Svetelný senzor

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
Cebukajp
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2019, 00:17

Svetelný senzor

Příspěvek od Cebukajp » 07 pro 2019, 09:11

Čaute. Prosím vás, mam afl svetlomety, samozrejme používam automaticku. Keď je vonku pekne idú len diódy, keď je slabšie svetlo pekne rovno zapne aj stretávačky. Problém je, keď idem v peknom počasí idem na diódach vojdem do tunela, pustí stretávacie ako má len keď vydem z tunela už ich nevypne. 😐 Ostane svietiť aj stretávacie a možno po 15 minútach sa to spamätá a vypne ich. Divne nie? Na aute bolo menené čelné sklo a aj riadiaca jednotka, dopĺňam len pre info. Nestretol sa s tým niekto? Dik
ASTRA J ST OPC Line 2014, 1.7CDti 96kw, black edition

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od jack » 07 pro 2019, 13:00

Neviem či je to chyba, ale mám len obyčajné halogény H7 (nie AFL), LED DRL + svetelný senzor a robí mi to presne tak isto.
Citlivé (svetelný senzor) je to dosť, pretože stačí zastaviť na benzínovej pumpe pod prístreškom a už mi to automaticky prepne na stretávacie - po opustení pumpy sa to okamžite prepne späť na LED DRL. A pretože do tunela "vleziem" raz za "uhorský rok", tak to neriešim.
No náhodou som zistil, že stačí mať len trochu špinavé sklo a už to reaguje spozdene.
Tak isto aj stierače - pokiaľ mám na skle použité "tekuté stierače" (čo ja mám skoro celý rok), tak dážďový senzor reaguje niekedy tiež so spozdením alebo chaoticky - preto v mieste dážďového senzoru sklo vždy dôkladne vyčistím a odmastím, stačí plôšku o priemere 5cm v strede so senzorom.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od Astra - R@SAG » 09 pro 2019, 07:34

Ahoj já mám ALF světlomety a jsou super, už bych neměnil. To so popisujete se mi děje taky. V záruce mi byla vyměněna ŘJ motoru a paké mi nahráli potom novou verzi SW, ale to už je 3 roky zpátky.

Chová se mi to stejně jako vám a jak popisuje JACK a potvrzeno i autorizovaným servisem. Je potřeba mít pořád perfektně čisté čelní sklo. Osobně jezdím tunely zřídka, vesmeš tak 1x za měsíc z Ostravy do Brna a při vjezdu do tunelu se mi LEDKY přepnou někdy žž v polovině tunelu na potkávací světlomety a po výjezdu to někdy přepne ihned na LED denní svícení a někdy mu to trvá déle. Taky jsem zaznamenal, že záleží, jak je tunel vevnitř osvětlen, pokud je tam dost světla, tak ty DEN zůstanou pocelou dobu a nebo je tam delší odezva. Např. krátky tunel nez osvětlení, jinak řečeno, most pro přechod zvěře přes dálnici, tam ihned se přepnou a pak trvá cca 3 - 4 min. než se přepnou zpět na LED.

Už jsem to přetal řešit, taky používám tekuté stěrače, jen dodnes neumím přít na metodu, jak to důkladně rozleštit co nejlépe. Většinou to musím leštit na několikrát, protože jak pak jedu proti slunci, tak to je katastrofa :D :D :D :D .

Pokud by ti se nepřepínali automaticky, tak bych hledál závadu, ale toto co popisuješ je běžná věc.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
Modřina
Příspěvky: 67
Registrován: 18 dub 2017, 14:02

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od Modřina » 09 pro 2019, 08:36

Ahoj.
Stává se mi to také, hlavně za velmi silného, jasného slunečního světla, kdy jedu po slunci. Vysledoval jsem, že to nějak souvisí s kontrastem stínu na palubní desce (senzor) a velmi jasným světlem venku. Mám běžné halogeny. Tzn., že to není dáno typem osvětlení, ale citlivostí a rozlišovací schopností senzoru.z
Nyní: Astra J Sport Tourer, 1,6 CDTI - 81 kW, r.v. 2016

Ex: Škodovky, VW, Honda Civic 2,2
Astra G, 1,8 benzin, hatchback
Astra H, 1,7 CDTI, caravan, 81 kW, COSMO

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od Xavier » 09 pro 2019, 13:32

Doplnim i ja.
Astra J pred facelift, reagovala na svetlo rychlejsie. Svetoborne to ale nebolo. Vzdy som bol posledny, komu sa rozsvietili v tuneli a posledny, komu zhasli. To plati aj pre tvoj opis. ak zaplo svetla a je slabsie svetlo, vypnutie trva dlhsie, niekedy az do momentu, kym nesvieti viac svetla, ci priamo oproti slnko, ci svetlo cez oblaky. Chrbtom k nemu to vacsinou nevypinalo.
Astra J po facelifte, prechody este pomalsie ako predtym. Jav ten isty.
Teraz napr. skoda, ta svieti skoro stale na stretavacich. Staci ak bolo v oktobri 5h, jemne zaslo slnko a zaplo stretavacky. To vidis na skodovkach, ze 90% chodi so stretavackami uz vtedy, ked ine auta este nie. Prechody ale za svetla su rychle a staci most a je zapnute a vypnute.

Tymto len chcem napisat, ze vsetko ma svoje pre a proti a je to odladenim systemu v opli nie vada.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od beavis » 09 pro 2019, 14:47

Me svetelny senzor u Astry J po FL maka pri vjezdu do tunelu a vyjezdu bez problemu. Kdyz obcas v tunelu mrknu na auto za mnou nebo prede mnou ktery ma senzor, tak v podstate rozsvecime/zhasiname stejne. Jen obcas pozoruji ze mi senzor necha sviti svetla i za jasneho slunecneho pocasi a naopak se obcas divim proc uz mi za sera "nepusti" svetla :-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Uživatelský avatar
Cebukajp
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2019, 00:17

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od Cebukajp » 11 pro 2019, 22:21

Zaujímavá spleť postrehov a skúseností. Samozrejme ako prvé bolo, že som uržiaval senzor čistý ale nemalo to žiadny vplyv ale je to otravné. Malo by to samo prepnnut spať, uvidím čo mi na to povie chlapík v servise keď najbližšie pôjdem. Inak toto ma na starosti rovnaký snímač ako ten čo automaticky zapína/vypína dialkové svetlá? Lebo ten funguje dobre.
ASTRA J ST OPC Line 2014, 1.7CDti 96kw, black edition

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od jack » 12 pro 2019, 12:52

Pridám svoju novú skúsenosť so svetelným senzorom:
- včera doobeda si "žil svojím životom" (svetelný senzor) - svietilo slniečko, ale bol taký riedky opar a môj senzor zasvietil stretávacie svetlá a aj keď som potom pred Tescom parkoval asi pol hodinu na slnku (opar už pominul), tak po naštartovaní sa mu nechcelo prepnúť stretávacie svetlá späť na LED DRL - musel som to prepnúť manuálne. A tak sa to ťahalo celé doobedu. :roll:
Dnes po výjazde z garáže prepol ihneď na DRL, aj keď bolo pod mrakom a potom to fungovalo celé doobeda normálne - asi včera nemal svoj deň. :lol:

A myslím si, že svetelný senzor a automatické prepínanie diaľkových svetiel na stretávacie nemajú nič spoločné - prepínanie diaľkových svetiel na stretávacie pri protiidúcich vozidlách riadi iný senzor.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od Xavier » 12 pro 2019, 12:59

mne sa hlavne bezne stavalo, ze ked bola hmla, ale svietilo slnko a hmla bola uplne jasna skrz slnka i ked totalne husta, nezaplo stretavacie.
toto sa mi ale uz stalo aj na skode. takze su limity, co ani program senzorov nezvladne
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Svetelný senzor

Příspěvek od blesk » 06 led 2020, 11:17

Bol som v servise a na moje svetla tam mali 1-2 updaty. Za kazdy sa teraz plati licencia GM a technik ma odhovaral, ze citlivost to neriesi, len nejake chyby, ktore ak nepozorujem, namam ani update davat - clovek z praxe :-) Len za nacitanie RJ, ci su dostupne updaty clovek zaplati nejakych 600Kc a potom za kazdy update este, za kazdu jednotku zvlast. Pritom napriklad VW dava updaty automaticky zdarma, pri kazdej navseve servisu, tak aj Peugeot, ktory dava zdarma aj mapy do navi a pristup do servisnych manualov a schem - http://public.servicebox-parts.com. GM chce za vsetko peniaze a PSA to za nas platit nebude, mame si kupit ich nove modely.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět