ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Ukažte ostatním svoje Jéčko
Odpovědět
Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 24 čer 2016, 08:06

vcera astra pokorila 100tis. okrem toho dostala novu napinaciu kladku klinoveho, klinovy, zadne platnicky a olej v prevodovke. tak dufam, ze do decembra uz nebude nic pytat :)
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Reklama
 

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od blesk » 24 čer 2016, 11:24

Preco novu kladku?
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 24 čer 2016, 12:35

lebo som pri garancke vravel, ze sa mi zda, ze hrkoce, ked je zapnuta klima, hlavne rozjazdy viac ako ma...a kladka bola chytena...tak preto siel aj klinovy novy, ked uz ho i tak davali dole.
ked to tak zratam...naklady

cierna astra htb do predaja 100014km..
3x garancka
raz svietila kontrolka oleja, precistene kontakty na snimaci a ok a na zaciatku fixacia volantu...inak nic

biela...kupene pri 21tis./1 garancke pri 20tis u predosleho majitela

odvtedy 3x garancka
menene predne/zadne platnicky
kladka/napinak
olej v prevodovke moja iniciativa
regulator tlaku v zaruke 2x
lak pod lyzinami zaruka
plus zatial neriesene olej na hadici intercoolera...dufam, ze to viac ani nebude slzit, resp. ubudat, lebo uz i tak keby su peniaze, tak zvazujem vymenu...

hadam rok este posluzi a ak to pojde takto dalej, to bude niekde pri 160tis a to uz by bol najvacsi cas ho posunut
ale asi dosluzi u mna, kedze su ine priority :(

neratam poistne udalosti celne, svetlomet htb/ celne pri ST
ak to tak zhodnotim to ST si za prvy rok a pol u mna zobralo viacej nez htb za cely cas. jasne, tazsie auto, no mne sa zda i inak spracovane. a to som mal obavy, ze htb ide z PL
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Astra - R@SAG » 24 čer 2016, 12:47

taky jsem se bál PL výroby, ale Astru G Classic II taky byl s PL a letos má 10 let a je jako nový :D :D :D , motor přes 130 000km a měněny byly pouze přední kotouče + desky, přední stabilizátory a vařena trubka klimatizace. Největší problém, byl motor, do oleej mi šel benzín, opraba 11 000Kč, ale motor se dělal v Maďarsku, od opravy motoru najeto skoro 50 000km a vše OK.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 18 črc 2016, 09:39

Astra dala dalsiu dovolenku do Chorvatska. Spolu najazdenych 1472km a realna spotreba 5,9l.
Slusna spotreba pri 2 dospelych a dieta plus batozina. A to boli useky, kde zena nakladala na dialnici aj 160. Az som ju musel krotit, ze sa neponahlame :D
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 17 srp 2016, 11:31

zo zvedavosti som pozrel cez seka stav km mojej predoslej astry, teraz uplynuli 4roky, takze 1. stk. v maji mala 117, kedze s nou jazdi majitelka do nemecka, tak iba z casu na cas dlha trasa. mno, predaval som ju zo 100tis a moje bral z 21tis. aktualny stav..stara cca 120, moja astra 108 :shock: :? mno..do roka by ju bolo dobre vymenit pri tych km...no, ale tentokrat nic z toho nebude :?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 21 lis 2016, 13:17

aby som nespamoval cudzie vlakno....v navaznosti na to co som pisal vo vlakne uzivatela Astra - R@SAG.

zial je to na smiech, ale realita. 5 rocna telka, jedna z prvych lediek mi odisla po 5rokoch. 3/4 roka so otalal kupou tv, kedze uz lcd som nechcel a led boli drahe..nakoniec do noveho bytu pribudla ledka za vtedy nehoraznych 900. nies om tv maniak, ale vravim si vydzi 10-15 rokov bude ok. myslim si nezmyselne vela za tv, ale kedze inu som nemal a chcel som plochu na stenu, siel som do nej.
Po 5 rokoch, obraz zacal vlnit. Po zatlaceni vzadu na tv sa vyrovnal. Nakoniec sla do opravy na diagnostiku a chyba na zakladovej doske. Stacilo zatlacit na dve suciastky obraz sa vyrovnal. Napriek tomu sa zial nikto nenasiel, kto by ju bol opravil a nova doska stoji 160eur. To by som este zaplatil, lenze za pol hodinovu vymenu chcu vsade 60 a viac eur, plus neviem ake poplatky a sme pri sume 230-240ecok. K tomu uz len na spytanie ceny ma posielali 100km do najblizsieho centra, ze nemaju telefonnu linku. Podotykam slovensky vyrobok co vyrabaju v susednom meste. Dosku mi pravdaze nepredaju samostatne. Takze teraz telka stoji 2 mesiac, lebo nova smart tv v tom rozmere je za 300eur a proste nema zmysel opravovat staru. No zatial tv neriesim, kedze ta najlacnejsia ma dost pomalu odozvu na dialkove. Mensi rozmer maju nasi, nedavno zakupeny. Inak super. Tak padol este pokus, prehriat dosku v nemenovanom zavode na vyrobu tv..konkurencna znacka, ze hop alebo trop. Takze trop, uz nezapne :D

Ale co tym chcem povedat je...v tom nemenovanom zavode u istych typov tv, davali suciastky, ktore pri zdroji tepla maju obmedzenu zivotnost na 3-4 roky ku zdroju tepla. Samo, vysledok tv po zaruke vypovedala. Ten kto bol sikovny vymenil par centovu suciastku...ostatna skupina asi viete co spravila...a teraz na nase auta...g cko slapalo a fakt som nemal ziadne problemy po vymene par veci, kedze bolo z pod ruky a malo 10rokov. astra j htb dala 100tis u mna..daka fixacia volantu a raz svietila hladina oleja, kontakty vadne..inak nic. biela astra st, 2014..od kupy 21tis k kolisali otacky, pri vypalovani dpf uplne citit sklbanie pri pusteni plynu, ci jemno rozbehu..2x meneny regulator tlaku paliva v zaruke, hydrodvihatka sa ozyvaju za studena, teda ventily...a proste ta kvalita je ovela nizsia...tak uvidime, co bude, kedze momentalne na vymenu nie su financie vyclenene. ale verim tomu, ze aj tu soudruzi z ndr, dali dake skryte veci, ktore obmedzia zivotnost istych suciastok a cloveka to po par investiciach prestane bavit a zacne zvazovat kupu noveho. Este nastastie tam nie som, no uz padla hranica 120tis. Takze ralne auto bude u mna koncom januara 2 rok a mame za sebou prvych 100km. Dodnes som nazoru ze moja prva astra bola uplne inde kvalitou i ked spotreba cipom, ze auto sada sa prejavila pri kazdom prehrati softu po 5000km atd. Takze aj tam jednoznacne vidiet, ze usilie na somariny sa najde. Usielie na dotiahnutie detailov uz pomenej.
Som toho nazoru, ze tie veci proste su menej kvalitne ako ktore sa vyrabali v minulosti, a ak by som neriesil ine veci, asi by som zase zvazoval vymenu auta pred hranicou 150tis, za auto s dlhsou komplexnou zarukou a vyssim poctom km, ci bez obmedzenia.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

kotek
Příspěvky: 240
Registrován: 07 lis 2014, 20:35
Bydliště: Ostrava

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od kotek » 21 lis 2016, 17:24

Já bych s tou komplexní zárukou na 5 a více let souhlasil, ale, ...... Už sis napočítal tu zlodějinu za každý rok na garanční prohlídce v Oplu ? Kdy ti mění a kontrolují i to co vůbec není třeba. Myslím, že když si to napočítáš ke kupní ceně vozu, tak nebudeš věřit vlastním očím. Fakt se to vyplatí ?
Simca Elyse, Škoda 120 Rapid, Škoda MB 100, Škoda 120, Škoda Forman,
WV Passat IV 1,9TDi combi, VW Passat V 1,9TDi combi,
Opel Astra G 2.0 Di caravan,
Opel Corsa D 1,4 16V,
Opel Astra J Sports Tourer 1,6 CDTI (100kW)

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 21 lis 2016, 21:16

Kotek veľakrát som už písal o tom, že ti pri dodržaní stanovenej kvality a noriem dielov podľa zákonov v eu musia uznať zaruku. Takze si nosim materiál a olej vlastný od začiatku. A za čiernu prvú astru som dal 3garancky a uz si nepamätám koľko dokopy. No ani tie veľké, kde sli všetky filtre plus práca v opli nepresiahla 150eur. Odhadujem, že htb za 100tis km zhltla na 3garanckach do 400eur, nie viac. O súčasnej pomlcim,, kedze tu sli už aj obloženia brzdové a iné drobnosti po záruke ako kladka a atd. A to je ďalšia vec pri výbere auta. Servis, ktorý neakceptuje diely splnajuce normou stanovené požiadavky má odradí od kupi nového auta u nich. Keď som kupoval htb, už pri cenovej kalkulácii som sa na toto pýtal. Taktiež ani leasingovka po upozornení na eu pravidlá nemala problém, že dávam vlastný olej, atd. So mnou to majú ťažké, kedze som strojár a ohľadom technických veci, noriem výrobkov, atd sa len tak hocijakom odpoveďou odbiť nedam. Preto si vážim spoluprácu s mojím servisom a to, ze mnohokrat aj malé detaily sú ochotný prediskutovať, pozrieť sa na to. Keď som menil g za j bol hlavne dôvod, nové auto bezpečnejšie a nižšie náklady na servis. Preto htb hodnotím za výbornú kupu a výborný predaj, kedze o rok by už sli rozvody, nové pneu a i e v cene tak 1000eur. Bolo treba kombi a keď odratam tieto náklady, ktoré odpadli, tak suma necelých 1000eur bola smiešna za auto v zaruke. Zial, druhá vec, že tam už boli aj iné drobnosti, ako už spomenuté reklamácie a tak.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: ASTRA 1.7 DTJ COSMO

Příspěvek od Xavier » 21 lis 2016, 22:08

A ešte jedna vec k autorizákom. Často frfleme, aku robotu robia, resp. že nevedia nájsť chybu a treba im ju podrobné opisat a vyvolať. Treba si uvedomiť i to, že my tu zdieľame info, čítame fora a mnohokrát riešime prkotiny z hľadiska servisu, no dôležitú vec z hladiska komfortu, hodnoty auta. Zial oni často majú na auto hodinu a nie je čas skusat, že teraz autom idem 100-200km, kým sa to prejaví. Sú to ľudia a jazdia nielen na oploch, tak často take veci, čo neodhalí diagnostika ci a neprejavia, sa bez podrobného popisu ťažko hľadajú. Aj tie hydrodvihatka. Darmo auto stalo u nich a opakovali prasknutý lak pod lyzinami. Auto bolo v teple a motor siel krásne aj po 2dnoch státia auta. Az nakoniec som ho raz nechal nocovať u nich vonku a prejavilo sa to. Preto často treba fakt ústretový servis, čas a vedieť aj presny opis vady i ako ju vyvolať, kedy sa deje. Aj preto si cením prístup servisu, ktorý navštevujem. A na druhú stranu, tiež majú šéfov, takze to že majú vonku cedulku, že gm olej sa falšuje, atd je povinnosť. Nic to ale nemeni na tom,ze ked ho tam dam a preukážem pri vade, že je originál, tak záruka platí. Ale to už je na každom či si stojí za svojím je ochotný to aj obhajovať ak treba. A co sa vychytávok a kúr itok týka. Som si istý, že opel svoj servis neinformuje o tom,ze pozri soft na spotrebu je zmanipulovaný a začne casom sadat, no realita je ina. Takze take veci ťažko mozeme ocakavat ze vyriešia.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět