rezonace(pazvuky), palubní deska

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od gixo » 01 lis 2010, 16:41

Zdravim ve spolek....
Mam takovy problem s moji astrou....
porizena duben 2010...najeto zatim 8tis km...
PROBLEM:
a to rezonujici zvuk...zvuk vychazi nekde z okoli maleho pruzoroveho okenka ve predu u spolujezdce, nebo z pod palubni desky v techto mistech...ale jen v rychlostech 120 a vice.... vypozorovatelne jen pri vypnutem radiu a nic strasneho....ale kdyz mate vypnuty sound (napriklad spici osoby v aute) tak se to po stovce kilometru po dalnici docela omrzi a zacina to prudit, jednou navstiven servis a auto vraceno s tim, ze zavada nenalezena... (ze v tom jezdili a neslyseli to.... nad servisem... jsem jim rikal, ze to dela az od 120 ....no po domluve, ze to mam jeste vypozorovat, co kdy ,kde jak,atd. nez hned rozebirat celou palubku...jsem si auto odvezl domu...prvni cesta po dalnici...a dlouho nic, rikal jsem si parada....no ale pak to zase zaclo....samozrejme, ze jsem vypnul radio a poslouchal...jinak by to slyset nebylo ale i presto...koupil jsem si nove auto, ne stary vrak... takze pockam do garancky jestli to nezacne treba vic...protoze to opravdu pozoruju jen na dalnicich pri vyssich rychlostech... no a na garance at si to treba rozeberou do sroubku...protoze ja v aute za pul mice zadne pazvuky nechcu 8-)

NESETKAL SE S TIM NEKDO???
Vim, ze se na netu dost psalo o insigniich a jejich vrzajicich pabulkach.... tohle sice neni vrzani... ale o to je to horsi detekovat...

Reklama
 

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od franta » 02 lis 2010, 09:03

podívej se do přihládky, i osvětlení přihládky. Vypodlož, třeba papírem, všechny spáry v místech,, kde se to ozývá, pokud to nepomůže je to vevnitř přístrojové desky a s tím nic moc neuděláš. Leda kompletně vykuchat a zase podkládat, překládat atd.Je to piplačka a nakonec můžeš zjistit, že to vůbec není v kabině, ale přenáší se to tam třeba z motoru nebo od kol.

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od gixo » 02 lis 2010, 15:31

franta> tak tak...to je mi uplne jasne... ze je to pakarna... dneska jsem byl u jineho autorizovaneho servisu... kvuli oprave dveri... sice lehce skrable (otci se povedlo, kdyz vezl deti na letiste, nu coz stane se :) ) ,ale proc to nenechat opravit, kdyz mam havarijku... tak panove tam rikali, ze se na to klidne podivaji....a to hned... a auto jim staci na den...a ne na tyden jako jinde :D ...no momentalne to neresim, potrebuju nacancat dvere a jezdit...
jinak ve schrance to neni...to uz jsem zkousel.... myslim ze je to pod temi plasty, co lemuji to male pruzorove okenko....to jim urcite na garancce necham rozebrat.... a zkontrolovat

CrashDown
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 19:58

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od CrashDown » 02 lis 2010, 18:59

Já mám podobný problém, ale už jsem ho i lokalizoval. Taky jsem se cítil pruzen na tolik, že jsem pátral a pátral a pátral - dokonce jsem kvůli tomu málem naboural, a nakonec jsem přišel na to, že to dělá páka ruční brzdy. Když na ní dám ruku, přestane to....

Hlavně si za to ale proboha ve 120ti nezatáhni, nebylo by to úplně to nejlepší :-D. Za pokus to stojí.... já to do servisu sice ještě nedal, ale asi to brzy udělám.
Opel ASTRA J enjoy + flexiride 1.7 CDTi
Graphite

CrashDown
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 19:58

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od CrashDown » 02 lis 2010, 19:05

Ááááá, právě jsem se dočetl, že máš el. parkovací brzdu, tak nic :-D :oops:
Opel ASTRA J enjoy + flexiride 1.7 CDTi
Graphite

Uživatelský avatar
yukil
Příspěvky: 56
Registrován: 19 zář 2010, 20:47

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od yukil » 02 lis 2010, 19:33

tak s tym rezonovanim rucnej brzdy mam tiez skusenost....pri servisnej prehliadke to poriesim...zatial staci..pustit...radio trosku hlasnejsie :lol:

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od gixo » 03 lis 2010, 13:28

panove....jo mam elektronickou rucku.... no co vam budu povidat... ono tech veci by vrzalo vic....loketka (jako prase)...vypln uchytky dveri, vypada ze casem upadne....ale od toho jsou garancky... takze jim to tam pekne nadiktuju...ted nebudu jezdit s kazkou prkotinkou.....
ale je pravda, ze to auto mam i tak rad :lol:

Uživatelský avatar
mufix
Příspěvky: 83
Registrován: 03 říj 2010, 08:09

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od mufix » 20 lis 2010, 19:06

Já jsem zjistil že mě rezonuje štít přístrojů když stím zahybám tak to přestane,dělá to jen občas.Nevím zda to reklamovat asi stím bude problém.

jandy2
Příspěvky: 2
Registrován: 17 dub 2011, 16:48

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od jandy2 » 17 dub 2011, 16:51

to gixo: Mám presne rovnaký problém ako Ty, rezonancie až pri rýchlosti nad 120 km/h, presne v rovnakom mieste, pridáva sa už aj ľavá strana, auto má zatiaľ 18 000 km. Prišli v servise na to, čo to spôsobuje ? Ak áno, daj vedieť, bude sa to zrejme týkať viacerých astier a ide zrejme o nejakú výrobnú chybu.

TomiST
Příspěvky: 156
Registrován: 19 dub 2011, 21:13

Re: rezonace(pazvuky), palubní deska

Příspěvek od TomiST » 18 čer 2011, 23:51

Ja som pocul rezonovanie od spolujazdcovych dveri .. a po dlhom skumani som dosiel na to, ze to drnci stropne osvetlenie, senzory alarmu plus este dalsi stropny diel, kt. je k tym dvom pridruzeny ..

Odpovědět