kamera do auta

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek od Astra - R@SAG » 19 pro 2017, 13:35

Tak pokračující story s TrueCam A5s a reklamací.

Reklamace byla zamítnuta a s informací, že se závada neprojevila. Doporučení servisu bylo toto:

- Používejte kartu Class 4 a vyšší ( osobně používám ATADA 32BN Class 10), tak blabol servisu.
- Naformátujte na FAT32 ( toto jsem provedl mnohokrát na mnoha kartách a situace pořád stejná ).
- Zmenšete smyčku z 10 min na 3 - 5 min. max. (pak nechápu proč tam nabízejí i vilbu 10 min.)
- Snižte citlivost G senzoru (tuto volbu mam zcela vyplou)

To bylo vše co tam napsali, jen zapoměli napsat, že do kamery nahráli novy FW, který nemají ani na stránkách ke stažení.

Po všech doporučení a vložení SD karty do kamery, situace ze zlepsila, ale kamera se vždy zasekla po 23 - 27 min. záznamu. Opět jsem vyzkouěel 3 různé výrobce karet ADATA, Samsung, Kingston a to vždy velikost 32GB, bez výsledku. Situace stejná.

Nedalo mi to a zakoupil jsem zcela novou SD kartu a to o kamacitě 16GB, zde najednou bylo vše OK a kamera fungovala bez komplikací a nahrávala 2 hod nonstop a vše OK, smyčka nastavena na 5min a bez potíží.

Začal jsem tedy zjišťovat včem je tedy rozdil kromě kapacit. Přišel jsem na to, že nová SD karta od výrobce je formátována na FAT32, ale s nastavením velikosti alokační jednotky na hodnotu 8192, SD karty 32GB mely FAT 32 s alokační hodnotou 16384. Přesto že jsem SD karty formátoval i v kameře, tak kamera používá pouze rychlý formát a s alokační jednotkou nic nedělá. Stáhl jsem si speciální program na formát FAT32 a pustil se do díla, SD ATADA 32GB jsem naformátoval na FAT32 a s parametren alokační jednotky 8192 (je to karta co tam byla od zakoupení kamery. Provedl jsem test pouze na baterii v kameře cca 45min a vše bylo OK, pak na stabilním napájení natáčení cca 2 hod a taky vše OK.

Tak že vypadá, že problém je v tom, že kamery tohoto výrobce nedokážou pracovat s SD paměťovou kartou sice FAT32 ale musí být nastavena velikost alokační jednotky na nejvyší hodnotě 8192, dnes moderní jiná zařízení zvládají i 16384, prot uvedené SD karty v jiných zařízení fungovali bez komplikací.

Na závěr jen tolik, asi by bylo v hodné napsat uživateli, že nestačí provést pouze formát SD karty na FAT32, ale dopsat i hodnotu alokační jednotky. Tato informace zcela chyběla v protokolu od servisu, kde reklamace probíhala.

Snad to někomu pomůže při řešení nefunkčnosti kamery, ale toto se vyskytuje např. i u fotoaparátů, apod. Stálo mě to jen pár týdnů nervů :D :D :D :D . Snad už teď bude klid a kamera bude zase sloužit ke spokojenosti, jako doposud.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Reklama
 

proka
Příspěvky: 1
Registrován: 18 čer 2018, 09:19

Re: kamera do auta

Příspěvek od proka » 18 čer 2018, 09:27

Jak to dopadlo s reklamací? Já si kupoval na aliexpressu malou kameru do auta za 300 Kč a ta nenahrává, když jedu autem a zároveň nabíjím, tak nevím, jeslti ji nemám reklamovat taky. Ale zase něco posílat do Číny...?
Naposledy upravil(a) proka dne 21 čer 2018, 00:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek od Astra - R@SAG » 18 čer 2018, 10:37

Dopadlo to tak, že mi kameru vrátili a neuznali reklamaci, pak jsem provedl uvedený postup výše, že jsme kartu naformátoval jiným SW, pak s jinými údaji v alokační tabulce a pohoda. Už tak běží několik měsíců a v naprosté pohodě. Natáčím denně, kamera je neustále v provozu.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Odpovědět