prepnutie na LPG sa zruší

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: prepnutie na LPG sa zruší

Příspěvek od mater » 11 bře 2020, 10:32

news:
auto pri neúspešnom prepnutí vypíše chybu že mám navštíviť servis.
Tak som tam zašiel, spravili diagnostiku.
Zapamätal som si len kód chyby: P01A8.

Ku chybe im vyskočil nejaký "buletín" a zdalo sa že to bude oprava v rámci "záruky". Buletín bol vydaný v roku 2018.
Poobede mi ale chlapík volal, že to kontroloval ešte v systéme a že to už neplatí a budem musieť zaplatitť cca 190€

Čo som si zapamätal z toho buletínu je že treba vymeniť ventil na reduktore a upgradovať riadiacu jednodnotku s novším SW.
Dôvod problému je znečistené palivo.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: prepnutie na LPG sa zruší

Příspěvek od jack » 11 bře 2020, 11:05

@mater - nechcem byť múdry, ale pokiaľ ku chybe majú nejaké pokyny "z buletínu", tak možno že v minulosti na opravu prípadnej chyby mali nejaké pokyny a bola doporučená možno aj zvolávačka (i keď to nemusí byť dostupne uverejnené) veď ty máš LPG originál z výroby. Ja by som sa len tak "nejakým" prehlásením a konštatovaním "nejakého" mechanika odbiť nedal a ešte čo to presondoval a popýtal sa. Možno že to v minulosti mali urobiť podľa tých pokynov z buletinu v rámci kulancie, niečo zanedbali, tak to skúšajú - všetko stojí peniaze a aby to nemuseli platiť "zo svojích", tak skúšajú, že kto im na to skočí. No je to len čisto teoretická úvaha, nikoho sa tým nechcem dotknúť a ani obviňovať, no bolo veľa podobných prípadov - a v servisoch zvlášť.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: prepnutie na LPG sa zruší

Příspěvek od Desirehd » 11 bře 2020, 15:49

Podla mna su to aj tak zle vstreky.V opli toho moc o lpg nevedia(mozno sa už dačo naučili :D ).Oni radi menia všetko za radom. Nech ti nejako garantuju že je to naozaj ta chyba a že nakoniec ti aj tak nevymenia vstreky.Dokonca podla mna keby bolo znečistene lpg palivo tak by si to v prvom rade odniesli vstreky.Stale si nenapisal kolko maš najazdene na tych vstrekoch,ak je to viac ako 50000km ,tak maš dost velku šancu že su ko a ak niesu ko tak čoskoro budu.Mal si skusit podla mna radšej objednat vstreky z polska za polovicu čo u nas,vymenit ich a keby to nepomohlo tak potom to riesit zo servisom.Tak držim palce a dufam že sa mylim ja a nie oni.
Opel astra ST 103kw LPG

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: prepnutie na LPG sa zruší

Příspěvek od mater » 11 bře 2020, 16:58

Pozrel som tie vstreky, oranžové čiapočky sú tam. Skúšal som nechtom vylúpnuť a celkom tam držia, jeden sa mi síce podarilo vylýpnuť ľahko. Najazdené mám cca 62000km.

Pri tej chybe bolo ešte tuším nízky tlak paliva.
Tlakový sensor je na vstrekoch. Za nádržou je ventil, ten sa otvorí. Lenže ten ventil na reduktore sa asi zasekáva tak sa neotvorí a snímač tlaku vypne LPG lebo má nízky tlak ako keď je prázdna nádrž. Takto sme to s kamošom čo opravuje autá a má aj LPG auto vydedukovali.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: prepnutie na LPG sa zruší

Příspěvek od Desirehd » 11 bře 2020, 17:28

Ja ked mi odišli vstreky tak som už tiež skoro kupoval novy reduktor,lebo som si myslel ze je on zly.Ale zašiel som za jedným panom ktory montuje lpg a v lpg sa naozaj vyzna a on len pozrel na vstreky trochu pokyval oranžovymi čiapočkami a hned povedal že su vybite vstreky a že vydržia len okolo 50000km.Stači ked je len jeden zly a už robi neplechu.Ked maju 60000km tak o nič neprides ak kupiš nove.Vymena je lahka,len po namontovani trochu trva než natlakuje sa lpg plyn vsade, takze treba viac krat nastartovat auto. Ja som kupoval tu osobne, ale asi aj posielaju postu https://enerma.pl/pl/wtryskiwacze/3851- ... czowy.html
Opel astra ST 103kw LPG

Odpovědět