STK

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

STK

Příspěvek od kotek » 23 říj 2018, 12:24

Protože se nachýlil čas a přibližovadlo bude mít co by dup více jak čtyři roky, tak jsem byl nucen navštívit STK. No a nestačil jsem se divit ! Na měření emisí zjistili, že nemohou najít na motoru to samé označení jaké je uvedené v technickém průkazu a tedy, že mi nemohou udělat emise a tedy ani STK. Tak jsem se ptal, zda jsem nějaká rarita, ale byl jsem uklidněn, že už tady vyla paní, co měla motorizaci 81kW, a měla stejný problém. Tak se volalo do Oplu, a po deseti minutách hovoru jsem byl vypoklonkován. I jiné značky (např. Peugeot) mají různé značení uváděné v TP a vyražené na motoru, nic méně existují oficiální převodní tabulky schválené ministerstvem a pak je vše v pořádku. Opel toto pro motorizaci 1,6 diesel nemá a tak je problém !! STK nelze provést do doby, než se to papírově narovná. Tak že nafťáci s motorizací 1,6 pozor !! Jel jsem pak do Oplu, kam jsme volali, vyslechl si kýbl špíny na adresu STK, jak to někde jde a někde nejde (nic méně jsem tipa kde to jde nedostal), pak se naskenoval velký TP, poslal na centrálu - pracovník do jehož kompetence to spadá má dovolenou :lol: - tak že až se to někam pohne, tak mi prý budou volat. Půl dne v prdeli ! Prostě - Opel das Auto !!
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Astra - R@SAG » 23 říj 2018, 13:14

No tak to je síla, nečekal bych toto v dnešní době. Držím palce, ať to co nejdříve se vyřeší.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od OldStanda » 23 říj 2018, 18:26

Kde že se to označení má nacházet? Sice mě první STK čeká příští rok o prázdninách, ale měl bych mít B14NET, který se ten rok 2015 vyklubal z A14NET kvůli Euro6. Vůbec bych se nedivil, kdyby mě potkalo něco podobného. A pokud tam nic není, tak si tam jakýkoliv štítek klidně nalepím sám, oni stejně vědí kulové, jak má vypadat.

A jak vůbec nyní Oply procházejí přes STK díky 'readiness kódům'? Kolega se pokaždé trápí s Oktávkou.
Astra - 07/2015 - 103kW

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od kotek » 23 říj 2018, 19:58

Idea s nálepkou je pěkná, ale neproveditelná. Je to vyraženo přímo do bloku motoru a to ještě jako "negativ", tedy je to vystouplé. Je to v přední části mezi chladičem a motorem a to ještě tak nějak za rohem. Bez mini kamerky s osvětlením na takovém ohebném prutu cca 50cm dlouhém se k tomu nelze dostat. A po pravdě ani technik nevěděl kde to tento typ motoru má. Tak že se nejdříve pátralo, kde to vůbec může být. Když k tomu přišel, tak jeho slova byla - no to je paráda - já myslel, jak mám krásně čistý motor, ale on nevěděl kde hledat. Našly se tři místa, kde bylo něco vyraženo, ale to co se hledalo se nenašlo. V nějakých dokumentech pak spárovali to na motoru s tím co je v TP, ale protože to nemá oficiální punc, tak jsem měl smůlu. Tak se bude čekat, až to někdo oficiálně posvětí. Úžasné !!! Tak jen doufám, že jim to nebude moc dlouho trvat, protože dle litery zákona bez platné STK nelze jezdit, leda pod 2000 Kč pokutou.
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od OldStanda » 23 říj 2018, 20:39

I tak to nemá logiku. Našli nějaká čísla na motoru, k těm podle nějakých podkladů přiřadili typ motoru, který se shodoval s TP, jenže ty podklady nebyly oficiální. Někdo by jim měl dodat tyto podklady oficiálně, nejspíš asi importér přes ministerstvo dopravy?

