Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte servis

Odpovědět
Slate
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2018, 17:06
Bydliště: Bratislava

Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte servis

Příspěvek od Slate » 27 kvě 2018, 17:15

Jedna sa o opel astra j sports tourer 1.7cdti 96kw r.v. 2013 vzdy ked idem po prvy krat do auta napriklad dnes rano tak prebehne kontrola a vyskoci mi servis bol som uz u roznych technikou a nikto nevie co to je ani v opli dokonca, po pripojeni na doagnostiku vyskocila napr nejaka chyba ta sa odstranila vymenou tej suciastky ktoru vykazovalo auto ako chybnu vymazala sa chyba a v ten den bolo vsetko ok, ale na druhy den znova to iste a vykazovalo znovu tu istu suciastku co bola uz vymenena za novu ako chybnu, ako auto ide v pohode ked a ked ho nastartujem uz druhy treti krat nenaskoci ten servis len vzdy prvy krat po tom co stalo dlhsie, uz neviem co s tym 2 opravary to vzdali aj v opli nevedia co to moze byt nemate niekto napad alebo nestretli ste sa s niecim podobnym?

Reklama
 

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte se

Příspěvek od OldStanda » 27 kvě 2018, 18:24

Ta součástka a chyba je tajná? Dráty někdo zkontroloval, jestli nejsou někde skřípnuté-přerušené-ohlodané-zkratované?
Astra - 07/2015 - 103kW

Slate
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2018, 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte se

Příspěvek od Slate » 27 kvě 2018, 19:23

Nie neni tajna bolo to zevraj nejake cidlo tlaku paliva ale vymenili to a stale vykazuje chybu toho cidla.. ale bola na tom aute uz predtym opravovana aj riadiaca jednotka neviem moze to mat spojitost?

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte se

Příspěvek od Astra - R@SAG » 28 kvě 2018, 06:56

Pokud tam byla opravovaná řídící jednotka motoru, byla tam nahrána např. nová verze SW, pokud už jak píše Standa byla provedena kontrola kameláže, kontaktu apod. Také uvedená chyba může ukazovat na čídlo ale může to mít zcela jinou souvislost s něčím jiným.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Slate
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2018, 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte se

Příspěvek od Slate » 29 kvě 2018, 21:51

Bola tam opravovana r.j. v prvom rade potom som mesiaciac s tym jazdil a denno denne na tom svietil servis ale mechanik na tom nic nevidel ziadnu chybu ze aby som jazdil dalej, az kym po tom mesiaci nespadla do nudzoveho rezimu a to uz vykazovala chybu toho cidla ktore vymenil ale auto stale ukazuje coskoro nastivte servis a ukazuje stale chybu cidla, kabelaz nebola kontrolovana skusim to dat este 3tiemu mechanikovy ale uz som fakt zufali kupil som ho za 8500eur a mam ho 5 mesiacov z toho bolo 2mesiace v servise preinvestoval som uz 3000eur a uz by som ho aj predal len sa neda ked stale svieti ten servis uz neviem co s nim ked si dalsi mechanik vypita ale 300eur tak ma asi trafi....

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Vzdy pri prvom starte v novom dni mi naskoci nastivte se

Příspěvek od blesk » 29 kvě 2018, 23:06

Mozno to suvisi s tou RJ. Preco, kedy, ako si ju opravoval. Tato chyba pred opravou RJ nesvietila?
Budes asi potrebovat dobreho autoelektrikara, pripadne dobry Opel servis v BA je Teo Racing.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět