Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Uživatelský avatar
iAN_SVK
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2015, 19:47
Bydliště: Bratislava

Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od iAN_SVK » 28 čer 2015, 21:13

Ahojte,
máte niekto skúsenosť, že máte na aute urobené fólie bez papierov? :)

Je dosť možné, že zelení by si na tom mohli zgustnuť, prípadne sú možné aj obštrukcie pri STK, či? :mrgreen:
Skúšali ste niekto zlegalizovať už namontované fólie?, ak ste stratili certifikát, teda nemáte vôbec kartičku alebo zápis v TP.

Vďaka.
ASTRA J 1,4 T 103kW Cosmo / 2012

Reklama
 

Uživatelský avatar
dusan992
Příspěvky: 483
Registrován: 20 dub 2015, 12:16
Bydliště: KS=Košice - okolie

Re: Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od dusan992 » 28 čer 2015, 22:24

policia ti da pokutu 15€
kartičku ti vystavia možno hocikde za cca 15€ ( aspoň toľko mi povedal jeden známi čo to robí), ale sústredil by som sa na firmy ktoré montujú folie tej značky ktorú maš nalepenú. mala by byť napísaná na folii viditeľne a s číslom.
neviem či sa to v nejakých prípadoch zapisuje do TP
OPEL Astra J.....2.0 CDTI 118kW.....6°AT.....r.v. 2011.....http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=652

Uživatelský avatar
iAN_SVK
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2015, 19:47
Bydliště: Bratislava

Re: Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od iAN_SVK » 28 čer 2015, 23:08

Vďaka, to som chcel vedieť, koľko mi hrozí :D

Ja mám značkové fólie SunTek. Na každej jednej homologizačnú nálepku čo si myslel. Našiel som aj firmu, ktorá to asi robila. Auto mám ako druhý majiteľ. Už som im aj písal, že či by mi vedeli vystaviť papiere. Na webe píšu, že k montáži dodávajú kartičku, ktorá nahrádza zápis do TP viazaný na VIN a EČV. Takže až mi odpíšu, doplním to aj tu ;)

http://www.autofolie-suntek.sk/autofolie

Inak tie fólie sú kvalitka, tri roky majú a krásne tmavé, bez žiadnej zmeny farebnosti alebo kvality :)
ASTRA J 1,4 T 103kW Cosmo / 2012

Uživatelský avatar
dusan992
Příspěvky: 483
Registrován: 20 dub 2015, 12:16
Bydliště: KS=Košice - okolie

Re: Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od dusan992 » 28 čer 2015, 23:12

tak ked si nasiel aj firmu co to montovala,tak by nemal byť problem
tak nech sa ti podari ich presvedcit.
OPEL Astra J.....2.0 CDTI 118kW.....6°AT.....r.v. 2011.....http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=652

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od jack » 14 pro 2017, 18:23

Páni - nadviažem na túto tému, len z "opačného konca":
- ako odstrániť tmavé fólie zo zadných okien, hlavne z piatych dverí, aby som nepoškodil vyhrievanie?
Fólie sú na (mojom starom) aute asi 8 rokov, boli namontované autorizovanou firmou, včetne vystaveného certifikátu - doteraz sú fólie bez poškodenia, bez jedinej bublinky, držia ako "prikované".
(Auto teraz používa otec a pretože sú fólie dosť tmavé, tak má problém pri cúvaní, hlavne v tme).
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od azrael » 18 pro 2017, 08:16

jack...skus sa popytat vo firme, ktora s tym robi..vacsia sanca, ze ti pomozu, urcite uz riesili podobny problem.
inak ziletka a pol dna driny! (kolega si dal iniciativne folie aj na predne bocne okna, kedze poznal nejakych prislusnikov PZ, zial na STK uz nepoznal..riadne sa namordoval a ponadaval si :roll: )
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Uživatelský avatar
dusan992
Příspěvky: 483
Registrován: 20 dub 2015, 12:16
Bydliště: KS=Košice - okolie

Re: Fólie na sklá - dodatočné vystavenie certifikátu

Příspěvek od dusan992 » 18 pro 2017, 09:30

Mne menil svetlu foliu za trnavu na zadnom okne...pri odstraneni svetlej sa s tym nejako extra nebabral. Jednoducho ju strhol viac menej v celku.

Akutat som si to vyguglil na nete a pisu tam ze hlavny problem je lepidlo ktore ostane na skle a jeho odstránenie.
Niekde pisu ze technichy benzin alebo jarova voda. Profi stránka pise specialny odstranovac lepidiel od firmy ktora tie folie vyraba....
OPEL Astra J.....2.0 CDTI 118kW.....6°AT.....r.v. 2011.....http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=652

Odpovědět