Zatečená komfortná jednotka (Comfort Unit) výrobná vada?-

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Zatečená komfortná jednotka (Comfort Unit) výrobná vada?

Příspěvek od blesk » 12 lis 2018, 11:02

Zaujimava jednotka - centralny mozok auta. Ovlada takmer vsetko. Samozrejme programovat sa musi - pripojit k autu a nahrat do nej vybavu tvojho auta, VIN kod,... Na 90% by mala ist preprogramovat pouzita. Niekedy to ale nejde. Mozno je to tak, ze by to urcite islo preflashovat, ale Opel diagnostika odmietne konfigurovat, ak zistit cudzi VIN kod, aby si kupil novu jednotku od nich.
Na predoslom aute som kupil pouzitu z vyssej vybavy, ktora vedela tempomatovat a diagnostikou mi ju pripojili k autu, nahrali moju vybavu + povolili a nahrali kod pre tempomat.

Zatieklo to bud z klimy, paradoxne oni to urobili, ked cistili klimu - a cuduju sa, ze uz treti pripad vyhorenej jednotky u nich v servise. Alebo to zatieklo cez vzduchovy filter - znamy problem, rieseny v inom vlakne - ale to by auto muselo byt zaparkovane na sikmej ploche v dazdi. Skor to vidim, na to cistenie klimy. Bud to preplachovali z dola ako ten Rus a nezakryli jednotku alebo klasicky zhora cez preduchy. Tie nie su uplne vodotesne a pena/dezinfekcia z nich rozne vykvapkava - ked si prestavim, ze som to tak robil aj ja, no mal som stastie. Voda z trubiek vyduchov vykvapkava na tu jednotku. Mozno by islo aj podla pachu zisit, ci ta voda v jednotke smrdi ako dezinfekcia klimy alebo je to zista voda. Kondenzat klimy to nebude na 99%, ten je v tej drenaznej trubke, jedine, ze by nejak netesnila. Este je moznost, ze zateka do interieru cez celne sklo alebo radiator kurenia je deravy a tecie chladiaca kvapalina, ale to by si citil a voda v jednotke by bola cervena.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
LPGpower
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2017, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: Zatečená komfortná jednotka (Comfort Unit) výrobná vada?

Příspěvek od LPGpower » 28 kvě 2019, 10:59

iAN_SVK píše:Ďakujem za odpovede. ;)

No toto video mi otvorilo oči. :o Je to presne tá jednotka, ako bola ukázaná vo videu. Presne túto mi otvorili a ukázali v nej vodu. Nový diel stojí okolo 550€. Nový zháňať sám nejdem. Ďakujem pekne. :?

Pre letom som dával do toho istého servisu tu klímu čistiť. Tak sa ich na to spýtam, že ako sa tam nabrala voda. Lebo to skorodovanie SMD dielov mohlo trvať nejakú dobu, nie je to za pár dní a v lete zasa toľko nepršalo a ja som niekoľko mesiacov nejazdil, lebo som bol v zahraničí. Kto vie, či tá hadička povolila sama a ulialo sa čosi do priestoru, alebo nedodržali dôsledne postup pri čistení klímy. Ťažko povedať. Ale tento argument použijem.

