Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 31 srp 2012, 15:00

Zaujímalo by ma, čo by ste navrhli výrobcovi aby vylepšil na ASTRE, keby bolo možné.

Z mojho pohľadu a krátkodobého užívania je to zatiaľ nasledovné.

Interier a exterier:

- parkovacie senzory - doplniť grafické znázornenie samostatne pre každý senzor v predu i vzadu
- upraviť účinok posilovača riadenia aby bol slabší
- umiestnenie nastavenia výšky svetlometov
- výškové nastavenie lakťovej opierky, tiež dlhší posun smerom dopredu
- možnosť otváranie lakťovej opierky aj keď nie je posunutá úplne dozadu
- umiestnenie ručnej brzdy - pri vysunutej lakťovej opierky zavadzia
- odkladací priestor pre slnečné okuliare dať do stredu v strope
- dávať štandardne deliacu priečku do odkladacieho priestoru pred spolujazdcom
- vylepšiť grafické znázornenie klimaticázie
- doladiť klimatizáciu. stáva sa, že pri pridaní stupňa ventilátora, či teplote sa hodnota na displayi nezmení
- možnosť deaktivácie signalizácie pásov - toto vadí hľavne keď beriem niekoho z práce a musí vystupovať a opätovne nastupovať na vrátnici vzdialenej cca 500m
- tiež možnosť nastaviť rýchlosť pre samouzatvorenie auta, alebo navýšiť na cca 20km/h - dôvod ten istý. pri prechode cez vrátnicu sa auto zamkne už pri 10km/h

Motor:

zatiaľ bez výhrad, no mohol by do ponuky pribudnúť modernejší menší diesel. Napr. 1.6multijet od fiatu.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Reklama
 

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Arwy » 31 srp 2012, 15:10

Ja by som zmenil:
- umiestnenie vypínača svetiel, vôbec naň nevidím
- do menu pal. PC doplnil informáciu o celkovo spotrebovanom palive
- dal dvojité zamykanie do štandartu ako v G-čku
- pridal možnosť zatvorenia okien klúčom v zámku, tak ako to malo G-čko

Automatické uzamykanie mi príde OK, dvere sa dajú z vnútra otvoriť dvojitým potahnutím kľučky, tá lepšia opierka (s elektr. ručnou brzdou) sa dá otvoriť aj v zadnej polohe a podľa mňa sa dá aj dosť posunúť dopredu a pritom nezavadzia pri radení.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 31 srp 2012, 15:19

Dovjité zamykanie som ju zabudol. Ale plne súhlasím.
Otvorenie okien ide, no treba držať. Na G-čku toto tuším nebolo.
A to samozatvaranie ide potiahnutím z vnútra. No zvonka nie a zakaždým treba otvárať tlačidlom ak ľudia nastupujú za vrátnicou späť do auta :D
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 08 zář 2012, 21:17

Aby som nezakladal novu temu dam to sem. Mate niekto medzeru medzi blatnikom a svetlometom? Na lavej strane dnes pri rucnom umyvani som zistil, ze naraznik nelisuje so svetlometom. Kdezto na druhej strane hej. To uz je fakt taka nizka ta kvalita vyroby?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
RaK
Příspěvky: 48
Registrován: 02 dub 2011, 18:31

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od RaK » 26 říj 2012, 09:16

ano je tak nízká.

Já nemám slícovanou přední kapotu. Mezi výpní předních dveří a palubkou je 1 cm mezera a vůbec to nenavazuje. Na druhé straně 3 mm mezera a navazuje. Klepnutí při ubrání plynu neodstraněné servisem, vrzající pedál spojky, nad 130 km/h něco cvaká v předním sloupku. Vrzající loketní opěrku nepočítám. Tu jsem si spravil sám.

Za poslední 1,5 roku jsem byl 4 na svolávačce. Před měsícem se mi auto přeplo do nouzáku a auto evidentně bez turba. V servisu mi řekli, že vypadla jakási záslepka na podtlakové hadici, kterou ale nemají skladem. Tak mi tam dali nějakej provizorní špunt.

Mimochodem je na to taky svolávačka....

Opravdu super... :evil:

Takže navrhuju. Zlepšete kvalitu.

Uživatelský avatar
aliencz
Příspěvky: 33
Registrován: 29 pro 2011, 08:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od aliencz » 01 lis 2012, 15:32

Tak z výše uvedeného bych uvítal jen tu úpravu loketní opěrky, to ostatní mě nijak netrápí. Ruční brzdu mám elektrickou, takže mi žádná páka nevadí a na vypínač světel koukat nepotřebuji, protože ho mám pořád v poloze AUTOMATIKA. Trochu mě překvapují ty informace o špatné montáží. Já mám tedy kus jako z partesu. Auto bylo montováno v Anglii. Na svolávačce jsem sice byl taky, ale potíže jsem žádné neměl. Tedy až na jeden tlumič, který měl vadu z výroby a vyměnili jej obratem, začal zlobit asi po 2000 km. Ale to se stává i v lepších rodinách.

Ještě mě tedy napadlo, že by mohli koněčně umožnit upgrade češtiny do palubního počítače, když už to mají v současných modelech standard. Já kupoval na Vánoce a mám jen angličtinu. V autorizovaném servisu zatím žádné info o možnosti nemají.

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Xavier » 01 lis 2012, 18:15

Podla mna ak zabehnes do servisu a najdes ochotneho technika, cestinu ti nahodia. Ja som tu ponuku dostal, no nechyba mi. Tiez mam automatiku, no mam problem pri hmlovkach. Nevidim nato, tak iba nahmatavam.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
aliencz
Příspěvky: 33
Registrován: 29 pro 2011, 08:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od aliencz » 04 lis 2012, 15:15

Xavier píše:Podla mna ak zabehnes do servisu a najdes ochotneho technika, cestinu ti nahodia. Ja som tu ponuku dostal, no nechyba mi. Tiez mam automatiku, no mam problem pri hmlovkach. Nevidim nato, tak iba nahmatavam.
Není to tak jednoduché. Dokonce i autorizovaný elektro-technik v Renocaru (zásupce Opel) zatím jen krčí rameny a především odmítá převzít jakoukoliv zodpovědnost. Nemají to nijak ověřené ani posvěcené přímo z Oplu a mají obavy, aby se něco nepodělalo, rádio a pod. Já ji chci (češtinu) hlavně kvůli manželce.

Uživatelský avatar
Mirek25
Příspěvky: 15
Registrován: 03 čer 2011, 15:33

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Mirek25 » 07 lis 2012, 21:10

:D jo
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI ENJOY

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Čo by ste navrhli výrobcovi na ASTRE zmeniť, vylepšiť.

Příspěvek od Arwy » 08 lis 2012, 13:45

Jazyk palubného PC je záležitosťou rádia. Stačí ak technik skúsi či pre Tvoje VIN je novšia verzia softvéru pre rádio a aktualizovať ju.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Odpovědět