Vrzajici dvere u ridice

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od pico » 01 zář 2014, 15:41

Je to zaujimave ale aj na inych forach niekomu silikonovy olej pomohol, ini konstatuju zhorsenie, dokonca niektori varuju pred jeho pouzitim. Pred par dnami som posunul zamok dovnutra, aby dvere viacej tahali ale vrzanie ostalo a dvere nelicuju - musim to vratit spat. Cely vikend lialo, tak som neskusal dvere natret dla doporuceni tuhym dezodorantom ale ked jazdim a leje, tak dvere nevrzgaju nedokazem si predstavit co v autorizaku spravia, aby to nevrzalo.podobny problem som mal na rocnom G-cku a pomhlo v autorizaku prestreknut zamok. Ja som ho sice dva krat prestrekol WD a silikonom ale mozno zle. Takisto vtedy zamok reagoval na vlhko. Ked som to reklamoval prsalo a bol som rad, ze pri skusobnejvjazde to raz vrzlo.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Reklama
 

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od pico » 18 zář 2014, 12:37

Prave som sa vratil zo servisu. Ziadal som iba o premazanie zamkov, aby som vylucil, ze to ide odtial. Samozrejme to nepomohlo. Predtym som skusal tesnenia pretierat tuhym dezodorantom a pomohlo to len trochu a na kratky cas. Dvere vobec nevrzgaju, ked prsi. Este skusim to Carbaflo z BMW na tesnenia a ked nepomoze, tak jedine servis, rozobrat dvere a zistit co to robi. Mam podozrenie na mechanizmus okna. Este jedna vec ma irituje a to, ze pred rokom mi vodicove dvere zacali chodit lahsie, t.z, ze nie je tam tak silny tah, resp. odpor, ktory z poslednej polohy sam zavre dvere. Neviem ci tym padom nie su dvere menej pritlacane ku karoserii. Inak samozrejme v Opli o nicom podobnom nepoculi :shock:
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od pico » 26 zář 2014, 18:39

Buduci tyzden mi pride objednany odstranovac silikoveho oleja zn. Chamäleon, ktorym z tesneni dam prec vsetku mastnotu a takisto pride priamo v BMW objednany Carbaflo KSP 105. Viacej pre tesnenia spravit nemozem. Vrzgajucich tesneni je inak plny net. Potom poreferujem. Pozrite si na YT co je to za zazrak to Carbaflo. Komu nieco vrze, tak by to mal byt liek.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od pico » 06 dub 2015, 14:55

S oteplenim sa vratilo aj vrganie vodicovych dveri. Tesniace gymy su mastne este z minuleho roka. Pouzival som aj Carbaflo od BMW ale pomoze to iba na chvilku a tak na 60%. Vrzga mi to na nerovnostiach pri pomalej jazde a hlavne v lavotocivych zakrutach, ked sa kasna nahne. Vrzne si to este aj vtedy, ked sa auto vyrovna zo zatacky. Pocujem to hlavne z oblasti okolia zamku na Gcku mi vrzgali podobne ale pri rozjazde, nie v zatacke. Vtedy pomohlo premazat zamok a 100% klud. :oops:
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Odpovědět