kúpa astra J

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
pindo7161
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2014, 08:24

kúpa astra J

Příspěvek od pindo7161 » 29 črc 2014, 08:34

Zdravím pani. Mám na vás otázku, uvažujem nad kúpou astra hatchback 1.4 T 88kw. Máte niekto skúsenosti S týmto motorom. Do tej 103 kw nejdem kvôli cene, A naftu nechcem lebo najazdím malo km, jazdím hlavne mesto. Ide mi hlavne O spotrebu aké máte skúsenosti S tou 88 kw. Pozeral som aj iné značky kvôli váhe astry. Lenže keď mi známi vybavil cenu V opli tak nebolo ocom. Astra hatchback 1.4 T 88kw výbava cosmo plus nejaké veci za 11300 euro.

Reklama
 

MilanS
Příspěvky: 320
Registrován: 15 pro 2012, 20:32
Bydliště: Slovensko - BN/TN

Re: kúpa astra J

Příspěvek od MilanS » 29 črc 2014, 15:15

Obetuj par € a kup tu 103 kw, Astra je ťažká krava a potrebuje silnejší motor na prevádzku. V meste počítaj so spotrebou 8 a viac l/100 km
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex

mano82
Příspěvky: 44
Registrován: 17 pro 2013, 15:58

Re: kúpa astra J

Příspěvek od mano82 » 30 črc 2014, 22:12

11300 aj s DPH? Boha, to za chvíľu budú platiť oni nám?
ex1.4T

pindo7161
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2014, 08:24

Re: kúpa astra J

Příspěvek od pindo7161 » 05 srp 2014, 12:00

Áno aj s DPH. Ono keď sa dilerovy chce a má dobrú náladu tak dokáže S cenou robiť divy.

Schmeichel23
Příspěvky: 10
Registrován: 15 bře 2013, 13:17

Re: kúpa astra J

Příspěvek od Schmeichel23 » 05 srp 2014, 13:10

Za tu cenu mozete mat tak akurat predvadzacku, aj to za predpokladu, ze sa dotycny predajca poriadne sekol...

Uživatelský avatar
maros141
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2014, 08:20

Re: kúpa astra J

Příspěvek od maros141 » 30 lis 2014, 08:50

Ahojte,

som Opel fanda, mam cervenu Astru G 1.8(85kW) Caravan. Zvazujem kupit Astru J Sport Tourer ale neviem sa rozhodnut. Najvacsie dilem mam vo farbe a motorizacii. Vysvetlim preco...
Teraz ma cervenu farbu ale pri Astrach G to nebola stastna volba. Farba stratila lesk uz po cca 8-9 rokoch. Je strasny rozdiel medzi farbou na plastoch (tam je pekna) a kove (matna, vysisovana, onicom). Preto by ma zaujimalo ale mate skusenosti s cervenou farbou na Astrach J/H. Neviete mi poradit ci zacali pouzivat kvalitnejsiu farbu?

Druhy problem mam vo vybere motorizacie.
Rozhodujem sa medzi 1,4T (103kW) a 1,6T(125kW). Bol som na skusobnej jazde s Astrou 1,4T(103kW). Motor bol celkom dobry ale... nieco mi tam chybalo. Chybal ten pocit z akceleracie co mam teraz pri 1.8. Som bol dost prekvapeny lebo som cakal, ze ten motor bude minimalne porovnatelny ak nie lepsi a bude tam tie kone aj citit.
Ake mate skusenosti s motorom ? Ste spokojny s 1,4T? Pripadne skusal niekto chip tunnig na tomto motore ?
Ako ste spokojny s 1,6T SIDI ?

Dakujem :)
Astra G Caravan X18XE1

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kúpa astra J

Příspěvek od Astra - R@SAG » 30 lis 2014, 17:41

No taky jsem před koupi Astry j, ale v 5 verzy a podle mnoha kolegu je lepší si připlatit a koupit metalizu. Taky jsem majitelem Astra G a motor jsem si vybral 1.4 Turbo 88kW 120k. Výbavu asi Drive a nebo Cosmo + par věci navíc. Ta 1.6 Turbo už je cenově moc a musel bych ubrat na výbavě a to se mi moc nechce. Vše se uvidí v březnu 2015.

Metaliza chrání Astru lépe před korozi :D
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

honzina
Příspěvky: 310
Registrován: 08 pro 2013, 18:41
Bydliště: mikulov

Re: kúpa astra J

Příspěvek od honzina » 01 pro 2014, 17:56

všechny pastelove barvy casem vyblednou(pokud se pravidelne neudrzuji)
jinak ma 1.6sidi najeto cca 11000km a spokojenost
astra j sportstourer cosmo 1.6sidi turbo
corsa d a12xer
ex opel
zafira b a17dtr
astra h z17dth
corsa b x10xe

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: kúpa astra J

Příspěvek od beavis » 01 pro 2014, 18:06

Nejdulezitejsi je si urcit pri koupi auta priority a pak zuzovat vyber. A dalsi vec je se svest pokud mozno v kazde motorizaci a pokud z toho clovek nebude mit slusne zamotanou hlavu, tak si to aspon vyzkousi :D Je potreba si rict k cemu auto vyuzivam, jak hodne s nim jezdim, kde jezdim a taky co od neho vubec ocekavam. Je jasny ze 1.6 SIDI bude velice zajimava volba. Motor je to novy, hodne technicky vymakany a osobne si myslim ze bude i dost spolehlivy, tak jako v podstate kazdy benzinovy motor od Opela. Ja kdyz jsem vybiral Astru, tak jsem samozrejme stal pred nekolika navzajem se neslucujicimi pozadavky. Chteli jsme kombika x hezkou barvu x slusnou vybavu x slusny motor a to vse za slusnou cenu. Coz o to, vse by slo nakonfigurovat, ale trosku problem by byl s cenou. Sice ne zase tak zasadni, ale co si budem povidat, kazdy si chce ukecat rozumnou cenu :-) Po nekolika tisicich shlednuti a hledanich na Mobile.de jsem nic zase tak zajimavyho nenasel, sice jsme se jel mrknout na jedno Jecko v kombiku do Drazdan do jednoho autobazaru, ale byl to dovoz z Francie a u toho jsem nejak znejistil. Pritom cena taky nebyla zadna jak se rika hitparada, tak jsem zacal pokoukavat po variante noveho auta nebo nejake predvadecky. Samozrejme u nas. Nove auto by nebyl problem, ale i presto ze jsem fanda do aut a do vseho co ma kola, tak mi bylo stale lito nechat tolik penez za auto :-( Na druhou stranu vzhledem k vybave to zase nebyla tak hrozna cena, ale stejne. Presne uz si cenu noveho auta nepamatuju, ale po prijemne sleve tusim 21% z katalogove mi vychazelo neco pres 400 tis. Kc, tusim cca 430 tis. Tak jsme dal koukali hlavne po predvadeckach. A po nekolika dnech kdyz jsem videl u nas na severu u jednoho prodejce predvadeci Astru J ST, kterou jsme par mesicu pred tim meli pujcenou na vikend, tedy jeste za docela dost penez, tak jsem jak se rika z prdele zavolal prodejci a rikam, Astrule pekna, vybava taky, motor taky, jen ta cena, jen ta cena. A pokracoval jsem, za 459000 Kc je to furt moc a mel jsem tak nejak blahove v hlave ze kdyby byla za 400 tis., tak ..... no snad bych ji i vzal. No a prodejce ze zavola sefovi firmy. A tak se stalo a za chvili vola, ze by mi ji nechali za 400 tis. Kc, ale musim si vzit jejich financovani. A tak se stalo a za 14 dni, nez jsem mezitim sehnal zimni gumy vc. plechacu uz jsme si pro ni jeli :-) A jak uz jsme psal, motor 1.4 103 kW naprosto dostacuje, neni to zadny trhac asfaltu, ael staci ho podrzet a najednou clovek zjisti pri pohledu na tachometr, ze to zase zadny lenoch taky neni a ejhle, vono je tam 140 :D Spotreba stale do 7 litru, ted po delsim placani se po meste a tak nejak i okolo jsem na zatim nejvyssi spotrebe, ktera je podle BC 7,3 litru. Jinak za tech 10 mesicu co Astru mame jsme byli s rodinou a dvema malejma detma na nekolika vyletech, dovolenych kdy kufr praskal ve svech a na kouli jsem si vezl kolo a nikdy nebyl s necim problem. Mista v kufru je dost (kvuli tomu jsme kombika kupovali), Astrickou jezdime moc radi, ja jeste radsi, treba ja osobne miluju interier, vybava je Active s nekolika dalsima vecma navic, takze v podstate nic z vybavy nepostradame (mimochodem puvodni cena auta byla 617 tis. Kc!), auto stale vypada temer na sklonku svojeho zivota s origos lityma kolama moc dobre, modra metaliza nema chybu,.....proste mame Astru radi a popravde receno se po kazdy tesim az s ni nekam zase pojedu :D A tak by to podle melo byt. Cili co jsem vlastne chtel napsat. Moc nad autem nepremyslet, protoze to je nejlepsi zpusob jak se dostat do Bohnic :-) Chce si to vyzkouset, otestovat a pokud clovek k takovemu autu citi sympatie a vubec se citi dobre take v interieru, koupit a uzivat si ;-) Co se tyce motorizace,vyzkousel jsem treba i 1.4 88 kW a zase o tolik pomalejsi nez 103 kW verze se mi to nezdalo. Ano, bral bych 1.6 SIDI, ale opet jsme u toho, bud motor, nebo vybavu, nebo dobrou cenu, nebo vse dohromady? No a navic jako stale postizeny motorkar jsem vlastne na jednu stranu rad za tu pohodovou 1.4ku. S ni jsem zatim platil jen jednu pokutu za rychlou jizdu a tak nejak ani rodina moc nerve ze zase jdu jak blazen kdyz jedeme nekam dal :D Kazdopadne dobou ruku pri vyberu..... ;-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Uživatelský avatar
maros141
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2014, 08:20

Re: kúpa astra J

Příspěvek od maros141 » 01 pro 2014, 22:25

Dakujem za rady. :)

Nakoniec som sa rozhodol pre cervernu 1,4 Turbo 103kW. Dnes som bol znova na skusobnej jazde aj s polovickou. Spolu s predajcom sme tam boli traja tak som Astricku pekne prehnal a zistil som, ze nakoniec je celkom ziva ked sa motor vytaca. Odchadzal som spokojny a idem ju v dohladnej dobe objednat. (Koniec koncom, jedna tunningova firma z tej 103kW vydupala 167kW, takze po zaruke to mozno skusim :) )
Astricka bude nakoniec cervena. Pred predajnou boli vedla seba modra Astra a cervena Insigina. Cervena bola pekna, tak to risknem a ked sa o nu budem starat, snad vydrzi :)
Astra G Caravan X18XE1

Odpovědět