Opel Astra Notchback A16XER 16V 85kW Cosmo

Ukažte ostatním svoje Jéčko
Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Opel Astra Notchback A16XER 16V 85kW Cosmo

Příspěvek od jack » 05 úno 2020, 09:26

Menilo sa to v autorizovanom servise Opel, dohodol som si termín, objednali všetko potrebné a v dohodnutý dátum to vymenili.
Menil som to - tak ako hovoríš - aj preventívne a aj preto, že výrobca lehotu výmeny skrátil na 6 rokov a ako si správne poznamenal, že v prípade roztrhnutia remeňa by bola oprava oveľa drahšia.
Bavili sme sa aj o tých roztrhnutých remeňoch u Astier F, tak tam to nebolo "nič nezvyčajné" (u motorov 14XEL), stávalo sa to ako hovoríš dosť často aj pri veľmi malom kilometrovom nábehu.
S rozvodmi mám na min. 6rokov pokoj a tie dva drážkované si ponechám do rezervy - "co kdyby náhodou". Rozvodový ozubený remeň - i keď vyzerá skoro ako nový - len vyhodiť, no vodiacu a napínaciu kladku si ponechám, keby niekto potreboval - ložiská bez vôli, točia sa pekne, ani "nešuchocú", mazivo nevysušené - ako nové, veď majú nabehané len niečo cez 50 000km. V niektorých servisoch pri tak malom priebehu menia len ozubený remeň, čo vyjde o dosť lacnejšie, no ja nemám rád "polovičnú robotu", náhodou sa zadrie niektorá z kladiek, roztrhne remeň a "je vymaľované". A takto mám dúfam pokoj.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra Notchback A16XER 16V 85kW Cosmo

Příspěvek od Astra - R@SAG » 05 úno 2020, 11:40

Plně souhlasím, vím, že se mění někdy jen řemen, ale já osobně jsem vyměnit zcela vše, nemám rád poloviční práci. Já taky se teď chystám na výměnu převodového oleje v M32. i když to není předepsáno. Motorový oléj měním co 6 měsícu cca 6 - 7 000km a věřím, že motor má s toho jen radost :D :D :D :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Odpovědět