Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od pico » 26 zář 2016, 09:01

Mimo, to je hotova dizertacka. Klobuk dole, Astricka ta musi mat rada.
Aj ja so synom musime na nasich Astrach urobit predzimne ukony a je to inspiracia, len neviem odkial mas tolko chemie, to je uz ako profi cistenie :D
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od Astra - R@SAG » 26 zář 2016, 12:22

No já snad najdu čas příší víkend, a pustíme se opět do voskování a přípravu na zimu, naleštit poklice, podivat se na zimni pneumatiky.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Mimo
Příspěvky: 183
Registrován: 27 bře 2016, 23:01

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od Mimo » 26 zář 2016, 12:52

chémiu som pomaly počas rokov zbieral... doma mám toho toľko,že keď som to priateľke ukázal tak ju skoro porazilo..viac ako má ona svojej kozmetiky :D :D a hlavne bola zarazená,že niečo také ako autokozmetika existuje :D
ako asi každý som začínal na všeličom a postupne sa dostávam do vyšších levelov. Myslím,že na domáce použitie je tento môj postup už dosť vysoko.Aj produkty sú už dosť kvalitné. Len tá leštička by bola dokonalosť, excenter by stačil. Samozrejme vždy je čo vylepšovať.
Myslím,že takto raz ročne takto komplet stačí. Niekomu stačí aj na dva roky, podla toho koľko najazdí. Potom už stačí len lak udržiavať, vhodne umývať a občas navoskovať. hlavne teda na jar a na jeseň pred zimou. Viac už podla chuti :)
Tento postup je taký môj osvedčený. Vhodný aj ako inšpiráciu pre ostatných, niektoré kroky je možné vynechať. Podľa toho koľko sa tomu môžete venovať.
Astra J ST 1,7CDTI Cosmo 9/2011
veľa železa za málo peňazí :)

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od OldStanda » 26 zář 2016, 14:51

Závidím vám ten elán, mě se vůbec nechce, spíš to dělám kvůli okolí. Před rokem jsem koupil skleněný vosk od Sonaxu, abych to odrbal a čeká mě teprve druhé voskování :D
Když se mě zeptáte, jestli to vydží onen proklamovaný rok, nebo jestli už to na autě slezlo, tak nevím. Stydím se :oops:
Astra - 07/2015 - 103kW

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od pico » 26 zář 2016, 15:27

Stando nie si sam. Ja idem na umyvacku OMV a ked z nej vylezem, tak Turtle wax na metalizu. Manzelka zatial povysava interier a pobeha to s Coyotom. Voskujem dva krat do roka a umyvacka dla zaspinenia.
Na dvore, ked parkujem, tak zafhka vietor, cast dvora je prasna, tak auto je hned zasrate. Od vtakov ani nehovorim, cim lesklejsi povrch, tym viac h.... Na chate zase prasna cesta a po vikende, ked idem domov, tak musim aspon z okien umyt prach, aby som videl.
Cize u mna to nanasanie vosku skor ako konzervovanie, lebo lesk ma kratku zivotnost.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od OldStanda » 26 zář 2016, 18:12

Ale ta souhra s maželkou je taky obdivuhodná pico, ta moje by mi zatleskala na čelo ;)
Astra - 07/2015 - 103kW

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od pico » 26 zář 2016, 20:32

Stando, ja manzelke tvrdim, ze to robi kazda, ked sa chce vozit v cistom a zatial to neprekukla :D
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od mater » 26 zář 2016, 20:56

ved tak isto ako sa upratuje dom / byt to plati aj pre auto.

Skusam do cistenia interieru auta zapajat aj deti (3 a 5 rocne), je to sice narocne, lebo niekedy musim vysavat este raz ;-) ale ked potom nieco vykopu tak si to pri vysavani pripomenieme. A hlavne sedacky do ktorych natrusia pocas jedenia ...
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od jack » 27 zář 2016, 13:39

Chlapi, normálne Vás obdivujem, že pustite k tomu aj manželku - ja sa starám o "moju Barborku" sám - je to pre mňa relax - a ani nechcem, aby mi do toho "kecala" manželka - raz som ju k autu pustil vytepovať poťahy z Perety (ešte v roku 1987) a odvtedy "ma útlum".
Ako sa hovorí "Každému čo jeho je" - ja si autíčko umývam sám, sám vyleštím, sám povysávam, ...atď, skrátka fúúl servis a očista, manželka sa len vozí a ja jej robím "taxikára". Ona upratuje dom, sem-tam s mojou asistenciou, lebo 9 izieb je na jedného trochu veľa, ale auto éé -"tak to k...a ani náhodou" a vôbec mi pri tom "nechýba" - asistuje mi iba pes.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Ćím pečujete o interiér a exteriér Astry

Příspěvek od azrael » 04 říj 2016, 09:13

pani...ktori pouzivate collinite, rad by som sa spytal na "lahkost" zalestovania
cital som iste staznosti, vraj sa tazko zalestuje..je to pravda?
mam skusenosti len s voskom z LIDL-a W5 a ten sa veru dost tazko zalestuje, musim vela tlacit, aby som to pekne rozlestil a ruky ma teda boleli po celom aute, opakovany proces neprichadza do uvahy..
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Odpovědět