som dopadol.
MEGANE I 1,6i 05-07
ALTEA 1,6 MPI 07-13
IGNIS 1,3 VVT LPG 1/13-10/14
ASTRA J TS A14NET LPG 10/14

MilanS
Příspěvky: 320
Registrován: 15 pro 2012, 20:32
Bydliště: Slovensko - BN/TN

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od MilanS » 20 zář 2015, 23:27

A nie je ta reklamácia časovo obmedzená ??
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex

Odpovědět