ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon motora

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis na palubovke + problem so spalovaním motora

Příspěvek od adam84 » 05 lis 2014, 13:26

Po najzdení cca 1000km po poslednej reklamácií sa mi včer 4.11.2014 pri návrate z práce udial znovu podobný problém ako pri predošlých 2 prípadoch.

Na palubovke opäť sa rozvietili kontrolky chybnej funkcie motora a trakčnej kontroly spolu s ESP servisom pričom následne malo auto náhly ubytok výkonu a na displeji sa zobrazila hláška znížený vykona motora. Vid obrazok:

Obrázek

S autom nebolo možné dalej pokračovať jazde kedže auto šlo rychlostou max 20km/h. Po odstavení auta vypnutí motora som sa pokusil opať naštartovať auto pričom hlaška znížený vykon motora sa už nezobrazila. Ostala rozsvietená kontrolka chybnej funkcie motora.

Obrázek

Auto som dnes 5.11.2014 odviezol na opätovnú reklamáciu. Vada sa javí veľmi podobná ako tie 2 predchádzajúce.

Po tejto skusenosti som zo stavu auta maximálne nespokojný. :( Ak viete poradte čo v tejto situácií je možné robiť budem rád.

Ďakujem
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

Reklama
 

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 12 lis 2014, 18:27

Ludia by ste neverili čoho všetkého je autorizovaný autoservis schopný.

V predchádzajucej správe je popisaná zavada ktorá sa mi vyskytla 4.11.2014 večer (podobná už niekolkýkrat za sebou).
5.11.2014 ráno odveziem auto do servisu.
Mám jednoduch tú smolu že pri privezeni auta do servisu žiadna kontrolka nesvietila. Autoservis mal auto tyžden do dnes 12.11.2014. Výsledok?

Tu je: "Na vozidle neboli zistnené žiadne chybové kódy. Vozidlo podla výstupu z diagnostiky nemá žiadny funčný problem."

Človek by sám neveril dokedy takéto niečo neuvidí.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 12 lis 2014, 18:46

Naco ho mali tyzden ? Kde to bolo v Autotrende ?
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 12 lis 2014, 18:50

pico píše:Naco ho mali tyzden ? Kde to bolo v Autotrende ?
To netuším ani ja. Diagnostika je hotova predsa za chvílu. Je vôbec možný abý daný typ chyby nebol zaznamenaný v pamati riadiacej jednotky?

Inak ked som žiadal protkol o diagnostike, odmietli mi ho vydať.

Pico presne si trafil kliniec po hlavičke.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 12 lis 2014, 19:26

Chybove hlasenie musi byt v pamati az do vymazania. Ci sa nechcu hrat na slepu babu. Bol si v Autotrende ?
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 12 lis 2014, 19:55

pico píše:Chybove hlasenie musi byt v pamati az do vymazania. Ci sa nechcu hrat na slepu babu. Bol si v Autotrende ?
Ano presne tam. Kupil som auto tam,čiže servisujem/reklamujem tam.

Čo urobiť aby nabudúce sa takéto niečo neopakovalo? Zrejme priviezsť auto vtedy ked sa objaví chyba .... čo je celkom obtiažne,hlavne ked sa to stane večer.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 12 lis 2014, 20:08

Prajem ti, aby sa ti to neopakovalo. Ak ano, chod do ineho Opla ( napr. MaH ). Astra je v zsruke, takze ti ju zsdarmo napichnu na diagnostiku ( nemusis tam ist priamo s tou poruchou ). Chybove hlssenie urcite ostava v pamati a daj si vytlacit hlasenie a nech ti ho poznacia do servisnej knizky. Porad sa tam, co by navrhovali a zvaz, ci im auto nenechas, pretoze v Autotrende s tym uz asi viacej neurobia. Bacha na trvanie zaruky, aj ked mss este cas.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 12 lis 2014, 20:40

pico píše:Prajem ti, aby sa ti to neopakovalo. Ak ano, chod do ineho Opla ( napr. MaH ). Astra je v zsruke, takze ti ju zsdarmo napichnu na diagnostiku ( nemusis tam ist priamo s tou poruchou ). Chybove hlssenie urcite ostava v pamati a daj si vytlacit hlasenie a nech ti ho poznacia do servisnej knizky. Porad sa tam, co by navrhovali a zvaz, ci im auto nenechas, pretoze v Autotrende s tym uz asi viacej neurobia. Bacha na trvanie zaruky, aj ked mss este cas.
Dobrá rada. Ďakujem ... s podkladom o diagnostike z iného servisu by nemohli zaujať ku tomu takýto postoj ako dnes,t.j nemohli by sa vyhovoriť. Išlo mi to aby sa neskor ak by to nahodou dospelo až do "súdneho" sporu nemohli vyhovoriť že iný autorizovaný servis robil opravu na mojom vozidle. Ale to by malo byť OK, však auto by mi mali vedieť zreklamovať u ktorehokolvek predajcu.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon motora

Příspěvek od Eisy » 12 lis 2014, 22:15

Autom mozes ist do hociktoreho Opel-Servisu, alebo autorizaku ...


Sent from my iPad using Tapatalk
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 12 lis 2014, 22:49

Eisy píše:Autom mozes ist do hociktoreho Opel-Servisu, alebo autorizaku ...
Áno opraviť auto v ramci zaruky si je možne dať u hociktorého autorizovaného servisu Opel ale možeš rovnako U hociktorého žiadať aj o vymenu vozidla z dôvodu pretrvavajucej neodstrániteľnej vady?
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

Odpovědět