cuvacia kamera

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
lado1234
Příspěvky: 82
Registrován: 03 úno 2016, 15:37

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od lado1234 » 19 srp 2017, 16:33

tomax píše:Muzes se prosim trochu rozepsat, to bylo CD600? Jestli mas nestandardni rozmer svetla, kde jsi koupil kamerku a za kolik? Jak probehla instalace, byl udelan nejaky update sw radia nebo REC apod. Mnoho lidi to oceni, kdyz vyhledava navody. Diky.
takze tak radio som kupil android za 360€ montoval som si ho sam nic zlozite no trocha mi pomohol kamos Dusan kamerku som kupil z aliexpresu za 9€ a pasuje tam kabelaz trocha dala zabrat ale zvladol som to povodne som tam mal cd400
astra sport tourer 1.7 81kw 2012

Reklama
 

SVK_Vlado
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2015, 10:17

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od SVK_Vlado » 28 srp 2017, 08:41

Výmena pôvodného autorádia za autorádio s androidom je super. Tiež zvažujem túto alternatívu po ukončení záručnej doby. Momentálne mám dorobené vnútorné spätné android zrkadlo s kamerou. Je tam predná, zadná kamera, GPS navigácia. Cúvaciu kameru na astre J kombíku som dal nad značku. Náročné bolo akurát natiahnuť kábel od kamery až dopredu k spätnému zrkadlu pod strešný tapacír po ľavej strane ponad bočné airbagy. Uvidím ako dlho to čínske android zrkadlo vydrží funkčné.

lado1234
Příspěvky: 82
Registrován: 03 úno 2016, 15:37

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od lado1234 » 28 srp 2017, 11:54

SVK_Vlado píše:Výmena pôvodného autorádia za autorádio s androidom je super. Tiež zvažujem túto alternatívu po ukončení záručnej doby. Momentálne mám dorobené vnútorné spätné android zrkadlo s kamerou. Je tam predná, zadná kamera, GPS navigácia. Cúvaciu kameru na astre J kombíku som dal nad značku. Náročné bolo akurát natiahnuť kábel od kamery až dopredu k spätnému zrkadlu pod strešný tapacír po ľavej strane ponad bočné airbagy. Uvidím ako dlho to čínske android zrkadlo vydrží funkčné.
a co mas tam teraz za radio a ked dobre citam tak urcite tam budes mat aj usb
astra sport tourer 1.7 81kw 2012

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od OldStanda » 28 srp 2017, 17:23

@SVK_Vlado: Nad tím taky uvažuji. Nelíbí se mi ty varianty s nacvaknutím na původní zrcátko, ale výměna původního za nové. Hlavně musí mít automatické zatmavení (kvůli oslnění v noci) a taky bych tam chtěl přední kameru pro snímání, co se děje před autem (+ by se hodil i anti-radar). Co jsem viděl některé zpětné zrcátka na AliExpressu, tak s tou kamerou mám podezření, že by ji mohl stínit ten kryt pro dešťový + světelný senzor.
Astra - 07/2015 - 103kW

SVK_Vlado
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2015, 10:17

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od SVK_Vlado » 29 srp 2017, 23:47

To je presne ten problém, že v aute tam zavadzia tá plastová sranda s dažďovým a svetelným senzorom. Ešte skôr ako som to objednal som na to myslel a objednal zrkadlo, ktoré sa nacvakuje na pôvodné zrkadlo. Predpokladal som, že ak by bol problém s výhľadom pre kameru, tak ho posuniem viacej do ľavej strany. Pôvodné zrkadlo má 23cm, to nové nacvakávacie 30cm. Bohužiaľ to nestačilo, aj tak tam zavadzala tá plastová krytka senzorov na čelnom skle. Navyše, keď som tam to zrkadlo nacvakol, tak vďaka svojej hmotnosti pri jazde zrkadlo kmitalo a nedalo sa na to pozerať.
Čili keď už som to mal doma a nemohol som to použiť tak ako to bolo kúpené, pustil som sa do prerábky. Nacvakávací systém som prerobil na uchytávací priamo namiesto pôvodného zrkadla. Kameru som zo zrkadla vybral von. Bola s hlavnou elektronikou spojená pomocou 24 pin FFC kábla. Umiestnil som ju na spodok toho plastu, krytu snímačov dažďový a svetelný. Nevýhody, stále dochytané zrkadlo, má 7 palcový dotykový displej, dochytá sa hlavne pri používaní navigácie. Fantastická vec, automatické stmievanie pôvodného zrkadla je nahradené iba ANTI GLARE povrchom nového zrkadla. Vnútorná batéria má kapacitu 650mAh, v sleep mode vydrží tak 3 dni. Potom zrkadlo bootuje android z úplne vypnutého stavu cca 1 min.

Odpovědět