Zastery - Lapace necistot

barby_17
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2016, 14:53

Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od barby_17 » 24 lis 2016, 17:42

Nazdarek, montoval niekto zastery na auto? Ide mi o zadne na combika... Neviem ci to ma ist len normalne z vechu na podblatnik alebo odtiahnut podblatnik a dat tu zasteru pod neho a prikryt podblatnikom.... Dakujem :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od jack » 24 lis 2016, 18:13

Ja mám nahodené aj zadné, aj predné - originál oplácke. Ku každej z nich bol podrobný návod a všetok potrebný materiál - stačilo len navŕtať do tých umelohmotných podblatníkov jednu dieru naviac. Práca na necelú polhodinku.
Dal som si ich hneď po kúpe nového auto, lebo výrobca už nemusí na nové autá montovať zadné zásterky (ako niekedy). Keď som išiel za nejakým autom bez zásterok, tak som mal celé auto strašne zašpinené a ani som skoro nič nevidel - a preto aby som nerobil to isté ostatným, tak som si ich tam namontoval, nehovoriac o ochrane podvozku, prahov a zadného spojleru a nárazníku pred odletujúcimi kamienkami (hlavne pri predných zástierkach).
Predné zástierky - 25 Eur
Zadné zástierky - 21 Eur
Myslím, že boli trochu drahšie, ale univerzálne náhrady som nechcel - nevyzerali a ani nepasovali dobre, cenovo boli "len" cca 1/3 lacnejšie.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od Xavier » 25 lis 2016, 09:29

jack. zasterky sa nemontuju len z hladiska uspory, ale aj bezpecnosti, aby sa za nepriazneveho pocasia nelepili hlupaci a boli nuteny dodrziavat aspon aky taky odstup. a auto bude spinave, tak ci tak. staci mensi nakladiak, polnohospordarsky stroj, co nanesie blato na cestu a mozes mat aj zastery, nepomoze to. konkretne dnes je take pocasie u nas. mokre cesty, par strojov po ceste a mam auto po okna hnede.
inak tiez som nad zasterkami rozmyslal este pri g, ale prave po skusenostiach s nasimi vodicmi, ktory su schopny sa nalepit i 1m od zadku pri 140km/h som od toho upustil. kultura soferovania na nasich cestach podla mna nie je na tej urovni. este je stale velka skupina ludi, ktora si neuvedomoje dostatocny odstup a este k tomu zasady pouzivania hmloviek.
mimo temu, no absolutne najhorsie ..ked v meste sa niekto nalepi 1m a vzadu mam syna. naposledy to bola zena s fabkou starsou co tiez niesla dieta. skoncilo to tak, ze vo vedlajsej ulici som pomaly zastal cez cestu, vystupil a kludnym hlasom povedal a ukazal, ze vzadu je zvyraznene este, ze dieta v aute, tak nech dodrzuje odstup. a to som jej i parkrat ostriekal celne, nalepku mam fakt jednu z tych viditelnych reflexnych a nic, netuklo. cele 2km sa lepila a cakal som pri ktorom prechode, skonci v mojom kufri
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od pico » 25 lis 2016, 09:48

A hlavne cestari sypu cesty zmesou soli s kamennou drťou. Vzdy mam hruzu, ked ma nejaky gringo predbieha a radi sa hned predomna. To je sprska ako z gulometu.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od kotek » 25 lis 2016, 12:37

[quote="jack"]
Predné zástierky - 25 Eur
Zadné zástierky - 21 Eur
[quote]
To jsi měl dobrou cenu, vezmu - li přepočtový kurz 28Kč/EUR, tak to máme u těch zadních za 588 Kč. Vojta (DoOpla.cz) to nabízí po 10% slevě za 950 Kč. :(
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od jack » 25 lis 2016, 13:18

Xavier píše:... nelepili hlupaci a boli nuteny dodrziavat aspon aky taky odstup.
.... ale prave po skusenostiach s nasimi vodicmi, ktory su schopny sa nalepit i 1m od zadku pri 140km/h. je ešte na naších cestách skupina ludi, ktora si neuvedomoje dostatocny odstup a este k tomu zasady pouzivania hmloviek.
mimo temu, no absolutne najhorsie ..ked v meste sa niekto nalepi 1m a vzadu mam syna.
Na takýchto "pikolíkov" mám odskúšanú jednu "osvedčenú" metódu:
- pokiaľ vidím v späťáku, že sa na mňa niekto lepí "ako buzík na dúhovom pochode", tak bez ubrania plynu (dokonca zvyknem aj trošku pridať) sa druhou nohou jemne dotknem brzdového pedála, aby sa rozsvietili brzdové svetlá - bez toho aby som čo i len trochu zabrzdil - a ručím Ti za to, že v priebehu zlomku sekundy je medzi mojím autom a dotyčným "pupušom" min. 5-8 metrová medzera. Potom si už na vzdialenosť dáva pozor.
kotek píše: To jsi měl dobrou cenu, vezmu - li přepočtový kurz 28Kč/EUR:(
Kupoval som ich ešte pred troma rokmi a zdali sa mi vtedy trochu drahšie (skrátka Opel) no kúpil som ich, lebo som s nimi mal dobré skúsenosti na predchádzajúcom aute (hlavne s prednými zástierkami) - dosť mi ochránili podbehy od obitia kamienkami v prednej časti auta.
Naposledy upravil(a) jack dne 25 lis 2016, 15:31, celkem upraveno 1 x.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od Xavier » 25 lis 2016, 14:46

jack: zaujimava metoda...ja zvycajne tempomatujem i mesto, takze to skusat nebudem zatial :)
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

bohus
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2016, 05:58
Bydliště: vsetín

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od bohus » 30 lis 2016, 19:25

jack píše:
Xavier píše:... nelepili hlupaci a boli nuteny dodrziavat aspon aky taky odstup.
.... ale prave po skusenostiach s nasimi vodicmi, ktory su schopny sa nalepit i 1m od zadku pri 140km/h. je ešte na naších cestách skupina ludi, ktora si neuvedomoje dostatocny odstup a este k tomu zasady pouzivania hmloviek.
mimo temu, no absolutne najhorsie ..ked v meste sa niekto nalepi 1m a vzadu mam syna.
Na takýchto "pikolíkov" mám odskúšanú jednu "osvedčenú" metódu:
- pokiaľ vidím v späťáku, že sa na mňa niekto lepí "ako buzík na dúhovom pochode", tak bez ubrania plynu (dokonca zvyknem aj trošku pridať) sa druhou nohou jemne dotknem brzdového pedála, aby sa rozsvietili brzdové svetlá - bez toho aby som čo i len trochu zabrzdil - a ručím Ti za to, že v priebehu zlomku sekundy je medzi mojím autom a dotyčným "pupušom" min. 5-8 metrová medzera. Potom si už na vzdialenosť dáva pozor.
kotek píše: To jsi měl dobrou cenu, vezmu - li přepočtový kurz 28Kč/EUR:(
Kupoval som ich ešte pred troma rokmi a zdali sa mi vtedy trochu drahšie (skrátka Opel) no kúpil som ich, lebo som s nimi mal dobré skúsenosti na predchádzajúcom aute (hlavne s prednými zástierkami) - dosť mi ochránili podbehy od obitia kamienkami v prednej časti auta.


není špatné se podívat občas na tachometr. :!: :!:

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od jack » 30 lis 2016, 19:59

bohus - neviem ako to myslíš s tým pozeraním na tachometer, ale ubezpečujem Ťa, že nejazdím ani pomaly (skôr dosť svižne, hlavne po meste - zvyk ešte z jazdenia po Ostrave :lol: ), ale ani neprekročujem povolenú rýchlosť - používam obmedzovač rýchlosti. Pokiaľ má niekto potrebu prekračovať povolenú rýchlosť v obci a nedodržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami, tak nech sa páči-môže, ja mu nebránim, ale nech ma neohrozuje svojou bezohľadnou jazdou a nech sa zaradí do iného pruhu, inakšie dokážem byť "dosť nepríjemný" - a nie len slovne či gestami.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Zastery - Lapace necistot

Příspěvek od Xavier » 30 lis 2016, 21:55

Tiez som nepochopil čo si tým tacho myslel. Keby čítaš pozorne písal som 140na diaľnici. Limity prekrocujem o zákonom nepokutovanu hranicu a ak nikoho neohrozujem s dostatočným rozhladom mimo obce. Detinské kto ďalej dosti už dávno nepraktizujem. A neuznávam nezodpovedných hlupakov, ktorý v malých mestách, obci, kde hocikedy moze vybehnúť dieťa či iný človek jazdia ako na okruhoch. Jazdim plynulo a zrýchľuje svižne.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět