Úbytok chladiacej kvapaliny

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
mclean
Příspěvky: 67
Registrován: 02 led 2015, 03:27
Bydliště: Trnava

Re: Úbytok chladiacej kvapaliny

Příspěvek od mclean » 18 říj 2015, 18:06

po dovolenke som asi mesiac auto potreboval, v servise bola astra az teraz:

- zistili, ze dve hadicky o seba treli, lebo hadicka chladenia sa uvolnila z jej povodneho miesta a trenim o jednu hadicku LPG systemu vznikla malá perforácia, ktorá spôsobovala únik chladiacej kvapaliny a zavzdusnenie, zrejme najma v tom dialnicnom stupani, kedy bola najvacsia zataz a sposobilo to zrejme prehrievanie. vraj im to trvalo zistit cely den, lebo pri pretlakovani systemu videli ze im unika ale nevideli dlho kde, bolo to niekde skryte.

- cela oprava isla zo zaruky, neplatil som ani cent.

- chladiacu kvapalinu nemenili celu, iba ju doriedili s G12 na -40°C, ked som spomenul, ze by som bol radsej aby to vymenili a naliali novu hovorili ze nemaju to problem urobit, ale ze to nie je treba, ak som to dolieval destilkou ze je vsetko v poriadku, nakoniec som to nechal tak, uznal som ze by to bol len moj perfekcionizmus.

- v zasade spokojnost s TT opelom, slusni, promptni, snazili sa vyjst v ustrety. este som bol upozorneny na to, ze v sucasnosti vela LPG motorov ma spinave trysky, kvoly nekvalitnym LPG palivam a ze mi odporucaju tankovat LPG v zahranici alebo jazdit na benzin, dokial sa situacia neupokoji, lebo opel nenesie za to zodpovednost a cistenie trysiek vychadza na 90€. chlapik z lokalnej LPG cerpacky vravel, ze uz to prehrmelo, ze sa rozsirilo LPG, kde bolo omylom pridaneho vela cistiaceho aditiva, co mohlo sposobovat paradoxne uvolnenie starsich usad a zapchatie trysiek. neviem, tak som pocul..

spokojnost.
MEGANE I 1,6i 05-07
ALTEA 1,6 MPI 07-13
IGNIS 1,3 VVT LPG 1/13-10/14
ASTRA J TS A14NET LPG 10/14

Reklama
 

Odpovědět