ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Ukažte ostatním svoje Jéčko
Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 16 črc 2019, 08:55

Nazdar klubaci, zvazoval som ci sem nieco dat , ale kedze som taky kutil co sa snazi si auto porobit do detailu tak mi pride toto forum ako idealne miesto pre mna.

auto mam cca 2 mesiace, je to astra 88kw vybava cosmo no bohuzial bez priplatkov ( bude sa dorabat ). Hlavne parametre pre mna boli 1,4t, metaliza, r17 kolesa + nejaka ta vybava.

Co sa na aute spravilo/ bude robit :

drl 6500k ziarovky (halogenky) ledky tam nemam a zatial ich tam davat nejdem -check
5500k h7 - check
led spz + odpory
autofolie 5% priepustnost - uz som objednany
nemecke repro + vytlmenie dvery - check
napis turbo ( tak ako ma 104kw ) - check
cuvacie senzory ( objednane ) bude sa dorabat
honey comb rohoze - check
predny lip ( objednane ) bude sa demontovat ten seriovy podnaraznik
opel ventilky - check
chrom okolo drziaku na napoje (objednane)
chrom okolo smeroviek (objednane)
cold intake+ odkolonenie od motora ( iba na leto )
voskovanie
tajne tlacidlo ? alarm ? nejake zabezpecenie
bezpecnostne matice ? kolko z vas ich tu ma ?
OBD kabel na aktivovanie nejakych funkcii navyse v palubaku
plastidip zadne odrazky do ciernej
led interier - check
antena - hlinik kratsia a dlhsia objednana (pripadne zralocia plutva bude )

+ velky servis dalsi mesiac

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) pali144 dne 16 črc 2019, 09:57, celkem upraveno 3 x.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od Astra - R@SAG » 16 črc 2019, 09:11

No vítej, stejný motor jako mám já, super seznam věcí, taky se chystám letos do chrom doplňků v interiéru.

- Chrom čepičky ventilků OPEL s Činy, mám je už delší dobu a jsou OK :D
- Crom středového panelu na odkládání u ruční brzdy jsem si koupil v Čině, ale po nalepení se hned odlepil a nechtěl jsme použít žádné lepidlo ať nepoškodí se plast = tak že zklamání
- Jinak jsme už koupil kryty zámků a pantů = teď jsme našel kryty zámků v chromu s logem OPEL, už jsou na cestě :D :D
- Předělal jsem komplet LED osvětlení interiéru
- V kufru mám led zářivky a super nakládání v zimním období, konečně je vidět v kufru :D :D
- Dokoupené originál sítko do nádržky odstřikovačů
- Dokoupené originál plastové háčky do kubru, na které jsem pověsil hasicí přístroj :D :D :D

Uvidím co ještě letos mi padne do oka, pořád zvažuji řadící páku originál OPC a nápisy OPC LINE + logo 120 let OPEL

Trochu inspirace pro tebe.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 16 črc 2019, 09:28

kryty pantov uz mam ulozene vo wish liste takze tiez bude, stredovy panel snad bude drzat.. ak nie skusim nejaku obojstrannu.. interier led mam uz tiez :)
+ som nahral nejake foto DRl+ repro robota.

Opc mam tiez ulozene nalepky ale len na bocku packu kde sa nastavuje vyska sedadla.. kedze nemame opcka tak by som do toho moc nechcel ist .. ale paka moze byt zaujimava

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od Astra - R@SAG » 16 črc 2019, 09:36

No máš stejné ALU kola, jako já. No už se těším na foto úprav :) :) .

Poslal jsem ti SZ ;)
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 16 črc 2019, 11:22

Jedna drobnost ale myslim dobry efekt. (vyrezane na laseri). Bolo umenie najst seriozne vyzerajuce rohoze :D

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od Astra - R@SAG » 16 črc 2019, 11:32

No já bych takové rohože nemohl mít, hlavně v zimě by mi tam zůstavala voda, proto jsme použil takové co mají vysoký okraj a dokoupil origo nacvaknutí a max. pohoda už skoro 5 let.

Jinak vypadají ale pěkně.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 16 črc 2019, 11:37

Tieto maju tiez vysoky okraj a su nacvaknute, mal som taketo vanickove na kazdom aute a nebol s tym zatial ziadny problem. A kedze byvam v meste tak zas tolko vody tam nenanosim v zime ;) hlavne su honeycomb style, niektore tie klasicke sa mi nepacia.

Myslite, ze treba po kazdych 60 000 menit sviecky ? alebo dajme tomu tych 100 000 +-.. viem, ako to je v manualy a aj ako to zmenili, len neviem ci to mam teraz pri servise nahanat , alebo pockam este rok..

Kladkovy remen vymenit aj ked neni popraskany ? + vsetky okolo veci treba ?( kladky, vodna pumpa ? ) ceny orientacne neviete ? dik

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od Marek L » 21 črc 2019, 14:30

Svíčky bych měníl tak 90 - 100 tis a nebo když odejde lišta, u mě jim po 60 tis. nebylo nic. Koberečky s nízkým okrajem jsou v poho, voda se tam nijak zvlášť nedrží.
Škoda, že přestali lepit nápis Turbo, ta pravá zadní strana je taková holá (taky nemám) a škoda chromové koncovku výfuku. Jo a zas všechno hned neměň :P
Pokud nic neteče, pumpu neřeš, takhle bys mohl pro klid duše vyměnit půl auta. I tak už toho máš dost. Bezpečnostní matky mám, ale nepoužívám, leží mi smutně ve skříni.
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 21 črc 2019, 16:24

Takze UPDATE :
objednane bezpecaky
odmontovany povodny podnaraznik (lip) novy tam pekne sadol do povodnej listy
zatmavene smerovky v predu na bokoch a brzdove svetlo hore a odrazky dole, urobene folie,
plus dosli anteny z ali a bluetooth do auxu aby sa dala pustat hudba z mobil a klucenka opel.
+doplneny napis turbo ako ma 104kw 8-)

Otazky na vas :
1. no mam teraz 130 000km, pri 65 000 boli robene sviecky. Ma to teraz cenu robit ? a co ten klinovy remen ? meni sa sam ci treba aj vsetko okolo ? lebo rozmyslam, ze mozno by stacilo len olej a filter spravit.
2. obcas citim cukanie ked davam viac ako 50% plynu, samozrejme nad 2200, co to moze byt ? mne sa to zda ako keby zotrvacnik odchadzal. Tak isto pri rozbiehani ak dam menej plynu tak citim jemne vybracie do pedalu, no zevraj je to normalne..
3. Niekto diagnostika BA+okolie ?
4.dorobal niekto cuvacie ? Mam uz natahne kable no este mus dat senzory do farby, kde by som nasiel svoj kod farby ? Cital som ze u spolujazdca ako je stlpik, ale tam nic nieje, pod kapotou som to tiez nenasiel


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od jack » 21 črc 2019, 19:55

Zdravím Ťa, mám takú istú farbu https://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=426 a kód farby je 41E, kód je uvedený na štítku na strednom stĺpiku na vodičovej strane.
Sviečky s priebehom 65000km by som vymenil čím skôr, pretože Ti môže odísť zapaľovacia lišta a oprava bude viacnásobne drahšia - a to, že výrobca predpisuje meniť sviečky neskoršie je hlúposť, no urob ako uznáš za vhodné (a so sviečkami môže súvisieť aj to občasné cukanie) - a klínovy (drážkovaný) remeň by som vymenil tiež (mal by sa meniť po 6. rokoch).
Zadné parkovacie senzory (grafické, so zvukovou signalizáciou a ukazovateľom vzdialenosti) som si dorábal tiež, no moje ostali čierne, lebo sedan ich má umiestnené na inom mieste ako HB - a fungujú lepšie ako tie originál oplácke.
Bezpečnostné matice používam pri elektrónoch s letnými pneu, na zimu mám plecháče a tam už nie.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět