Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Zaily
Příspěvky: 7
Registrován: 23 čer 2016, 10:38

Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Zaily » 23 čer 2016, 10:45

Ahoj, můžete mi prosím poradit? Chtěl bych pořídit Astru, koukal jsem třeba do áček kde mají dva vozy co se mi hodně líbí, ale nějak se nemůžu rozhodnout jestli hledat spíše verzi s turbem, nebo bez.. upřednostňuji nižší náklady na servis a spolehlivost, ale zároveň aby to auto trošku jelo a dokázalo předjet (klidně i na podřazení).

našel jsem tyhle dva inzeráty, je tam velký rozdíl v km.. tak nevím zda upřednostnit menší nájezd (o dost, s tím, že to auto bude bez nutných oprav možná? proto je třeba majitel dal pryč než musel něco zásadního měnit, nevím jak to u Aster bývá) Nebo jít do auta se 110T km.. konkrétně se jedná o tyto dva modely:
http://www.aaaauto.cz/cz/opel-astra/car ... =121041063
http://www.aaaauto.cz/cz/opel-astra/car ... =125640730

A na co si dát pozor? četl jsem tu jedno vlákno, ohledně žraní oleje, úniku chladící kapaliny, pískání turba apod. Je něco na co se zaměřit konkrétně u těchto dvou modelů?

doteď jsem řídil hlavně služební benzíny (fabia, octavia), dieslového rapida a nebo rodinné SUV (Suzuki Vitara rv 2002), pocitově se mi hodně z nich líbí nejnovější ten rapid, ale zase mám spíše kratší nájezdy po městě a okolo, tak kolem 40-50km týdně, jednou za týden či 14 dní výlet kolem 100-200km a dvakrát za rok cesta někam do zahraničí delší třeba 500-1000km celkem

děkuji předem
Naposledy upravil(a) Zaily dne 23 čer 2016, 11:06, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Xavier » 23 čer 2016, 10:55

na čo si dať pozor...na AAA :D
myslím si, že 1,6 atmosféra bude mať menej kuvitok ako turbo. ale tam ten potenciál na predbiehanie asi nebude...myslím, že podradíš a vyrazíš svižne. inak zaujímave porovnanie 1,6 a 1,6t. A čo 1,4t? Tie ťa neoslovili?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Zaily
Příspěvky: 7
Registrován: 23 čer 2016, 10:38

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Zaily » 23 čer 2016, 11:03

no asi i 1.4T by mohly být, popravdě se v tom až tolik nevyznám, jen co mám načteno, nebo pocitově z jízdy těmi auty co jsem vyjmenoval, Vitara jako 2.0 diesel zabírala pěkně do kopců a vyjela všecko v pohodě(případně se podřadilo, ale auto pořád dobře jelo), ale zase na nějaké bleskové rozjezdy při předjetí to nebylo :) Ten rapid naopak zvládal všechno, ale taky je starý jen asi 2 roky necelé. Ty benzíny se mi zdáli hodně slabší fabie i octávka, ale to je tuším 1.2 jen ta fabie např..

A bál jsem se jak tu lidi hodnotí že jsou slabší ty 1.4, že u i s tím turbem to na tu váhu nebude moc slavné.. ale pokud je 1.4T lepší než klasická 1.6, tak bych klidně hledal i tuto..
No ty áčka.. já ještě z bazaru auto nekupoval a bojím se toho dost teda.. Ale zase doufám, že se mnou půjde známý co se autům věnuje a trošku na to koukne..

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Xavier » 23 čer 2016, 11:11

pozri...bazar ti pri vykupe ponukne co najmenej, pod trhovu hodnotu, lebo chce zarobit a s vysokymi cenami by nepredal. a teraz logicka otazka..kto preda auto bez problemov co sluzi pod trhovu hodnotu (1000-2000eur) ak to moze predat cez sukromny inzerat. len ten co ma noz na krku z financneho hladiska, alebo to auto ma daku chybu a nechce mat natahovacky dodatocne...druhy pripad moj kolega, co dal opravit astru h (3x rozobraty motor) a supol to do AAA nech sa jej zbavi a nechodia ludia potom reklamovat. dostal za 7rocne auto nieco cez 2000 a predavala sa za necelu 5ku. kludne mohol mat 3ku ci viac, ale...preto ja neverim bazarom, dovozom a nizkym cenam...ved musi zarobit na niecom
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Zaily
Příspěvky: 7
Registrován: 23 čer 2016, 10:38

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Zaily » 23 čer 2016, 11:13

ok, to jsou celkem logické důvody :) no zkusím teda hledat soukromé prodejce, ale je jich málo :(
případně budu muset rozšířit záběr na více vozů (ještě mě napadl Seat Leon nebo Ford Focus či Honda Civic rv. 2009+) tak uvidím..

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Xavier » 23 čer 2016, 11:28

kupujes na viac rokov, tak to hadam nechces v priebehu tyzdna :D a zadalsie, astier je celkom dost aj zo sukromneho predaja a najdu sa aj v cz, svk kupovane...treba hladat...inak focus nie je zly..ja s nim nejazdievam , len kratsiu trasu som siel..ale celkom porovnatelne..astra mi pride vyzretejsia v spracovani palubovky, ale to je zavisle aj od vybavy a prevedenia
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

bullb
Příspěvky: 18
Registrován: 23 kvě 2014, 13:40

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od bullb » 23 čer 2016, 11:41

Mal by som poznámku k AAA.
Kedysi som predával rodinné auto nemenovanej značky (ešte za koruny).
AAA vykúpil voz za 75 tis. Na webe som o pár dní našiel "moje" za 80 tis.
Ale podľa mňa je to výhoda. Neriešil som prepis, peniaze na ruku hneď.
Súkromný predaj neznámemu človeku znamená podľa mňa riziko (skryté vady), ktoré by riešil AAA.
Poznámka: auto bolo vo veľmi dobrom stave...