P.S.
Úžasné, tohle je staré 5 dní a podle těch slov by to mělo už tenhle týden platit.
Novela silničního zákona platí od začátku října a již příští týden dozná první korekci. Týká se povinné kontroly typu motoru, kde se podmínky v určitých případech zmírní. Ministerstvo metodickou instrukcí reaguje na připomínky techniků, na jejichž výtky upozornil deník E15. Ti si stěžovali, že provést kontrolu je podle nového zákona mnohdy téměř nemožné. Předpisy jim momentálně přikazují identifikovat typ pohonné jednotky výhradně na základě čísla vyraženého na bloku motoru.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Astra - R@SAG » 24 říj 2018, 06:48

Vy mě normálně děsíte, ten článek o STK na ach jo, žijeme v ČR, klasika. Mě čeká 1 technická za 4 měsíce bbbrrrr.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od kotek » 24 říj 2018, 08:02

STK se rozhodlo, že se bude držet striktně litery zákona a nás uživatele si bere jako rukojmí. To je celý problém. Nic méně stále platí poslední platný metodický pokyn ministerstva dopravy ze dne 24.9.2018, verze 2018.01 rev.2 kde se na str. 12/58 píše:
Kontrola shody typu motoru
S ohledem na zákonné požadavky je nezbytné do poznámky protokolu vždy uvést větu ve tvaru: "Typ motoru instalovaného ve vozidle souhlasí/nesouhlasí s typem motoru uvedeným vozidla v dokladech"
Při kontrole se postupuje podle pokynů a dokumentace výrobce, při zohlednění následujících pokynů:
Nejprve zkontrolujeme, zda typ motoru, který je na něm vyznačený, odpovídá údajům v technickém průkazu, případně jiné dokumentaci. Musíme si však uvědomit, že výrobce vozidla není povinen typ na vlastním motoru vyznačovat. Rovněž tak řada výrobců nevyznačuje typ motoru od první pozice fyzického značení, u jiných zase tvoří specifikace typu pouze část celého značení na motoru. V případě, že kontrolní technik není schopen najít typ motoru vizuálně, elektronicky, odmítne měření emisí vozidla a zápis v IS TP stornuje
.Analogicky se postupuje i v případě vyrezlého nebo znehodnoceného VIN .
Ta nová korekce tohoto blábolu avizována minulý týden 18.9.2018 na netu zatím nevyšla knižně, tak STK jede podle tohoto. Tak jsem zvědav, jak to těm všem zainteresovaným bude dlouho trvat, a jak s tím naloží STK.
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od OldStanda » 24 říj 2018, 18:34

No jo, v blbý čas na nesprávném místě, snad se ty nesmysly do příštího roku vyřeší. Co že to je prosím tě za STK, kde s nimi takhle bojuješ?
Astra - 07/2015 - 103kW

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od kotek » 24 říj 2018, 20:00

Jezdím již dlouhá léta do Petřvaldu u Karviné, zatím nikdy žádný problém. Pokud mi to zítra vyjde, tak to pojedu atestovat někam v rámci Ostravy. Když tedy v Oplu tvrdili, že někde to jde a někde ne.
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: STK

Příspěvek od kotek » 25 říj 2018, 14:50

Opel měl pravdu - někde to šlo. Konkrétně pro Ostraváky dobrý tip. STK v Mariánských horách nad Skontem. Nic méně jsem se docela bavil. Na emisích byli dva technici, měli to dokonale sladěné a za 10 min jsem byl hotov. No a jak s motorem ??? Když už bylo téměř vše hotovo, tak technik otevřel kapotu, a se slovy: "motor tady je", ji zase zavřel. Pokud bych měl doporučit, tak doba kolem oběda je ideál. Za hodinu deset minul jsem byl hotov. Přede mnou bylo jedno auto na emise a asi pět na technickou. No a teď budu čekat, za jak dlouho dostanu info z Opla, že už tu legislativu s ministerstvem dopravy narovnali. Tedy pokud se vůbec dočkám.
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Odpovědět