Opel Insignie 2017 / Crossland X / Grandland X

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: Opel Insignie 2017

Příspěvek od Marek L » 11 črc 2017, 14:37

Jasně chápu. Ale škoda té 1,6 T. Taky mě napadlo, jestli časem nevymizí i u Káčka.

Ale zpět k Insignii.
Jaký bude rozdíl v těch benzínových motorech co jsou v tabulce, když mají stejné parametry a navíc je jen nápis ECOTEC? Koukám, že něco málo emise, možná spotřeba a tabulkově jsou tam niance i v maximální rychlosti. Ale proč má zase Opel dvě varianty o stejném výkonu? :roll:
Anebo, že by to byly třeba už motory, u kterých se počítá dobudoucna s filtrem pevných částic?
To už taky za chvíli příjde ne? Někde jsem četl, že už od září a pak ve velkém od nového roku...
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Reklama
 

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Opel Insignie 2017

Příspěvek od blesk » 11 črc 2017, 16:23

Ecotec bude asi jako u J-cka, snizeny podvozek, mozna zakrytovani motoru, eko pneumatiky - pro nizsi spotrebu/CO2 = nizsi dane v EU
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od Astra - R@SAG » 18 srp 2017, 09:44

Dostal jsem pozvánku se zúčastnit předváděcí akce na modely Opel Insignie a Opel Crossland X. Objednal jsem se na určitou hodinu a den a dost se těšil, že se povozím a vše si vyzkouším. Po příjezdu se mě ujal obchoďák a pustili jsme se do debaty o novinkách.

Opel Crossland X
Bylo to velmi zajímavé posoudit nástupce Oplu Merivy B, které stále hned vedle (jeden s posledních kusů) a tak člověk mohl posuzovat. Vzhled Oplu Crosslandu X je pěkný, hlavně se mi líbí zadní část vozu a boční. Přesto že to nevypadá, tak nový model je o něco vyšší a je to i poznat, nastupování a vystupování, bylo skvěle a o něco lepší než z Merivy. Jak jsme se posadil na místo řidiče, nastavil sedadlo a ponořil se do sedadla. Přístrojová deska, budíky volant, to vše se mi moc líbí, ale přední sedadla nebyla tak pohodlná, jak Máme v Astře J naše ergonomická. Přesto nic hrozného a asi by si člověk zvykl. Pak jsem se posadil za sedadlo řidiče a bylo tam mnoho místa na nohy (mnohem více než v Astře J) při mé výšce 170 cm. Sedělo se mi na zadních sedadlech velmi dobře, nad hlavou jsem měl ještě mnoho místa, vůbec celkově jsem kolem sebe měl mnoho místa. Pak jsem se přesunul na obhlédnutí zavazadlového prostoru. Přiznám se, že ten mě překvapil nejvíce, je to velmi velký prostor i s dvojím dnem. Další výhodou je, že pokud sklopíme zadní sedadla, tak je to skoro rovná plocha s kufrem, to velmi oceňuji. Teď se ale vrátím zpět k zadním sedadlům, čekal jsem, že ale plnohodnotně si dozadu budou moci sednou tři dospělý a opak je pravdou. Pokud se tam vlezou, tak to musí být velmi štíhlé postavy a nebudou mít žádné pohodlí, sedadlo uprostřed hodně úzké. Čekal jsme v dnešní době, že jak se auta neustále zvětšují, tak prostřední sedadlo bude větší, Schází tam tříbodový bezpečnostní pás. Toto bylo velké zklamání a myslel jsme, že toto se oproti Merivě změní.
Jízdní vlastnosti: Opel Crossland X byl vybavený motorem 1.2 Turbo 110k, s tímto motorem byla spojena 5st. manuální převodovka. Po nastartování měl motor kultivovaný zvuk, výhled z vozu byl super. Co bylo opravdu velká hrůza je převodovka, které měla velmi dlouhé převody a pokud nadáváme na převodovku v Astře J a její nepřesnost, tak tato francouzská převodovka je katastrofa úplně. Nadále měla velmi dlouhé převody, ne zcela to auto svědčilo. Podvozek je také francouzský a také mi vůbec neseděl, byl až moc měkký a náklony v zatáčkách byl dost velký. Podtrženo a sečteno vzhled super, prostornost také, motor průměrný. Velmi špatná převodovka a hodně podprůměrný podvozek. Vůz je tak vhodný do města a pro rodiny s jedním dítětem. Osobně bych volil radši model Opel Mokka X, která je vyrobena bez Francouzských technologiích.

Opel Insignie
Druhá novinka byla zcela o něčem jiném, je to samozřejmé, protože se jedná o vlajkovou loď značky a disponuje plně Německou technologií. Předváděcí vůz Opel Insignia byla vybavena nejsilnější variantou motoru 1.5 Turbo benzín 122kw/165k. Osobně se mi nová Insignije velice líbí, ale podle kalkulátorů a mou představou o výbavě se plížím k částce 950 000 Kč. A to je mimo můj rozpočet a pravděpodobně zůstaneme u Opel Astry. Vzhled z venku a i interiéru je přesně podle mé noty a nemám mu co vytknout. Co mě ale velice zajímalo byl motor, převodovka a podvozek. Po nasednutí do Insignie se mi velice zamlouvali sedadla, nastavil jsem sedadlo řidiče, které se nastavovalo elektronicky. Pak jsem si vyzkoušel řazení převodových stupňů jen tak na nečisto a už zde to bylo zcela jiné než v Astře J, přesnost byla o mnohem lepší než u Astry J. Po nastartování motor nebyl v interiéru vůbec slyšet. Rozjel jsem se a první 2 km mi trvalo se trochu s autem sžít. Nemám moc rád velká auta, ale ovladatelnost Insiginie byla skvěla a velice mě to překvapilo na tak velký vůz. Vrátím se k motoru, kupodivu je vidět, že motor je zcela nové generace a výkon je opravdu překvapující a na váhu vozu dostačující s dostatečnou rezervou. Samozřejmě, ale není to trhač asfaltu, který by ještě na 3 rychlostní stupeň rval kola. S vozem jsem jel po městě, dlažebních kostkách, i na čtyř proudové silnici, kde jsem si vyzkoušel od semaforu vystřelit a akcelerovat, i zde se mi to líbilo. Je otázkou, co by to dělalo s naloženým vozem 4 osobami a naloženým kufrem. Pro běžnou jízdu by to mělo plně stačit a osobně to na mě udělalo velký spokojený dojem po všech stránkách.

Pak když jsem s prodejcem seděl a udělali jsme si kalkulaci na Astru K s motorem 1.6 Turbo benzínem o 200k v plné výbavě, tak jsme se dostali na částku 788 000Kč. Po slevě by Astra byla k mání za 635 000Kč a Insignie z uvedené ceny 950 000Kč se po slevě dostaneme na částku 775 000Kč. Podle posledních informací, by Astra a Insignie neměla podědit nic s Francouzského technického vybavení. Naopak podvozek s Incignie má použít PSA na své Francouzské modely.
Závěrem asi tolik, byl to krásně strávený čas, s velmi příjemným prodejcem, který byl nadmíru ochotný zodpověděl dotazy a i když hned po příchodu, jsem ho informoval, že o koupi nebudu mít zájem a naše Astra J nám naplno vyhovuje a ještě pár let u nás zůstane.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od blesk » 18 srp 2017, 10:10

Ohledne tech podvozku/platformy, asi te nepotesim a vypada to tak, ze Astra a Insignia jsou posledni nemecke Opely:
Velké SUV mělo být postaveno na platformě Insignie, což se po převzetí automobilky Skupinou PSA nehodí. Pro nutné snížení nákladů by bylo výhodnější použít techniku od Francouzů, což u tohoto projektu nepůjde. Použít třeba francouzské agregáty v již hotové platformě by bylo příliš nákladné, což pro Opel, který dlouhá léta bojoval s finančními potížemi, není dobrá zpráva.

Nabízí se tak řešení, že se práce na velkém SUV v současné podobě stopnou a začnou od začátku, tentokrát na bázi platformy EMP2 od PSA. Nebylo by to ostatně poprvé, co by k tomu Opel přistoupil. Už dříve vyšlo najevo, že se příští generace Opelu Corsa opozdí. A to kvůli tomu, že bude postavena tak, aby mohla využít architekturu od nového vlastníka, včetně motorů.
http://www.auto.cz/opel-meni-plany-velk ... tel-109104
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od Astra - R@SAG » 18 srp 2017, 10:25

No tak to jsem nečetl a po přečtení to bude náš poslední Opel, protože jak jsem psal úřevodovka a podvozek katastrofa. Motor byl v pohodě. Momentálně se s kolegou co má Seata Leona bavíme co dál a jaké další auto v dnešní době koupit.

hyundai, Kia nepřichází v úvahu. Audi, BMW je nad rozpočet rodiny, Ford se mi vůbec nelíbí, Škodovna nabízí za hodně peněz málo muziky a WW nechci. Když dám Opel stranou a nadále intalsé a fransouzské značky, tak mi zbívá asi toto SEAT Leon FR, Mazda 3 - jediné vozy co se mi líbí a jsou finančně dostupné. SEAT FR je velice povedy a to jak s venku, tak i venebitř a mají v nabítce i motor 1.8 TSI o 180k, to užje pěkné. Pak mě ještě řadu let oslovuje VOLVo, ale zde je jiná cenová hladina.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od blesk » 18 srp 2017, 11:18

U mne vypada i Mazda, protoze 3ka nema kombi. Ale ojevil se Auris kombi, dizajn nic moc, ale hybrid bych chtel, ale samozrejme za ty penize si mi nikdy nevrati. VW uz konecne vyladil TSI motory, Opel jeste jenom ladi TSI v K. Takze ja bych vybiral kdyz novy, tak Leon. Astra K je pekna, ale jeste bych 2 roky pockal s 1.4T, ted zase neco resi s prevodovkou. Z ojetin miliardy kusu Octavie (benzinovych samezrejme jenom desitky TSI) nebo Golf 1.4TSI. Momentalne jezdim s Fabii 1.2TSI 8xKW 6st kombi a tomu autu nic nechybi. Kufr a interier jako J, motor plne dostacujici 198kmh temer jako J. Spotreba jako 1.6TDI (130kmh 5.2, okrezky 4.4), ceny dily a servisu 2x nizsi nez Opel. Servisni sit, funkcni neorigo diagnostika, hodne lidi na forech, dily v bazarech, levna pojistka. Rozumna volba, ale emoce temer zadne.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od Astra - R@SAG » 18 srp 2017, 11:46

No u nás se plánuje koupě cca za 5 - 6let a to zas bude jiná situace na trhu.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od Marek L » 18 srp 2017, 11:54

Čau:
1. Jak fungují u Insignie zadní parkovací senzory, na které si u Astry K někteří stěžují?
Jde o to, že jsou prý v pohotovosti i bez zařazené zpátečky. Spouštějí se při přiblížení k autu? Měl jsi možnost to zkusit?
2. V jakých sedadlech si seděl? (základ, kůže - látka, AGR)
3. V jaké Insignii si jezdil? Kombi nebo "krátká"?
Dík.
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od Astra - R@SAG » 18 srp 2017, 12:17

- Parkovací senzory jsem neměl možnost vyzkoušet, neparkoval, jsem a ani necouval.
- Sedadla AGR, jsou podle mě ještě o kus dál, než moje v Astře J :D :D :D (moje váha 70kg / 107cm výška, tak že pohoda.
- Jezdil jsem v krátké verzi.

Najel jsem s tím podle odhadu cca 15 - 20km, osobně bych to bral i s tím motorem, ale v porovnáni s Astrou J a motorem 1.4 Turbo 88kw, to jede úplně jinak, ale opravdu bude záležet jak často pojede plně obsazené auto a kombi bude zase mít o pár kg navíc. Za mě asi 2.0 CDTI nafta v automatu a příplatkem 5000Kč, za pádla pod volantem, to musí být opravdu zářitek s jízdy :D :D :D
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Opel Insignie 2017 / Crossland X

Příspěvek od jack » 18 srp 2017, 13:10

Astra - R@SAG píše:-:D :D :D (moje váha 70kg / 107cm výška, tak že pohoda.
Radime - tá hmotnosť by ušla, ale ako môžeš šoférovať s takou malou výškou? :lol: ;)

Tiež som dostal pozvanie na podobnú akciu spojenú s "gárdenpárty", ale akosi som na ňu "zabudol" - nebol som, no zašiel som do Oplu a trochu som sa poobzeral práve po tej novej Insignii - páči sa mi, len s tou výbavou čo by som chcel (už som zhýčkaný z Astry s cosmo výbavou) je to trochen mimo môj rozpočet :( , ale "nikdy nehovor nikdy" :roll: .
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět