Stránka 1 z 1

Sjíždění předních pneu

Napsal: pon 25. bře 2019 14:18:36
od Modřina
Ahoj.
Dnes jsem byl přezout na letní. Mechanik mi řekl, že přední jsou již nepoužitelné, protože mají velmi výrazně sjeté boční hrany a na nich téměř vydrolený vzorek. Kdyby byly sjeté jen zevnitř, nebo zvenčí, bylo by to pochopitelné a ukazovalo by to na špatnou geometrii. Ale ony jsou sjeté téměř souměrně na obou bocích. To by znamenalo výrazné podhušťování, což ale není můj problém. Neví někdo, čím to může být? :shock: Jde o pneu Nokian WR D4205/60/R16 92H, najeto cca 25 - 30 tis. od ledna 2016.

Re: Sjíždění předních pneu

Napsal: pon 25. bře 2019 17:13:39
od Phrz
jednak jezdis na pneu který nemas zapsany v TP, index rychlosti H není povolen, mel by jsi mit minimalne V. Vyssi index muzes pouzit, nižší ne. To plati i u indexu nosnosti. Osobne bych u astry 92 nedaval (ikdyz to TP umoznuje), je tezka.

Tipuji ze sjizdeni pneu bude zpusobeno tim ze jsi nekoupil pneu který jsou XL (extra load), tyto pneu mají tuzsi bocnice a nedeformuji a tusim ze se musí pouzit u kazde motorizace Astry!

Doporucuju při vyberu pneu, resit to se zkusenym pneumatikářem, nebo vybirat na webu výrobce podle auta a motorizace!

Re: Sjíždění předních pneu

Napsal: pon 25. bře 2019 17:53:36
od jack
Modřina píše:... ony jsou sjeté téměř souměrně na obou bocích. To by znamenalo výrazné podhušťování, což ale není můj problém.
Neviem, ale aj napriek tomu čo píšeš, dovolím si povedať(aj keď som ich nevidel), že boli podhustené - nemusia byť "výrazne" podhustené, stačí o 0,2-0,3 atm. (stačí že Ti zle ukazuje manometer).
Myslím si, že geometriu máš v poriadku, v tej to nebude, ale pre pokoj duše na premeranie zájsť môžeš, no nie na "takú mechanickú" ale 3D.
Astra je sama o sebe ťažké auto, dízlak vpredu obzvlášť (viac ako zážihový) a s tým XL (extra load) -ako píše Phrz - to neviem posúdiť, ale predpísané to u Astry nie je - aspoň som to u žiadnej nevidel.
Ja vzhľadom k hmotnosti auta (mám ale benzín) predné fúkam vždy o 0,1 atm. viac ako je predpísané a aj tak mám na letných po najazdení 45000km obidva okraje zjazdené o cca 0,5mm viac ako stredy - asi začnem fúkať o 0,2 atm. viac.

Re: Sjíždění předních pneu

Napsal: pon 25. bře 2019 20:21:50
od Modřina
To Phrz:
Toto jsem neřešil, protože jsem auto koupil jako roční z operativního leasingu s nájezdem 36 tis. km, pneumatiky, i ty zimní, byly v příslušenství auta již od dodavatele… Musely být i v původním přísl. auta :( . Příště už budu gumy vybírat sám.
To jack:
Podhuštěné určitě nebyly, protože hustím o cca 0,2 výš a jezdím max. ve dvou… Mám čidla, kontrolováno i cejchovaným manometrem.

Moc děkuji, pomohli jste mi.