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Astra - R@SAG » 23 čer 2016, 12:52

No podle kolegy s Astra H, který si koupi Astru J 1.6Turvo 2010 rok výroby, tak měl s tím hodně problémú, kdy se mu strácela voda a nakonec se zjistilo, že tam je problém s celým blokem motoru a tak Astru J prodal a koupil zpět Astru H.

Osobně jsem byl před stejným rozhodnutím zda 1.6 85kW / 115k a nebo 1.4 Turbo 88kW / 120k. Nakonec jsem se rozhodl pro 1.4 Turbo a to s důvodů kroutícího momentu 200, ta 1.6 má pouze 155. Dále jsem chtěl 6st. převodovku. Taky najezdím přes týden po městě a do práce 50km (práce 4 tam / 4 zpět), víkend nákupy a okolo, no přesně jak popisuješ ty.

Ten motor 1.6 85kW / 115k se už montoval do Aster H od roku 2008, je to nepotrně vylepšený motor 1.6 74kW / 100k, co vím, je tam jiné časování ventylů a výkon motoru se projevuje jen v úzkém rozsahu otáček. Dokonce se to tu zde na fóru někde řešilo, že pokud dali auto na zkušebnu, tak to nedosáhlo těch 85kW.

Mám najeto 17 000km a jsem z výběrem spokojen.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
Dulus
Příspěvky: 83
Registrován: 26 kvě 2014, 10:22
Bydliště: KE

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od Dulus » 23 čer 2016, 12:52

1.6 atmosfera aspon z mojej skusenosti je pohodovy motor, nie je tam tak vela toho co sa moze pokazit, na kratke jazdy idealny. Spotreba cca 8 litrov pri normalnej jazde (ziadny pretekar, ale ani ziadne dusenie na spotrebu). Vykon a krutiaci moment je na pohodlnnu jazdu postacujuci, ale pri predbiehani alebo strmejsich kopcoch treba podradit a tocit motor (ako kazdu maloobjemovu atmosferu). Necakaj ale ziadne terno.Typicke problemy, unik chladiacej kvapaliny, problemy s nadrzkami na vodu do ostrekovacov skla, problem so zapalovacou listou / svieckami.

1.6t som nemal takze neviem povedat dojmy, ale 1.4T na sport tourer (combi) vykonom bohate postacovala na bezne jazdenie. Cize 1.6T by mala byt uplne ok. Co mi hovorilo par ludi tak vraj 1.4T je celkovo spolahlivejsi ako 1.6T. Spotreba velmi zalezi od stylu jazdy. Moze byt aj okolo 7 ale moze byt aj okolo 10 staci len trosku na to sliapnut. Problemy podobne ako na predchodzej, plus sa pridava problem so zranim/unikom oleja a obcas problem s turbom.

Rataj s tym ze na astre sa rychlo opotrebuvaju brzdy, Ja som svoju 1.6 tiez predaval zhodou okolnosti ked mala 55k km (jazdene povacisnou v meste a na kratke trasy)a uz boli len tak tak (bolo nutne uz menit aj kotuce, nie len oblozenie). Spojka a prevodovka sa tiez znacne opotrebuvaju (hlavne u silnejsich motorov). Co je celkom trvacne je naprava, ktora vydrzi celkom dost. Pozor na nastavitelny podvozok FlexiRide (CDC). Je to fajn vecicka ale pri oprave si pekne priplatis. Osobne som to mal na 1.6 ale nejaky extra rozdiel som nebadal (jedine mensi ucinok posilovaca riadenia, zmenu co sa tyka tvrdosti podvozku som takmer necitil, mozno na silnejsich motorch sa prejavi aj zmena chovania motora).Bi-Xenony su super vec v noci, ale boli s nimi aj nejake problemy a oprava je velmi draha. Servis bude lacnejsi u atmosfery. Turbo si vyzaduje iste navyky aby ostalo v kondicii (nezatazovat kym je motor studeny, nechat dochladit pred vypnutim motora a podobne).
Opel Astra J Cosmo HB MY2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo MY2014 1.4T 4x4
Opel Corsa E 5dv 1.4 Excite MY2018 + vela vybavy
ex *Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6*
ex *Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Koupě benzínu Astra J 1.6 nebo 1.6 T

Příspěvek od blesk » 23 čer 2016, 15:31

U Focusu ide 1.6turbo na dracku, u Astry sa jej akosi kazdy boji. Ano ma o nieco vyssiu spotrebu asi, ale je aj vykonejsia. Musi sa menit remen, ale ani retaz nie je dnes celozivotna. Ano priamy vstrek moze mat problem s karbonom.
Pro pre atmosferu : Turbo nie je vhodne na kratke trasy, musi sa dochladzovat a ma M32 prevodovku.
Atmosfery maju caste problemy s termostatom a chladenim (ventilator, snimac,...), pripadne so zapalovacou cievkou. Sviecky menia po 60tisic, ale stoja polovicu co na turbo.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět