Právě je úte 21. kvě 2019 14:42:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STK
PříspěvekNapsal: pát 15. bře 2019 18:04:25 

Chlapi, pravdupovediac vám nezávidím, máte to v Česku ťažké - niečo je na tej legislatíve choré - pripadá mi to veľmi zložité a komplikované - emisie zvlášť, technická kontrola zvlášť :twisted: :roll: .
Na SK s tým robia tiež cavíky, tiež vymýšľajú všelijaké "zákernosti", ale nie je to až také ako v CZ.
Prišiel som na STK v určený objednaný čas, odovzdal som u okienka OEV (veľký techničák), do 5´ ma zavolali nech pristavím auto, v hale si ho prevzal technik a začala klasická procedúra - kontrola VIN, prečítanie chýb v RJ motoru, kontrola účinnosti brzd, brzdovej kvapaliny, kontrola nastavenia svetiel, kontrola emisií, kontrola osvetlenia včetne kontroliek,....atď. ani neviem čo všetko ešte kontrolovali - všetko zaznamenávané cez počítač, neustále sledované kamerami, po týchto procedúrach na kanál - kontrola auta zospodu na netesnosti a čo ja viem čo ešte. Následne mi technik povedal nech chvíľku počkám v čakárni - po zaplatení som dostal protokoly a kartičky o kontrole a OEV od auta a medzitým mi technik nalepil obidva nálepky na čelné sklo, auto odstavil na parkovisko a doniesol mi kľúče - všetko aj s čakaním cca 35min.

PříspěvekNapsal: pát 15. bře 2019 18:53:56 

V niektorych okresoch na SK je vela aut a malo STK. Potom sa stava, ze tam auta stoja uz od 4:00AM alebo od predosleho dna v rade pred dverami - pretoze neobjednavaju. Potom o 7:00 otvoria a idu najprv auta po znamosti alebo preplatene. Potom idu bezni obcania. Z radu ubudne tak tretina a je koniec pracovnej doby. Opakuje sa to dalsi den. Bud tam stojis 3 dni alebo sa tam nikdy nedostanes alebo ides 80km do ineho mesta. Minuly rok v lete som to zazil, mozno ze uz doba pokrocila.

PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2019 10:22:29 

Astra - R@SAG píše:
... nechápu proč se to focení provádělo 2x, nejvíce zabíralo času ta administrativa a focení a nahrani fotek do systému.

1) emisie, hm... aj tak vieme že s tým podvádzali, takže nechápem prečo štát natom tak trvá
2) STK, každý majjiteľ auta, respektíve vodič predsa zodpovedá za stav vozidla, nieje to náhodou vo vyhláške? každý normálny človek predsa jazdí na funkčnom vozidle. človek ktorý má zlé brzdy to predsa pocíti v provom rade na vlastnej koži, ak pritom ohrozí niekoho iného tak to predsa už rieši iný zákon a poistka

zákon / regulácia / evidencia vyžaduje veľa birokracie. Takže 80% času zaberie birokracia a 20% skutočná kontrola, pýtam sa, stači to? Neprehľiadne technik skrytú závadu na brzdách ktorá sa prejaví o pol roka (ale bude OK, lebo to nafotil a auto bolo na STK)? Neptreťažuje štát firmy ktoré robia STK - EK.

podľa mňa by sa mali zmeniť tie intervaly.
nové auto po 6rokoch potom 3 rokoch a potom už trebárs po 2rokoch.

na slovensku sa rozprávalo o tom že STK a EK budú môcť robiť aj servisy, že sa ten trh viac otvorí, to by tomu asi dosť pomohlo ...

PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2019 14:48:11 

vela aut ma po 6rokoch su zozuvane ako zuvacka. hlavne firemne s velkym najazdom, takze myslim si, ze 4roky uplne v pohode.
druha vec, osobne by ta kontrola mala byt kontrolou a sluzit aj na vyradenie starych aut z premávky. zial je to iba obchod, kde za peniaze sa da vsetko. ak by to robili aj servisy, bolo by to este horsie.
kym sa bude dat úplatkom vybavit stk, ek, nema takyto system velky zmysel. jedine plus vidim v tom, ze aspon tie najvacsie vraky co prechadzaju len za prachy daju predtým ako tak dokopy

ex: S105L

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]