Existuje to možnosť vyreklamovať? To je podľa mňa nedokázateľné :?
Zdravim,

riesim rovnaky problem s poskodenou RJ komfortu. Pri jazde po dialnici minule leto som mal zapnutu klimu s nastavenim: ofuk predneho skla (ofuk smer vodic a nohy boli vypnute). Po cca 200km po dialnici so zapnutou klimou som musel nudzovo brzdit (nedali mi prednost). Po par minutach som si vsimol ze mam nohy v cca 2cm vody na podlahe. Auto fungovalo stale normalne, vysusil som priesor pri nohach vodica a pokracoval v jazde este asi 15min domov. Tam som auto odstavil, otvoril vsetky dvere a nechal vyschnut 24h (bolo leto a 30c takze to celkom rychlo vyschlo).
Pri nasledujucom starte na druhy den auto nastartovalo ale nefungovali budiky, stierace, svetla, podobne ako popisuje iAN_SVK. Nechal som teda auto este par dni postat a poriadne vysusit na zahrade. Pri dalsom starte o par dni uz vsetko fungovalo a s autom som dalej jazdil. Po par tyzdnoch som si vsimol ze mi nejdu zapnut dialkove svetla. Kontrolka na displeji sa zobrazi namodro ale svetla nezopne. Skontroloval som poistky, dal premerat elektriku v servise, vsetko OK, napriek tomu dialkove nesli zapnut. Zobral som auto k elektrikarovi ktory po niekolkych hodinach nasiel problem - skorodovanu cast zakladnej dosky v RJ komfortu. Opravit to podla jeho slov nejde, len vymena kus za kus + nakodovanie na VIN. Volal som do Opla kde mi povedali 600e za RJ + 300e robota.
Na allegre som nasiel taketo RJ za cca 50e, otazka je, vie to niekto cez Opel diagnostiku nakodovat aj mimo origo servisy Opel?
Opel Astra J 103kw 1.4 NET 8/2011 Benzin+LPG 180tis km

Uživatelský avatar
LPGpower
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2017, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: Zatečená komfortná jednotka (Comfort Unit) výrobná vada?

Příspěvek od LPGpower » 28 kvě 2019, 11:03

Po diskusii so znamym ktory jazdi na Astre G, mi potvrdil ze toto je znama chyba u Oplov, aj on zistil ze pri dlhsej jazde so zapnutou klimou s nastavenim ofukom iba predneho skla sa neodvadza kondenz cez hadicku pod auto, ale ostava niekde stat a pri jazde do/z kopca alebo nahlom prudsom brzdeni sa mu tento kondenz vylial uz par krat na nohy. Auto bolo v servise kde boli cistene odvodove kanaliky, problem pretrvava. Riesenim sa zda byt nezapinat klimu s nastavenim iba ofuku predneho skla ale mat popritom zapnuty aj ofuk smer nohy alebo vodic.
Vsimol si tento problem aj niekto iny? Ak nie, ide leto, vyskusajte a dajte vediet :)
Opel Astra J 103kw 1.4 NET 8/2011 Benzin+LPG 180tis km

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Zatečená komfortná jednotka (Comfort Unit) výrobná vada?

Příspěvek od blesk » 28 kvě 2019, 11:40

Astra neprestava prekvapovat. Tu klimu robil asi nejaky diletnat. Zhrniem problemy:
Zatekanie do auta cez vzduchovy filter - predfacelift.
Nasledne zhrdzavena os ventilatora a piskanie pri malej rychlosti
Hlucne nastavovacie klapky klimy.
Necitliva regulacia teploty - stupne teplota o 0,5C, chladi na plne gule.
Pri dazdivom a chladom pocasi (jesen) sa zapne klima, kontrolka nesvieti, nejde vypnut, chladi v zime.
A najnovsie tu mame kondenzat zaplavujuci jednotku konfortu. Toto nemozem potvrdit, lebo klimu cisto na ofuk okna nepouzivam, mozno iba na par sekund na odmlzenie. Mozno ten predosly pripad, dezifenkcie klimy v servise, nebol problem v samotnej dezinfekcii, ale v tom, ze mali zapnuty ofuk okna a sucasne bolo velmi teplo = vytvarala vela kondenzatu.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Zatečená komfortná jednotka (Comfort Unit) výrobná vada?

Příspěvek od Xavier » 30 kvě 2019, 13:13

ta funkcia ze pri dazdi chladi je podla mna ok a asi mas vozdlo s detekciou zahmlievania okien. mne sa okna zahmlievaju tiez standardne za dazda a klimu mam zapnutu celu cestu. teplotu zvysim na 23 a v pohode. okno sa nerosi a chladno nie je. ja by som bral, ze sa to za dazda zapne automaticky a nemusim to zapinat ja. musim pozriet ci je to mozne nastavit
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět