TV 4K vs FullHD

Odpovědět
Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od blesk » 21 bře 2018, 10:04

Samsung je jako Skodovka, AAA, Windows, ... ma ho hodne lidi a hodne lidi je spokojenych, ale taky hodne lidem se kazi, protoze ho ma hodne lidi :P Treba u nas je 5 Samsungu tv a 2 telefony a je pravda, ze jeden telefon potreboval novou zakladovou desku, protoze poradne nefungoval mikrofon. Ale servisni stredisko bylo nedaleko, pohodlne parkovani a oprava za 2 dny. Cekal jsem ze 30 a ze zavada se neprojevila. Ani jsem ji poradne nedokazal popsat v servisu.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od OldStanda » 21 bře 2018, 10:52

To je těžké, každou řadou, které se mění každý rok (i během něj), to je jinak. IPS je lepší, ale VA není tragédie, samozřejmě staré TN nebrat (jestli se ještě používají).
Taky by mě zajímal akorát dobrý displej s podstavcem, bez všech "smart" vychytávek, které jsou mi k ničemu. Doma máme dva IPTV set-top-boxy a přes rok mám HTPC s touhle deskou.
U Samsungu by to chtělo aspoň řadu 6x (nejlépe 7x nebo 8x), jenže díky té výbavě, ta cena strmě stoupá.
Kdyby někdo nabízel kvalitní displej jen s DVB-T2 tunerem a klidně jedním HDMI, tak by to bylo ideální, protože zbytek vstupů mi řeší AV receiver.

Edit: Tady jsem ti dal dtest z 11/2017 (heslo je test). Samsungy 7002 (8002) vychází nejlíp, ale ta cena. Obrazově tam i některé levnější nevychází špatně.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Astra - R@SAG » 21 bře 2018, 11:57

Díky. Plně souhlasím, nepotřebují žádnou super výbavu, jde mi o obraz a už 17000kc je dost. Mel jsem strop 13000kc, ale to se nedá za to sehnat.

Večer se mrknu na té test a provozu to. Jak to vidím, asi připojím dětem mini PC a bude ušetřeno a přehraje to všechno.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Xavier » 21 bře 2018, 12:02

Mne Samsung LED telka odisla po 5rokoch. Zakladova doska. Vyroba je od nas 10km a nikde som sa nevedel k doske dopracovat. Jedine v servise, ak prinesiem telku a oni vymenia, spravia diagnostiku. Cena dosky bola 140ecok. Vada znama no trvali na tom, ze oni spravia diagnostiku za 50eur a vymenu za dalsich 60eur. podotykam, praca na 10min. dato dole zadnicu, 4skrutky, 2kable odpojit a vymenit. Nakoniec som zohnal taku istu telku s rozbitou obrazovkou za 70 a vymenil to doma. vsetko slape. a zakaznicke centrum. oni mi informacie o dostupnosti a cene nevedia poskytnut, to len servisne centrum. ok, tak vas poprosim cislo na nich. a pani, oni cislo nemaju ani email, treba ist osobne. podotykam, najblizsi bol 80km od nas. pristup za vsetky drobne, teda kup si novu tv a vtedy sme mily. pozarucny servis, ee.
Takze smelo do Samsungu, ktory je u nas ako domaca vyroba. To fakt musi mat clovek známeho v zavode, aby daky diel vedel zohnat po 3-4rokoch.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Astra - R@SAG » 21 bře 2018, 13:06

Ano pamatuji si to tu, jak jsi to popisoval. No ono je to tak ze vsim dneska. No uvidím, ale čím dal nad tím přemýšlím, tak připojím Mini PC a bude hotovo.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

kovpal71
Příspěvky: 80
Registrován: 05 úno 2014, 19:23
Bydliště: Šenov

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od kovpal71 » 21 bře 2018, 18:41

Xavier píše:Mne Samsung LED telka odisla po 5rokoch. Zakladova doska. Vyroba je od nas 10km a nikde som sa nevedel k doske dopracovat. Jedine v servise, ak prinesiem telku a oni vymenia, spravia diagnostiku. Cena dosky bola 140ecok. Vada znama no trvali na tom, ze oni spravia diagnostiku za 50eur a vymenu za dalsich 60eur. podotykam, praca na 10min. dato dole zadnicu, 4skrutky, 2kable odpojit a vymenit. Nakoniec som zohnal taku istu telku s rozbitou obrazovkou za 70 a vymenil to doma. vsetko slape. a zakaznicke centrum. oni mi informacie o dostupnosti a cene nevedia poskytnut, to len servisne centrum. ok, tak vas poprosim cislo na nich. a pani, oni cislo nemaju ani email, treba ist osobne. podotykam, najblizsi bol 80km od nas. pristup za vsetky drobne, teda kup si novu tv a vtedy sme mily. pozarucny servis, ee.
Takze smelo do Samsungu, ktory je u nas ako domaca vyroba. To fakt musi mat clovek známeho v zavode, aby daky diel vedel zohnat po 3-4rokoch.
Take mně odešla telka samsung po 6 roku hazela barvy po vyměně repasovane desky co ovlada obraz, za 1800kč plus prace osobně jsem rozebral a podival na desku.
Už 3 rok šlape obraz jako nový.Telku jsem dovezl na misto a za necely měsic oprava provedena. http://www.dalkove-ovladace.cz/
Astra J 1.4 XER / Enjoy / Edice 20 let / Opel 500 / model 2012

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Astra - R@SAG » 23 bře 2018, 06:32

Tak a už je doma :D :D . Chtěl bych mockrát poděkovat Standovi ta možnost si přečíst test, který zde dodal. Pročtěno mnoho recenzí na internetu a nakonec jsem se vykašlal na šrotovné co mají v Datartu a šel rozumem kupředu. Nakonec jsem si řekl, že takově investice tam do toho dávat nebudu a koupil jsme tento model 50" Samsung UE50MU6172 (původně ale v dTestu jsme si vybral tento model UE50MU6102, to to to same, ale nemá posporu satelitních karet, je o pár set korun levnější). Protože máme doma satelit od skylinku, tak i s podporou tohoto poskytovatele, jen tam chyby karta a ta se dá pořídit za pár stokorun. Prozatím jedeme klasicky přes HDMI kabel.

První dokmy:
- Sledování TV programu přes skylink v HD - pěkný obraz, prozatím jsem nezaznamenal, že by se obraz zadikálně měnil v pohorovacích úhlech.
- Co mě opravdu hodně překvapilo, byl zvuk, nečekal jsem takovou kvalitu = super v dTestu měli pravdu
- Obraz a barvy hodně dobré
- Spracování a montáž podstavce, na internetu psali uživatelé velké problémy, ale u mě vše OK a za pár min. TV stála a ani se nehne (Plánuji stejně do budoucna dát na zeď)
- Velice rychle jsme se naučili s chytrým ovládačem k TV, spárovali přijímač od satelitu a konečně na vše používáme 1 ovládač, toto je pecka.
. Připojení na internet přes WIFI, tak tam to bylo trochu složitější, nakonec vyřešeno přenastavením routeru.
- Základní instalace TV byla velmi jednoduchá a zvládnete to i bez manuálu.

- Velké sklamání je opravdu sledovat TV pořady přes pozemní vysílání, ale za to nemůže TV ani výrobce, velká katastrofa.

Poměr CENA / KVALITA je asi opravdu velmi dobrá a i v dTestu tak to potvrdili. Dražší model co jsem si vybral, tak nebyl na tom o moc líp a cena byla vyšší o 4000kč.

No teď mě čeká stáhnou 4K film a posoudit i tyto vlastnosti, ještě že začíbá víkend :D :D :D . Máte typ na něco co mohou vidě i děti :) :) :) .

No tak uvidáme zda vydrží dlouho, jinak cena byla 13000Kč, pžed 7 lety jsem dal za Samsung FulHD 102cm cca 12000kč a před cca 12 lety Samsung 82c, 12500kč.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od OldStanda » 23 bře 2018, 10:42

Tak ještě aby dlouho vydržela. U tchyně funguje první Samsung už 7 rok a to tam běží celý den, ona ji nevypíná ani v noci, což nemusí být špatně, protože např. žárovka chcípne jen při zapnutí :)
Příští týden se spouští DVB-T2 od České televize, kde už bude všech 6 kanálů ve Full-HD, tak aspoň něco. Ti ostatní (Nova, Prima, ...) mají (naivní) představu, že si budeme muset za HD nebo Full-HD připlácet, což je v dnešní době, kdy se standardně natáčí, odbavuje a vysílá ve vysokém rozlišení, zcela mimo mísu.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od blesk » 23 bře 2018, 11:01

Ta se ale prodava. Alzak pise, ze Dnes zakoupilo 16 zákazníků a to je jenom 11 hodin ;-)
Na heureka.cz drzi prvni 3 mista. Pomer cena - parametry je tam asi hodne dobry.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Astra - R@SAG » 23 bře 2018, 11:26

No včera byla na Heurece na 2 místě, přečetl jsem 280 recenzí a teď už jen doufat, že jsme chytli super kus a cca 10 let pojede :D :D .

Musím říci, že za cenu má opravdu skvělé parametry a poměr cena / výkon je ze všech TV asi opravdu suprový. No tento víkend to bude asi TV testování :D :D :D a do dětského pokoje dat tu 102 dětem, natáhnou k tomu 10m LAN kabelu a konečně NAS disk bude plně vyižit :) :) .

Jinak pokud by zvažovali připlácet za ty snanice, tak to jsou šílenci. I když už teď platím satelit měsičně, tak to asi je jedno (,ám ale 40 programů).
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Odpovědět