Zatekanie do kufra

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
macil
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2018, 20:57
Bydliště: Košice, SK

Zatekanie do kufra

Příspěvek od macil » 30 kvě 2019, 16:19

Ahoj,
potrebujem poradiť. Astra J ST - Počas tohto, na dažde výdatného obdobia, som si všimol, že mi tečie do kufra, resp. do pravej odkladacej kapsy (viď foto). Napadlo mi, či to nebude okolo zadného svetla, ale tečie to odniekiaľ zhora. Svetlo je na to príliš nízko. Včera som tam stál v daždi a pozoroval, ako to tam kvapká, no za ten svet neviem prísť na to odkiaľ sa tam ta voda dostane. Napadá mi ešte zadné bočné okienko, ale to je, tuším, lepené. Riešil už niekto podobný problém a dobral sa k niečomu?
Pre doplnenie. Auto bolo v decembri búrané, keď sa mi do kufra napratala Kia Sorento. Boli menené kufrové dvere, zadné čelo, ťažné, nárazník, svetlo a nejaká drobotina okolo. Či tam zatekalo aj predtým neviem, resp., som si to nikdy nevšimol, až teraz, keď som tesne po búrke kontroloval veci pred budúcou STK.
Přílohy
20190528_151106_1.jpg
Astra J ST r.v. 2011, A16LET, Benzín/LPG

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Zatekanie do kufra

Příspěvek od jack » 30 kvě 2019, 16:35

Niekde sa to tu už riešilo, niekomu tiež zatekalo a po dlhšom sledovaní zistil, že niekde pri treťom brzdovom svetle, kvapkalo mu to na zadné plato a stekalo to až k rezerve. Skús sa tu "porozhliadnúť".
Tu je podobný problém: https://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f= ... =zatekanie
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

macil
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2018, 20:57
Bydliště: Košice, SK

Re: Zatekanie do kufra

Příspěvek od macil » 30 kvě 2019, 16:44

To som našiel, ale to nie je môj problém. Tam to tieklo okolo tretieho brzdového svetla a stekalo rovno do kufra. Mne to tečie do tej kapsy a tečie to aj pri otvorenom kufri.
Astra J ST r.v. 2011, A16LET, Benzín/LPG

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Zatekanie do kufra

Příspěvek od jack » 30 kvě 2019, 16:51

A nebudeš mať niekde niečo prasknuté -nejaký zvar karosérie v zadnej časti (napr. vnútorný blatník / karoséria), keď Ti do auta "napasoval" s tou Kiou?
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

macil
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2018, 20:57
Bydliště: Košice, SK

Re: Zatekanie do kufra

Příspěvek od macil » 05 čer 2019, 00:19

Tak tečie to okolo strešnej lišty (hagus). Teraz je otázka, ako sa k tomu dostať a nemusieť pri tom rozobrať celý interiér auta. Skrutky (matky) sú pod strešným tapacírom. :roll:
Astra J ST r.v. 2011, A16LET, Benzín/LPG

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Zatekanie do kufra

Příspěvek od jack » 17 čer 2019, 20:31

No ako si poriešil to zatekanie cez strešnú lištu -(hágusy)? Na poľskom fóre sa tiež jeden s ST-čkom sťažuje, že mu zateká cez strešnú lištu (hágusy) a s tým spojené "zhodenie" tapacíru zo stĺpikov a strechy.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět