ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Ukažte ostatním svoje Jéčko
azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od azrael » 22 črc 2019, 08:20

pali..supnes sem link na ten tvoj podnaraznik, vyzera to fajne
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Reklama
 

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 22 črc 2019, 09:12

jack píše:Zdravím Ťa, mám takú istú farbu https://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=426 a kód farby je 41E, kód je uvedený na štítku na strednom stĺpiku na vodičovej strane.
Sviečky s priebehom 65000km by som vymenil čím skôr, pretože Ti môže odísť zapaľovacia lišta a oprava bude viacnásobne drahšia - a to, že výrobca predpisuje meniť sviečky neskoršie je hlúposť, no urob ako uznáš za vhodné (a so sviečkami môže súvisieť aj to občasné cukanie) - a klínovy (drážkovaný) remeň by som vymenil tiež (mal by sa meniť po 6. rokoch).
Zadné parkovacie senzory (grafické, so zvukovou signalizáciou a ukazovateľom vzdialenosti) som si dorábal tiež, no moje ostali čierne, lebo sedan ich má umiestnené na inom mieste ako HB - a fungujú lepšie ako tie originál oplácke.
Bezpečnostné matice používam pri elektrónoch s letnými pneu, na zimu mám plecháče a tam už nie.
mas pravdu vymenim vsetko a bude pokoj :)

tou farbou som si neni tak isty, lebo co som pozeral este jednu astru tu na fore tak vyzerala podobne a iny kod farby. Skusim to zistit asi v opel nech mam istotu , lebo si chcem dat namiesat farbu a streknut cuvacie senzory.
azrael píše:pali..supnes sem link na ten tvoj podnaraznik, vyzera to fajne
nech sa paci https://www.aliexpress.com/item/3290176 ... 4c4dxzBxD5

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 22 črc 2019, 09:41

tak na skusku nahodene anteny, tu mensiu uvazujem ze streknem na cierno, nech to tak nebije do oci ten pasik.
Vyskusany BT-aux prevodnik nech sa da pustat hudba z mobilu a ide to paradne ! za 2e kupa roka :lol:

Neviete mi niekto poradit co je na porte cislo 1 v baterke (vid foto)? nemam tam nic zapojene a jeden kabel tam mam len tak pohodeny v motorovom priestore co vyzera, ze ma ist priamo na tu jednotku, no nepasuje tam podla tych vyrezov ( ocividne bol ten kabel uz nejak prerabany, lebo bol zapaskovany a je lepkavy). Ak by niekto vedel znacenie pomohlo by mi to . Presiel som cely internet no nenasiel som k tomu planik. A len tak to tam na silu nechcem zapajat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 383
Registrován: 01 srp 2012, 14:05

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od Phrz » 22 črc 2019, 10:32

s tim konektorem to mam podobne, mam obsazenou celou tu svorkovnici a jeden kabel je tam takhle volne pohozeny a nejde nikam zapojit, prisel jsem na to pri vymene baterie, takze to tak urcite bylo uz z vyroby
Corsa D Sport 1.4T 88Kw http://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
Astra J Cosmo 1.6T SIDI 125Kw http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
pali144
Příspěvky: 20
Registrován: 16 črc 2019, 07:59

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od pali144 » 22 črc 2019, 12:27

Phrz píše:s tim konektorem to mam podobne, mam obsazenou celou tu svorkovnici a jeden kabel je tam takhle volne pohozeny a nejde nikam zapojit, prisel jsem na to pri vymene baterie, takze to tak urcite bylo uz z vyroby
diky to som potreboval pocut
jack píše:Zdravím Ťa, mám takú istú farbu https://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=426 a kód farby je 41E, kód je uvedený na štítku na strednom stĺpiku na vodičovej strane.
Sviečky s priebehom 65000km by som vymenil čím skôr, pretože Ti môže odísť zapaľovacia lišta a oprava bude viacnásobne drahšia - a to, že výrobca predpisuje meniť sviečky neskoršie je hlúposť, no urob ako uznáš za vhodné (a so sviečkami môže súvisieť aj to občasné cukanie) - a klínovy (drážkovaný) remeň by som vymenil tiež (mal by sa meniť po 6. rokoch).
Zadné parkovacie senzory (grafické, so zvukovou signalizáciou a ukazovateľom vzdialenosti) som si dorábal tiež, no moje ostali čierne, lebo sedan ich má umiestnené na inom mieste ako HB - a fungujú lepšie ako tie originál oplácke.
Bezpečnostné matice používam pri elektrónoch s letnými pneu, na zimu mám plecháče a tam už nie.
mas pravdu, je to z41e ;)

nemate niekto skusenost ci mi vo farby-laky podla tohto kodu vedia namiesat farbu ?

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od jack » 22 črc 2019, 15:34

Ja som si kúpil "opravnú" farbu v Opli, je to tá istá ako tu https://www.doopla.cz/dily/barva-opravn ... -1619.html - len tu má inakšie pomenovanie, ale číslo súhlasí (aj odtieň farby); a dá sa kúpiť aj v speji. Na drobné opravy a cúvacie senzory ti bude stačiť, len pri striekaní senzorov pozor, aby si "nezalepil" farbou strednú časť senzora s vonkajšou, tá medzera musí ostať - niekde som čítal, že potom senzor prestane fungovať, ale overené to nemám.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od Marek L » 24 črc 2019, 13:24

Ahoj. Mám 88 kW. Rv 2015. Osazeno vše. Žádný kabel bokem. Pochybuju, že tam z výroby má blemcat nějaký kabel. Ale mám kombíka, tudíž zadní pojistková skříň v kufru. Dále i solo zesilovač Infinity. Kdo ví... jen dedukuju. Co je na pozici 1, nevím. RosaG má hatchback 88 kw, možná bude vědět.
Přílohy
Kabelaz baterka.jpg
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: ASTRA 88kw Noblesse Bronze Cosmo

Příspěvek od jack » 25 črc 2019, 07:22

Je to tak už z výroby - ja mám 1.6/85kW, výbava cosmo, ale sedan, tiež to mám nezapojené a jeden kábel s očkom tam len tak "blemcal" - tak som ho aspoň zaizoloval a prichytil sťahovacou páskou k inému káblovému zväzku. Dnes keď bude čas, tak poštudujem elektrické schémy a keď na niečo prídem, tak dám vedieť na čo tá predpríprava asi je.

EDIT: takže sľúbená odpoveď - ta nezapojená svorka č.4 (a k nej pravdepodobne ten nezapojený kábel) je cez 100A poistku napájanie zadného poistkového bloku v batožinovom priestore.
Ja poistkový blok v kufri nemám, čiže aj preto ju mám nezapojenú - u Teba pali144 to bude asi podobne (aj u ostatných).
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět