TV 4K vs FullHD

Odpovědět
Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

TV 4K vs FullHD

Příspěvek od blesk » 09 led 2017, 17:30

Ahojte, vyzna sa tu niekto do TV? Vyplati sa priplatit za 4K TV oproti Full HD, ked TV signal je v HD kvalite? Bude tam nejaky rozdiel?
Diky
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Marek L » 09 led 2017, 18:24

Ahoj. Zajímavý článek, se kterým jsem prozatím ztotožněný.

http://avmania.e15.cz/kdy-se-vyplati-ko ... rozlisenim

Já to nezatracuju, ale nekupoval bych to. Raději bych se soustředil na kvalitnější zobrazovací
panel Full HD a nějaké funkce. Mnohem důležitější je kvalitní datový tok videa, který nám poskytovatelé pouští.

Jinak TV, co se běžně prodávají jsou nazývány 4K nebo Ultra HD. Pro vysvětlení Ultra HD je přesný dvojnásobek v pixelech oproti Full HD. 4K má ty počty trochu jinak, ale obecně se všemu říká 4K. Full HD je 1920x1080, Ultra HD je 3840x2160, 4K má více možností např. 4096x2160 atd.

Ale pozor. Moc bych zase cenu nového televizoru nepřeháněl, protože se může stát, že za pět let nebude stíhat technologii, která bude anebo ti díky ku.vítek klekne.

Pevně věřím, že jsem ti vůbec nepomohl v rozhodování. :lol: Resume je, že za mě ne 4K.
Šel bych z dobou a pořídil kvalitní Full HD. (Ono je někdy důležitější obsah filmu než Pixely ;) )
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od blesk » 09 led 2017, 18:44

Tak diky za odkaz na clanek. Novou televizi chci hlavne proto, ze sedim ve vzdalenosti 3m a 108cm jaksi nestaci 8-)
Ted ale ctu:
Chcete 4K televizor? Tak při 50“ (127cm) úhlopříčce byste museli sedět před obrazovkou maximálně 1,8 metru, abyste vůbec 4K viděli. Detaily 4K obrazovky s úhlopříčkou 50“ si plně vychutnáte přibližně ze vzdálenosti 120 cm.
Takze radeji koupim vetsi obrazovku FullHD, nez 4K.
Muzes doporucit nejaky model? Samsung vubec Hz neuvadi, nekdo zase dynamicky Hz nekdo staticky.
Cenove tak do 15tisic Kc, asi i Smart.
jak se tak divam, cenu budu muset navysit.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Marek L » 09 led 2017, 19:59

Já sedím 3-4 m od TV a mám 116 cm. Mohlo by být 125 cm třeba, ale s jídlem roste chuť. Mám už ji čtvrtým rokem a teď bych koupil řekněme tak 140 cm. Mám velký obývák. Ale velikost si vybereš podle sebe. Pozor čím větší, tím horší kvalita kanálů, které ještě nejedou v HD.
S tipem na přesný kus ti neporadím, sorry, to snad ani nejde a nechci si naběhnout. Držím se značek Samsung, LG, Panasonic, ale nechci tu debatovat o značkách, všechny jsou možná z jedné stodoly a akorát v pondělí jede z linky Samsung a ve čtvrtek LG. :lol: :lol: :lol:

Ale pozor ty nejlevnější z řady mají takový mizerný ten panel, nedá se dobře doladit kontrast apod. furt s tím kroutíš, parametrů moc a ono to tam není. Doporučuji aspoň 200 Hz. Na Smart TV mě baví Wifi, které umožňuje mimo jiné jedním klikem z mobilu přehrát obsah Youtube na TV a USB, ve kterém je furt připojen hardisk s filmama. Víc od TV nepotřebuju.

A až půjdeš do obchodu, bacha, většinou je v těch vystavených TV zapnutý režim SHOP, kde je všechno vytaveno na max, aby to dobře vypadalo a doma, kdyby sis to takhle zapnul, tak ti to vypálí oči. Na doma je režim home. Parametry jedou na půl plynu a tam teprve vidíš, jak to vlastně hraje v klidu a klidném domácím osvětlení.
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Mimo
Příspěvky: 183
Registrován: 27 bře 2016, 23:01

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Mimo » 09 led 2017, 22:12

už dlhodobo pracujem v pozíciách blízkych samsungu či už priamo alebo nepriamo..fabrika je u nás na Slovensku.žiadne LG sa tu nekoná :D vyššie rady sa robia viac u nás, v maďarsku zasa skôr nižšie rady. Ja som zatial so samsungom spokojný, i keď teraz kebyže kupujem telku tak by som sa zameral skôr na veľkosť :) fullhd by malo ďalších pár rokov ešte stačiť. ibaže by si na tom pozeral bluray prip. hral hry so 4k rozlíšením
Astra J ST 1,7CDTI Cosmo 9/2011
veľa železa za málo peňazí :)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2010, 15:49

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od milosh » 10 led 2017, 08:33

Dobré téma, také vybírám new tv k PS4 PRO. Máte někdo konkrétní typ? Prefereuji Samsung ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od azrael » 10 led 2017, 08:52

tiez sa pripajam k nazoru Mareka...4K je zbytocne, kedze vsetci poskytovatelia TV programov vysielaju zatial v HD kvalite a je zbytocne kupit nieco, co asi velmi nevyuzijes,
dcerka ma v detskej LG 108cm fullHD a islo hlavne o dobry obraz a funkcie..do obyvacky som zvolil Philips so 127cm uhloprieckou, tiez fullHD ale bez funkcii, a samozrejme pekny obraz a plnu 5 rocnu zaruku (aby som eliminoval tie vyssie spominane male suciastky) :roll:
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od beavis » 10 led 2017, 08:59

Rozhodne jsem pro kvalitni FullHD placku s minimalne IPS panelem nez si za kazdou cenu nutit 4K. V clanku vyse je to hezky popsano a je to v podstate stejne jako u mobilu, kde se sice nabizeji neskutecny rozliseni displaye, ale uz HD rozliseni je pro lidske oko natolik jemne ze uz ani to neumi poradne vyuzit. Cili i u mobilu vic nez rozliseni rozhoduje jaky typ displaye je pouzit.
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Marek L » 10 led 2017, 10:34

Mimo: Díky za info, vždycky mě to zajímalo, já to myslel s tou výrobou tak nějak obecně ze srandy.

Já jinak pracuji v odvětví blízkém výrobě TV pořadů a mohu s určitostí potvrdit, že pro TV vysílání se zatím skoro nic nevyrábí ve 4K. Spíš jsou to verze pro kina apod. Do klasického vysíláni to jde Full HD. Nevím, jak je to s vysíláním, přes satelit nebo kabel, třeba vysílají 4K, ale tím pádem upscalujou z Full HD na Ultra HD (4K).

Hele, ale to se může do pěti let změnit, ale pět let je dlouhá doba na to se plašit s Ultra HD televizí.

Výhodou je ale určitě možnost zobrazit kvalitní 4K z počítače Playstationu apod. Možná i nějaké filmy ke stažení jsou ve 4K, ale někdy se to píše a není to pravda, když si člověk vyjede vlastnosti souboru,zjistí,že je to 1920x1080, ale je to pořád krásné. Jak jsem popsal výše,velmi důležitý je datový tok videa.

Jinak preferuju taky Samsung,ale nebrat hned tu nejnižší řadu. Určitě nebrat model UE49K5602
Hraje hrozně a nejde hezky vyštelovat.( Prostě levná 123 cm se spoustou možností k ničemu)

Obecně shrnu důležité vlastnosti, co by měla mít:
1.dobrý obraz z rezervou v parametrech nastavení jasu, kontrastu a podsvícení (aby to nejelo hned ze startu naplno), min. 100Hz (není třeba se plašit s výběrem 400 Hz, 600 Hz atd.)
2. možnost připojení na domácí síť, internet, wifi, USB
3. aby zvládala co nejvíc kodeků při přehrávání filmů z USB.

Základ je zvolit si velikost úhlopříčky a pak vše ostatní.
Ještě upozorním, že záleží, přes co chytá člověk signál (pozemní,kabel, nebo satelit), respektivě kolik programů má v HD. Z vlastní zkušenosti musím říct, že nad úhlopříčku řekněme 108 cm začíná být problém
se zobrazením programů, které nejsou v HD a člověk může mít sebelepší televizi a vypadá to hnusně. Jako příklad uvedu u nás v česku např. Šlágr,Telka, Smíchov apod. na úhlopříčce 138 cm sledováno ze 2 m.
Ten obrázek vypadá jako zmačkaný mikrotenový sáček... :roll:
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: TV 4K vs FullHD

Příspěvek od Xavier » 10 led 2017, 11:16

blesk, ja sa zastavam uz nazoru neinvestovat do toho vela. po skusenosti s mojou ledkou, jedna z prvych na trhu a po 5rokoch odisla uz v zivote nekupim nieco co nevyuzijem. myslim, kupim najlacnejsi, co ma pre mna vyhovujuci obraz a funkcie. tuto som bral jedine preto, lebo vtedy koncili lcd a mam ju medzi dvomi dverami na stene. takze lcd by moc vycnievalo +10cm a lahko by sa o nu zavadilo. tato ma cca 3cm hrubku. no ked si zratam, ze kazdy rok pouzivania ma stal cca 200eur, tak sa to vobec neoplatilo. teda este hladam dosku, ale marne. lebo oprava by stala zase cez 250 a to nema zmysel. pisem hlavne preto tak skepticky, lebo mam info od ludi co robia vo vyrobe tv, ze pri niektorych typoch davaju kondenzatory blizko zdroja atd, aby proste sa znizila zivotnost po zaruke. a ine casovane bomby
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět