Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 08 črc 2015, 08:13

jack: ja som z tych, co kolotoc na kolesach neuznava. No chcem mat normalnu hudbu, kde poviem pri hlasitosti 10-15 na dialnici pocujem i text ked je diskusia v radiu, ci text pesnicky. nie pozadie. tu nejde o to, ze vypeckuj a tuc tuc, nech to huvi. presne naopak, tu ide o to, aby civilizovany sofer si mohol normalne vychutnat hudbu, relacie. ja v aute zial stravim denne 3-4 hodiny a pomaly mam satnik v aute. od rybarskch veci, do prace, na volny cas. zial zijem v aute by som to povedal a je to ako pre niekoho topanky. bezna vec co potrebujem. tiez by si asi nebol nadseny, keby mas ist na turu v slapkach a chcel by si co najvacsie pohodlie. preto mi ta hudba vadi, lebo setria na blbostiach. pritom je tam tolko plastoveho oblozenia okolo stredoveho panelu, ci videli ste vybraty kastlik pred spolujazdcom. zostihlit. material dole, miesta viac. tam by mali setrit. na logickych veciach.
mne designovo J-cko sedi. pred faceliftovou maskou
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Reklama
 

Uživatelský avatar
fero636
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2018, 21:23
Bydliště: Humenné

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od fero636 » 26 čer 2018, 17:59

Čau Xavier....na mojej astre takisto nelícuje vzadu pri ľavom svetle nárazník so svetlom.....medzera na boku sblatníkom je OK....dokonca hrana nárazníka končí kde má, no medzi nárazníkom a svetlom tam je viditeľná medzera, hlavne keď sa pozriem zospodu. Na druhej strane je to OK.....vidieť to aj pri zatvorenom kufri na medzere medzi kufrom a blatníkom a takisto pri otvorenom ako vytŕča plast spod gumovej časti svetla......vpravo je to OK.....takže keď som to zbadal tiež ma to dosť nasralo....dal som dole aj svetlo, či nie je nejak blbo uchytený nárazník ale všetko je OK.....čiže kvalita spracovania v tomto nič moc....som detailista a vadia mi podobné veci... :roll: ....všímal som si to aj pri ných astrách na bazároch a niektoré to majú presne tak isto hlavne 2012/2013 začiatok faceliftu .... :ugeek:

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od pico » 28 čer 2018, 14:39

Ja som mal Astry F Classic Caravan, G Classic 2, J a syn ma K. Zo vsetkych Astier nedam dopusti na Astru J. Ma svoje nedostatky, CD 400 hra horsie ako VDO v Gcku ale podla mna je to ajtak najvydarenejsia Astra. Synove K mi pripada ako taka skromnejsia sestra. Vsetko je akoby zmensene. Mensie budiky, uzsie sedadla, mensi kufor...
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Astra - R@SAG » 29 čer 2018, 08:47

Naprosto souhlasím, že Astra J v mnoha věcech lepší než Astra K, vše mi připadne menší, hold ty kg na váze se museli někde projevit :D :D . Pro mě ale zůstane srdcovou záležitoatí Astra G, toto je velmi nadčasové auto, mělo bohatou minulost, mnoho motorizací, velké rozpění výbav. Mnoho let konkurovalo i novějším vozům.

Možná jen, že je škora, že Opel neprodal licenci na Astru G do bývalé Jugoslávie, jak se o tom před pár lety psalo. Možná bychom se divili, co by se s toho ještě dalo dostat.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od beavis » 29 čer 2018, 09:32

Plne souhlasim, interier Jecka je stale nadcasovy a zajimavy! Oproti Kacku je zajimavejsi, prijemnejsi, i materialove neni vubec spatny,.....a mozna je to dobre jinak bych uz pokoukaval po Kacku :D Cili interier za jedna. Tedy maly minus to obcasne povrzavani. A vetsi minus je proste vaha auta. Ale zas na druhou stranu opet male pozitivum. V Jecku ma clovek fakt pocit ze sedi v poradnem kusu. Kdyz jsem sednul do Kacka tak tenhle pocit zmizel :-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Astra - R@SAG » 29 čer 2018, 12:51

Přesně, když u Jka otevřu dveře, tak veru do ruky kus něčeho, u K to je na opak, a ani v K se necítím bezpečně, při vysokých rychlostech. Za to u Jka je to naopak, kus podstivého auta :D :D :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

tuomas
Příspěvky: 32
Registrován: 12 bře 2016, 17:06

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od tuomas » 04 črc 2018, 13:15

Čest, jen k hmotnosti Astry J .... se divím, že spousta kritiky na hmotnost (dvoutunová auta jiných značek jsou ale naprosto Ok 8-) ...). Když se v reklamách na Káčko chlubili, že se ušetří až 200kg i díky vysokopevnostní oceli apod...hned mě zajímalo jak Káčko dopadne v crash testech. Pak jsem se pousmál -AJETOTADY- ... Jéčko naprosto perfektních 95% ochrana posádky a Káčko padlo do průměru na 86% vesměs horší než konkurence. Takže když někdo narážku na hmotnost, jen se pousměji. Jéčko je prostě takový “malý” poctivý tank 8-)

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 31 črc 2018, 08:53

Mne sa kcok paci viacej. Jednoduchsie, priestrannejsie, prehladnejsie. J-cko uz dosluzi, dosrotujem.ALe k by som bral hned. I ked su tam minusy. tvar kufra u htb, cupliky viac v strede dveri, vadia lakti. chromova list apod radiom sa odraza do oka, st nema roletku na uder vysuvaciu. st chyba vysuv po stlpikoch 45° a tak dalej. no je daleko prijemnejsie ako j-cko. motory nehodnotim. jazdil som len 1.0t. ten ale prekvapil.
j-cko je jednoznacne priestorovo slabe. designove hovadiny a usporiadanie ubrali miesto vpredu, aj na nohy do boku, zavdza panel, aj vzadu na nohy. ale bavime sa o 10rocnom aute, tak nemozno cakat zazraky
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od pico » 31 črc 2018, 22:57

Xavi, ja sa prave v K citim stiesnene. Podla mojich subjektivnych pocitov je v Kcku menej miesta. Sedadla su uzsie a lava ruka nema tolko priestoru ako v J. Ked presadnem do do svojho Jcka, tak mam pocit, ze sedim v aute o triedu vacsom. Ked zabuchnem piate dvere na J, tak to pekne buchne. Na Kcku to je poloplechovy zvuk. A rezonuje aj Kcko. Uplne rovnako ako J. Mne Kcko pride ako taka light verzia Astry. Ked syn parkuje vedla mna, tak aj opticky mi to tak pripada.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 01 srp 2018, 08:01

opticky posobi mensie a mne sa to paci na nej. tak svieza, stihla mi pride oproti nasim baculatkam. to iste v interieri. uz by som ale rad vyskusal i dieslak, no zatial som mal vzdy cest len na litrak. bolo by zaujimave, ze ak by sme si mohli ako zákazníci povedat co sa paci, co nie a na zaklade toho by vysiel facelift, ze co by zislo
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět