Kniha Jak na to / Ako na to

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od jack » 21 bře 2018, 15:28

Objavil som knihu "Jak na to" pre naše Astry, ale v polštine. České ani slovenské vydanie neexistuje, na ebay by sa možno našla v angličtine, ale keďže mne je bližšia polština ako angličtina (som roduverný Slovan :) ), tak som si jednu objednal - 15+5=20€ aj s poštovným nie je zasa až tak veľa a čomu neporozumiem, požiadam o pomoc nejaký translátor (niekedy pomôžu a stačia aj obrázky).
opel-astra-iv-i-zafira-iii-sam-naprawiam-samochod.jpg
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od Xavier » 22 bře 2018, 07:16

ak by si ju i prelozi l :D, tak sa rad s tebou dohodnem na kopii :)
inak, keby workshop netreba preklikavat po jednom aj by som to vytlacil i prelozil ako navod pre nase jecka
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od azrael » 22 bře 2018, 10:43

..mozno sa neskor objavi aj v blizsom jazyku
ale jack ma pravdu, ze tie obrazky vela krat tiez dost pomozu ;)
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od jack » 22 bře 2018, 14:17

Presne tak, pre "priemerne inteligentného a trochu technicky nadaného ľudského jedinca" na svojpomocnú údržbu a menšie opravy postačujú aj obrázky - ja som len normálny Slovák, snažiaci sa rozumieť väčšine slovanských jazykov a keďže pochádzam z východu SK (ta ňe? :lol: ) tak poľštine s polovice rozumiem, takže kniha mi bude pomocníkom a usmerňovačom "pri hraní sa a relaxovaní" s mojou Astrou - čomu neporozumiem, preložím nejakým translátorom..
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Dark69
Příspěvky: 447
Registrován: 05 pro 2016, 14:48

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od Dark69 » 25 bře 2018, 09:26

Kniha je aj v nemcine, ked som nieco robil najviac pomohli obrazky a potom jednoduchy prelozeny postup v hlave...
Opel Astra J ST 1.7CDTI 81Kw Enjoy r.v. 11\2013

vast
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2018, 20:20

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od vast » 05 dub 2018, 22:31

hadicka_detail.jpg
hadicka_1.jpg
Prosím o radu - v obrázku v příloze jsem nafotil hadičku, kterou mi něco přehlodalo a ukouslo (tipuju kunu lesní) v prostoru motoru Astry SportsTourer 1.4 T, 103kW, tak že úplně chybí oblouk který spojoval oba kusy hadičky co zůstaly. Víte někdo k čemu tahle hadička slouží?? Moc by mě to zajímalo, protože než jsem to zjistil tak jsem najel určitě aspoň pár stovek km aniž by se do teď projevila nějaká závada. V žádném manuálu co jsem tu na fóru objevil jsem to nenašel. Vypadá to že z jedné strany vede od plastové trubky sání vzduchu? ale to na co je napojená a k čemu a kam vede vzadu za motorem dál ta kovová trubička na kterou je to napojené vůbec netuším. Předem díky za info pokud někdo víte k čemu ta hadička slouží.

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od jack » 05 dub 2018, 22:51

Podľa mňa to bude odvzdušnenie kľukovej skrine, treba sa pozrieť kam presne vedie ta čierna kovová trubka,
- ale neviem, prečo si túto otázku položil v téme o knihe Jak na to? Zbytočne sa to tu spamuje problematikou, s ktorou téma nemá nič spoločné. :evil:
Prepáčte za OT!
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

vast
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2018, 20:20

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od vast » 06 dub 2018, 00:20

Díky za odpověď. To dává smysl, pokud je to jen ovzdusneni tak to by vysvetlovalo proc se nic při přerušení hadičky vlastně nestalo. Prošel jsem předtím nez ksem sem ten dotaz seznamy všech témat a připadá mi že kamkoli jinam bych tenhle dotaz položil tak to vyjde na stejno. Ve všech diskuzich je nacate nějaké téma a pak dále se píše o vsem možném. Téma kde by byla poradna k identifikaci nějaké soucasti např. casti motoru nebo jiné vybavy jsem nikde nenasel a zalozit nove tema mi to nedovolilo. Tak mi to nakonec prislo nejblize ke knize nebo manualu kde by takova informace mela byt k dohledani a to je nejblize právě tomuto tematu. Reakce s odpovedi však take přišla téměř okamžitě, za což velmi dekuji. Takže to ucel splnilo. Jeste jednou diky za vysvětlení.

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od blesk » 05 črc 2018, 18:30

Klidne si mohl zalozit nove tema, protoze tohle je zajimavy dil tim, ze predfacelift to nema a kdyz to odpojis, nic se nestane :-) Odvetrani kliky je cerna hadice vedle, tu ma i predfacelift.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

vast
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2018, 20:20

Re: Kniha Jak na to / Ako na to

Příspěvek od vast » 05 črc 2018, 18:42

To se omlouvám, nove vlakno se mě založit nepodařilo. Pokud to jde tak tam tuhle diskuzi klidně přesuň. Jinak ještě k věci: nakonec jsem tam nějakou neoriginální hadičky o stejném vnitřním průměru a tloušťce stěny dal, protože jsem si po čase všiml že při přidání plynu to trochu cuká. Když jsem tam tu
novou hadičku nasadil tak to cukání přestaloa vše je o.k. Takže to zbytečnost není. Podle toho jak má malý průřez a jak je nasazená kolmo na hadici s mnohem větším průměrem, kterou musí poměrně rychle proudit vzduch, bych tipoval že v této hadičce musi vznikat podtlak a tím se snad něco otevírá? Nějaký ventil? Dál nemám tušení.

Odpovědět